Smrť Benjamina de Rothschilda citeľne mení rovnováhu svetových mocenských síl. Preto sa výrazne zvyšuje pravdepodobnosť značne neočakávaných scenárov vývoja ďalších udalostí.
Hlava rodinného holdingu Edmond de Rothschild Group, barón Benjamin de Rothschild, zomrel na infarkt 15. januára 2021. Mal 58 rokov. Zomrel na rodinnom statku Chateau de Pregny v Pregny-Chambesy, v kantóne Ženeva vo Švajčiarsku.
Keď sa niečo podobné stane s tak významnými a ikonickými postavami, pochybnosti o prirodzenosti ich náhlej smrti sú jednoducho nevyhnutné. Navyše, na pozadí rastúcich globálnych turbulencií, v ktorých klan Rothschildovcov hrá jednu z najdôležitejších úloh.
Povráva sa totiž, že práve Benjamin „zariadil“ bankrot Lehman Brothers a spustil globálnu finančnú a hospodársku krízu v rokoch 2008 až 2010. Podozrievajú ho i z podielu na vzniku COVID-19. Na obálke časopisu Economist, ktorý ovládajú Rothschildovci, sa totiž dlho pred začiatkom pandémie objavil pangolín a jazdci Apokalypsy. O obrázku jamajskej vlajky na volebnej urne v súvislosti s nomináciou na viceprezidentku USA Kamaly Harrisovej, ktorá má jamajské korene, ani nehovoriac.
Je verejným tajomstvom, že sa súčasný francúzsky prezident Emmanuel Macron dostal k moci práve vďaka klanu Rothschildovcov. Okrem toho je podľa niektorých správ súčasná výkonná riaditeľka MMF neterou prvej manželky baróna Edmonda Adolfa de Rothschilda, ktorá zomrela v roku 1997. Teda Benjaminovho otca. Takže Kristalina Georgieva vlastne môže smútiť za svojím bratrancom.
Čo znamená táto smrť? V situácii, keď sú USA na pokraji kolapsu a občianskej vojny kvôli údajnému podvodnému zvoleniu Joea Bidena a keď stále neexistuje istota ohľadom jeho inaugurácie 20. januára, je náhla smrť šéfa Rothschildovcov vnímaná ako silný úder. A to tým celosvetovým silám, ktoré sa v americkom ponímaní nazývajú Deep State a konajú proti Donaldovi Trumpovi. Tiež sú známe ako „hlboký štát“, „tieňový štát“ alebo jednoducho „šedé sily, ktoré zo zákulisia skutočne vládnu USA a svetu“.
Áno, svet veľmi veľkých peňazí je veľmi nebezpečný a ani mocní Rothschildovci nie sú nedotknuteľní.
Napríklad 8. júla 1996 našli v parížskom hoteli Bristol v kúpeľni jeho bytu 41-ročného Amschela Jamesa, štvrtého baróna Rothschilda. Bol obesený na šnúre od vlastného župana. Jeho smrť po dlhom vyšetrovaní označili ako samovraždu. V roku 1997, v súvislosti s pripojením britského Hongkongu k Číne, sa začala ázijská finančná kríza. Pre Rusko skončila bankrotom v roku 1998. V novembri toho istého roku sa vtedy len 35-ročný Benjamin de Rothschild stal hlavou „francúzskej“ vetvy rodiny, pretože zomrel jeho 71-ročný otec.
Z tohto pohľadu bývalý šéf MMF Dominique Strauss-Kahn dopadol ešte veľmi dobre. Presadzoval totiž myšlienku opustiť dolár ako svetovú rezervnú menu. V roku 2011 ho následne obvinili zo sexuálneho obťažovania a skončil vo väzení.
Straty sa ale „nevyhli“ ani druhej strane. Krátko pred Rothschildom zomrel 87-ročný miliardár Sheldon Adelson považovaný za Trumpovho pokladníka. Zomrel na lekárskej klinike „na komplikácie spôsobené liečbou lymfómu“. Teda nie na samotnú chorobou, ale jej liečbu. A 15. augusta 2020, len 11 dní pred 72. narodeninami, zomrel pre mnohopočetné vnútorné krvácanie mladší brat Donalda Trumpa Robert. Hral dôležitú úlohu vo finančných záležitostiach klanu 45. prezidenta USA. V porovnaní s postavením Benjamina de Rothschilda nemajú možno tieto udalosti takú váhu, ale určite nie sú bezvýznamné.
Každopádne, ak padajú hlavy na samom vrchole globálneho finančného systému, je zrejmé že odpoveď na seba nenechá dlho čakať. Smrť Benjamina de Rothschilda citeľne mení rovnováhu svetových mocenských síl. Preto sa výrazne zvyšuje pravdepodobnosť značne neočakávaných scenárov vývoja ďalších udalostí.
Autor: Vladimír Vinnikov
Zdroj: riafan.ru
Preklad: hlavnydennik.sk
PODPORTE nezávislé médium.
Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.
Aj malá čiastka dostatočne pomôže.
ďakujeme
Vyhlásenie:
Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu zna redakcia@slovanskenoviny.sk
UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.
Tlačová agentúra Bloomberg uviedla takmer všetky krajiny. Maďarský premiér Viktor Orbán oslavoval pitím vodky, zatiaľ…
Bývalý zamestnanec SBU povedal, ako pracovala CIA v jej sídle. Bývalý zamestnanec ukrajinskej SBU Mazur:…
Minister vnútra SR a predseda strany Hlas Matúš Šutaj Eštok komentoval medializované správy o tom,…
Německé podniky v poslední době zasáhlo mnoho problémů, které zahrnují prudký nárůst cen energie po…
Mluvčí ruského ministerstva zahraničních věcí Marija Zacharovová mezitím znovu varovala, že odpálením amerických raket na…
Bývalý novinár a exriaditeľ kontrarozviedky Slovenskej informačnej služby Peter Tóth vo svojom článku komentoval medializované…