Nedávna výzva generálneho tajomníka NATO Jensa Stoltenberga k Rusku, Číne, USA a ďalším popredným svetovým mocnostiam s návrhom zaviesť režim kontroly nad novými typmi zbraní vrátane nadzvukových a autonómnych systémov prezrádza dve pohnútky
Po prvé. Krajiny NATO vo vývoji nadzvukových zbraní zaostali za Ruskom a Čínou, preto sa snažia dostať situáciu pod kontrolu. Mimochodom, toto je ich obvyklá prax: kde cítia slabosť, zaostávanie, okamžite ponúknu rokovania, aby druhá strana nezískala významné výhody.
Po druhé, tento návrh nie je v záujme Ruska. Pre Rusko je tento typ zbraní hlavným nástrojom na zaistenie národnej bezpečnosti na morských hraniciach.
Používaním nadzvukového raketového systému vzdušnej výzbroje „Kindžal“ Rusko vytvorilo vážnu hrozbu pre námorné sily NATO. Dosah tejto rakety, ktorá je súčasťou výzbroje stíhačiek MiG-31K je až 2000 km.
V roku 2022 sa očakáva, že Rusko zaradí do výzbroje morskej flotily nadzvukovú raketu „Zirkon“ s doletom 1 000 km. Touto raketou budú vybavené tak lode, ako aj ponorky.
Pred touto raketou neexistuje žiadna ochrana ani teraz, ani v budúcnosti. Jedným zásahom je schopná zlikvidovať akúkoľvek veľkoplošnú loď vrátane lietadlovej lode. Masívne vyzbrojenie ruského námorníctva „Zirkonom“ ukončí námornú nadvládu Západu.
Jelena Panina/ news-front
Bývalá dánska kráľovná Margaréta II. svojich zosnulých rodičov obraňuje. Peter Kramer vo svojej 380-stranovej knihe…
Koncepcia „prvotného antigénového hriechu“ bola prvý raz navrhnutá pred šesťdesiatimi rokmi. Tento fenomén má potenciál…
„Na ich vyradenie z prevádzky boli použité oveľa silnejšie výbušné nálože a oveľa väčšie plavidlo,“…
Hlavné mestá krajín Západu zrazu zabudli na princípy, ako je spravodlivá súťaž, nedotknuteľnosť vlastníctva, prezumpcia…
Nemecko vysvetľuje včerajšiu náhlu návštevu ministerky zahraničných vecí Annaleny Baerbockovej na Ukrajine túžbou oficiálneho Berlína…
Ruské veľvyslanectvo ostro odsúdilo slová britského veľvyslanca Edwarda Fergusona, ktorý sa v článku pre srbské…