Twitter bude rešpektovať pravidlá EÚ pre moderovanie obsahu, známe ako zákon o digitálnych službách, uviedol majiteľ spoločnosti Elon Musk vo francúzskej televízii, informuje portál POLITICO.
„Ak bude prijatý zákon, Twitter sa zaviaže, že ho bude dodržiavať,“ povedal hviezdnej moderátorke Anne-Sophie Lapixovej v prednahratom rozhovore, ktorý vysielala stanica France 2 v dabovanej francúzštine.
Twitter je podľa zákona EÚ o moderovaní obsahu považovaný za veľmi veľkú platformu, čo znamená, že spoločnosť bude musieť od 25. augusta zaviesť opatrenia na zmiernenie falošných správ. Začiatkom tohto mesiaca minister digitálnych technológií Jean-Noël Barrot povedal, že sa „znepokojuje“, že platforma nebude schopná dodržiavať pravidlá.
Neskôr tento týždeň komisár pre vnútorný trh Thierry Breton a jeho tím navštívia centrálu Twitteru v USA a otestujú platformu.
Twitter bude dodržiavať zákon, ale nepôjde ďalej, povedal Musk počas rozhovoru. Tvrdil, že nenávistné prejavy sa od jeho prevzatia znížili o 30 percent, aj keď mu Lapixová predložila štatistiky hovoriace o opaku – vrátane štúdie Inštitútu pre strategický dialóg, ktorá odhalila 105-percentný nárast antisemitských príspevkov.
Miliardár, samozvaný absolutista za slobodu prejavu, pod tlakom anketára povedal, že definícia nenávistných prejavov by nemala byť príliš široká, inak by mohla viesť k cenzúre. Zobrazované tweety, ktoré sa tešia z katastrofy lode s migrantmi pri Grécku minulý týždeň, Musk priznal, že sú „nechutné“, ale mali by zostať online, pokiaľ nie sú nezákonné.
Mnoho inzerentov, ktorí opustili platformu po jeho prevzatí, povedali, že sa vrátia, tvrdil Musk.
Francúzski politici sa obávajú toho, ako narába s Twitterom, no oveľa viac sú nadšení, pokiaľ ide o Teslu, spoločnosť vyrábajúcu elektromobily, ktorá Muskovi zarobila jeho miliardy.
Je „veľmi pravdepodobné“, že Tesla v najbližších rokoch „urobí veľmi dôležité veci“ vo Francúzsku, povedal Musk – ale zastavil sa pred odhodlaním postaviť v krajine gigatováreň. V piatok sa stretol s francúzskym prezidentom Emmanuelom Macronom – ktorého ocenil ako „inteligentného“ lídra – keď štáty EÚ vrátane Francúzska, Španielska a Talianska súťažia o investície do Tesly, pričom všetky dúfajú, že bude hostiteľom druhej európskej továrne spoločnosti.
Musk podporil vlády, ktoré chcú lokalizovať výrobu, pretože „dovoz áut spotrebuje obrovské množstvo energie“. Elektrické vozidlá by podľa neho mali byť ziskové aj bez dotácií, hoci verejné peniaze sú na začiatku dobré na to, aby pomohli priemyselnému meraniu.
Na otázku, či by sa jedného dňa chcel stať americkým prezidentom, Musk odpovedal nie, pretože má na svojich súčasných pozíciách väčšiu moc a voľnosť.
skspravy
Na kauzu upozornil Erik Kaliňák. Ministerstvo školstva pod velením Branislava Gröhlinga podpísalo zvláštnu zmluvu. Na…
Igor Matovič u Braňa Závodského v relácii tvrdil, že nenesie žiadnu vinu za 20 000…
J. Hrabko zhodnotil súčasnú politickú situáciu na Slovensku. Podľa neho, problémom vládnej koalície nie je…
Sťažnosť na ÚPN vo veci selektívnej prezentácie dejín na „Festivale slobody 2024“ Združenie slovenskej inteligencie…
Bývalý policajný prezident pred súdom. Petra Kovaříka posadila prokuratúra na lavicu obžalovaných za epizódu v…
Prípad, o ktorom médiá mlčia Tento týždeň vydal Ústavný súd dôležité rozhodnutie, ktoré akoby prešlo…