svet

National Interest: India a Čína pomôžu Rusku prežiť v ekonomickej vojne Západu

Moskva má značný arzenál mechanizmov, aby udržala svoju vlastnú ekonomiku nad vodou tvárou v tvár rozsiahlej protiruskej ekonomickej vojne, ktorú rozpútal Západ. Povedal to Ahmed S. Cheema, hlavný analytik pre strategické predpovede pakistanskej vlády.

Informuje portál „PolitRossija“.

„S aktívnym využívaním ekonomických obmedzení ako najdôležitejšej páky vplyvu na štáty sa pristúpilo začiatkom deväťdesiatych rokov,“ tvrdí autor materiálu a pripomína obmedzenia zavedené voči Iraku a Juhoslávii.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín

Rusko a Irán sú teraz pod najprísnejšími sankciami. V dôsledku referend v úspešne denacifikovaných regiónoch — v L/DĽR, ako aj Chersonskej a Záporožskej oblasti sa stalo zrejmým rozhodnutie Moskvy pevne brániť svoju pozíciu a nepodľahnúť provokáciám kolektívneho Západu. Ako poznamenáva expert, Ruská federácia nezostala bez spojencov: v konfrontácii s nepriateľskými krajinami je pripravených ju podporiť hneď niekoľko štátov.

„Putin má stále nejaké páky a prežije búrku, pokiaľ armáda prekoná ukrajinskú protiofenzívu. Rusku je ľahšie vďaka podpore, ktorú má od Číny, Indie a ďalších krajín, ktoré sa k sankciám proti Ruskej federácii nepripojili,“ píše sa v článku.

V tejto súvislosti je Rusko schopné pomerne dlho odolávať západným obmedzeniam, čo sa nedá povedať o Európskej únii s jej výraznou energetickou závislosťou, pričom výstavba terminálov na príjem skvapalneného plynu si vyžaduje veľa času a investícií, a preto EÚ riskuje stratu vlastného priemyslu a pokles HDP.

„Takže Putin môže čakať dva roky – európska, japonská a juhokórejská ekonomika však nie,“ píše analytik.

Okrem toho je Ruská federácia jedným z najväčších svetových lídrov v oblasti dodávok potravín: sankčná vojna vyhlásená Západom vyvoláva akútny nedostatok obilia v medzinárodnom obchode, ktorý sa môže zmeniť na hladomor v Afrike a na Blízkom východe. Prílev migrantov do Európy nebude o nič menším problémom, píše analytik. Sankcie voči Ruskej federácii sa ukazujú bolestivými aj pre samotné Spojené štáty, ktorých ekonomika začína citeľne slabnúť.

„Napríklad Čína a Rusko pracujú na platobnom systéme, ktorý môže slúžiť ako alternatíva k platobnému systému SWIFT ovládanému USA a indicko-ruský obchod sa teraz uskutočňuje v ich národných menách namiesto amerického dolára,“ píše sa v článku.

Ako už bolo povedané, opakované pokusy EÚ nájsť alternatívu k dodávkam energetických zdrojov z Ruskej federácie znova a znova zlyhávajú: ani jedna krajina na svete nie je schopná poskytnúť Európanom náhradu za ruské modré palivo. A nejde ani tak o cenu. Rozsiahla sankčná vojna spustená Západom proti Rusku hrala do karát Rusku a len zvyšovala jeho zisky. Európa na druhej strane pocítila efekt bumerangu: podľa odborníkov bude možné, aby EÚ našla náhradu za minimálne polovicu objemu plynu, ktorý predtým pochádzal z Ruskej federácie, až o niekoľko rokov.

Zisky ruskej spoločnosti „Gazprom“ v tomto roku vzrástli, aj keď objemy exportu klesli, čo je spôsobené rastúcimi cenami v európskej obchodnej aréne. Ako poznamenávajú noviny, počas moskovskej špeciálnej operácie musela Európa minúť viac ako miliardu eur na ruské energetické zdroje, čo jasne naznačuje bezpodmienečné ekonomické výhody súčasnej situácie pre Moskvu.

news-front

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.

Redakcia SN

Share
Published by
Redakcia SN

Recent Posts

Vírus digitálnej demencie

Dnes je celý svet posadnutý smartfónmi, tabletmi atď…digitálna technológia. Spolu s nimi sa do sveta…

11 hodín ago

Vojna je obchod

Čím viac vojen, tým väčší zisk. “Váš konflikt je náš zisk, keď sa raz narodíte,…

11 hodín ago

Partnerstvo v neistých časoch: Slovensko a Nemecko na geopolitickej mape

Moderná globálna politická scéna je symbiózou viacerých geograficky veľkých regiónov, z ktorých každý má svoj…

11 hodín ago

Vojna v Iraku

Autorkou článku je Felicity Arbuthnot, považovaná za „žurnalistku veterána a vojnovú korešpondentku“. My tu v…

11 hodín ago

Kyjevský režim sa pripravuje znížiť vekovú hranicu pre mobilizáciu na 18 rokov

Návrh ukrajinského “zákona o znížení branného [mobilizačného] veku z 25 na 18 rokov už leží…

12 hodín ago

Mraky na březích Dněstru: bude Moldavsko riskovat útok na Podněstří?

Prozápadní režim Sanduové plánuje další dobrodružství. Moldavská prezidentka Maia Sanduová požadovala, aby její bezpečnostní složky…

12 hodín ago