Nie je korupcia ako korupcia? Hokejistickým žargónom: „Tak učiteeee.“ Kým si Eduard Heger, odvolaný predseda vlády vytvoril z večera do rána vlastnú stranu, ktorá nemá absolútne žiadnu legitimitu, za to mnoho ministerských kresiel, bol s Igorom Matovičom v „najväčšom protikorupčnom hnutí.“
Pred voľbami OĽANO okrem iného sľubovalo, že systém „našich ľudí končí.“ Nuž reči sa hovoria a chlieb sa je.. Potvrdzuje to aj najnovší krok predsedu „Demokratov.“
Sa stal nedávno novým šéfom úradu ministerstva financií. Doteraz bol vedúcim kancelárie generálnej tajomníčky služobného úradu Veroniky Gmiterko, ktorej funkciu preberá. Okrem toho sedí v Dozornej rade Tiposu.
Tam ho dostal náš najväčší bojovník proti systému našich ľudí Igor Matovič, tesne predtým, ako sa z ministra financií stal poslancom parlamentu. Vtedy, keď tam nominoval i svojho kolegu zo strany, tanečníka Erika Ňarjaša.
Pán Habšuda už od začiatku našej vládnej garnitúry. „Do roku 2021 pracoval aj pre Slovenský vodohospodársky podnik a od roku 2021 je v Dozornej rade Slovenskej elektrizačnej prenosovej sústavy spadajúcej pod ministerstvo financií,“ uviedli Aktuality.
Habšuda roky podnikal. Podľa majetkového priznania za rok 2021 zarobil mimo svojej funkcie v dozornej rade štátnej firmy SEPS 100-tisíc eur. Ešte zaujímavejším faktom ale je, že podnikal i s podnikateľom Petrom Struhárom. A ten, čuduj sa svete, sa objavil v Threeme. Tej Kočnerovej.
Si to zhrňme. Odvolaný premiér roky podnikal s človekom, ktorý podnikal aj s kontroverzným podnikateľom z Threemy. Ak by o tom vtedy aj Heger nevedel, po voľbách, keď sa Threema objavila, už tieto informácie mať musel.
Človek, ktorý spolu s Matovičom od večera do rána rozpráva, že „mafia sa nesmie vrátiť,“ ani „systém našich ľudí,“ a už vôbec nik, kto mal čokoľvek s Mariánom Kočnerom, dá super flek svojmu kamarátovi. Ktorého podnikanie sa tak trochu viaže s Kočnerovou osobou.
(Istý Bohuslav Habšuda je doteraz spoločníkom vo firmách Kočneovej manželky a dcéry. Redakcii sa zatiaľ nepodalo overiť, či ide len o menovca Petra Habšudu, alebo sú v príbuzenskom vzťahu.)
Zjavne nie. Aj keď by niekto mohol namietať, že korupcia je vždy korupcia a naši ľudia, naši ľudia, v “ našom právnom štáte“ je predsa veľký rozdiel, či niečo robí „mafia,“ alebo„demokrati.“
Heger si za šéfa Tiposu vybral Mareka Kaňka. Svojho dobrého priateľa. Pán Kaňka sa z Tiposu porúčal potom, ako ho obvinila NAKA. Spolu s ďalšími 24 osobami a šiestimi firmami pre podozrenie z majetkovej a hospodárskej trestnej činnosti.
Ešte predtým Heger a Kaňka absolvovali stretnutie s Jánom Kaľavským, expolicajtom, ktorý patril medzi elitných vyšetrovateľov NAKA. Hegera na schôdzke informoval o tom, čo sa deje na NAKA a o konaní „našich chlapcov čurillovcoch.“
Zrejme s vedomím, že Heger ako predseda vlády zasiahne a urobí nápravu. Nuž , na druhý deň Kaľavskému NAKA vykopla dvere..
A spomeňme si i na inú kauzu.
„Minister Mikulec porušil zákon, keď zazmluvnil firmu Dustream production za 2,5 milióna eur na manažment východnej hranice. Až po našich otázkach na ministerstve zistili, že spoločnosť bola v roku 2020 postihnutá za nelegálne zamestnávanie. Rezort s ňou nemal obchodovať aspoň tri roky,“ uvádza Nadácia Zastavme korupciu.
Firmu Dustream nevlastní nik iný, ako ďalší Hegorov blízky kamarát.. Vitajte na Slovensku. V právnom štáte, kde nie je korupcia ako korupcia a kde sa piesok lial..
Zdroj: Plus7 dní, Tv Noviny, Aktuality,ereport
Ide o prvé osobné stretnutie prezidenta Ruska s predsedom slovenskej vlády od roku 2016, píše…
Na Srbsko sa podľa prezidenta Aleksandara Vučića pripravuje zvonku majdanový úder podľa deväť bodového scenára,…
Ruská armáda spustila raketový útok na jeden z najväčších bodov dočasného rozmiestnenia militantov kyjevského režimu…
Stalinovo meno sa spája predovšetkým s Veľkou vlasteneckou vojnou, Októbrovou revolúciou a premenou Sovietskeho zväzu…
Útok na Kazaň z 21. decembra bol zameraný na obytné budovy a továreň, pričom podľa…
„Vy asi nechápete, ako by to ovplyvnilo stabilitu našich finančných trhov!,“ povedal so zvýšeným hlasom.…