Spisovateľ Gusto Murín sa vo svojom najnovšom blogu pozrel na bláznivé nápady bruselských elít, pokiaľ ide o ekológiu a zdroje energie. Murín si všíma, že odkedy sa „šéf-komisárka Lajnová“ v Bruseli verejne vyjadrila, že s Ruskom treba jednať z pozície sily, zisťujeme, že cena plynu pre fabriky aj domácnosti stúpa.
„Jediní, kto sú schopní pohotovo zareagovať a celú situáciu zachrániť, sú tí tak okydávaní Rusi!“ konštatuje Murín. „Trpaslíci a trpaslíčky z Bruselu si o nich otierajú svoje mastné huby a Rusi držia,“ píše spisovateľ a dodáva, že nová nemecká rusofóbna vláda umelo zdržiava otvorenie NordStreamu 2 blúzniac pritom o „Green Deal-e.
Následne sa na tie eko „zázraky“ chce pozrieť spisovateľ bližšie. Prvým je elektromobilita. Murín upozorňuje, že bruselskí politickí „experti“ už presadzujú zákaz spaľovacích motorov v mestách. Náhradu pritom nemajú. Slnečná energia – veľkorozmerné panely, sú vhodné akurát tak do púští a ak sú umiestnené bližšie k mestu, „zaberajú cennú ornú pôdu a zohyzďujú kultivovanú krajinu,“ upozornil Murín. Veterné elektrárne sú tiež problematické. Spisovateľ upozornil, že aj naše Ministerstvo zdravotníctva priznáva možné vedľajšie účinky na zdravie ľudí, napr. poruchy spánku. Nehovoriac o masívnych účinkoch infrazvuku na zvieratá. Rakúska armáda dokonca otvorene varuje pred krátkodobými úplnými výpadkami elektrického prúdu pre labilitu celého toho systému. „Boľševické „poručíme větru dešti“ by im malo byť varovaním,“ dodal spisovateľ.
Ďalším výmyslom eko-bláznov je podľa Murína masívne pestovanie repky olejnej. To je podľa neho „ďalšia potemkinovská eko-fraška“. „Ekologické pestovanie repky bez používania chemických prípravkov na hubenie škodcov je takmer nemožné, v nepriaznivých ročníkoch viac ako polovicu pestovateľských nákladov predstavujú finančné prostriedky na pesticídy,“ cituje z relevantného dokumentu Murín.
A autá na vodík? „Ďalšia eko-fraška, do ktorej sa nemohol nezapliesť aj náš odpadkový špecialista Sulík. Okrem toho, že ide o technológiu viac ako polstoročie starú, tento doslova ministerský asociál prehliadol, že za tie desaťročia sa v praxi táto technológia dokonale znemožnila. Zbohom zdravý rozum!“ komentuje Murín.
Potom si spisovateľ všíma problém s AdBlue. „Hrozí, že ho bude nedostatok a tak bez neho nenaštartuje žiadny „dízlák“. U občanov by to snáď ani tak nebolelo, ale zastavilo by to celú nákladnú a autobusovú dopravu. A ako taký výpadok vyzerá už predviedla nezodpovedne experimentujúca britská vláda na čele so strapatým Borisom,“ upozornil.
Murín záverom konštatuje, že alternatívne zdroje energie sú vhodné jedine na to, aby dopĺňali niektorý z tých klasických zdrojov. Bruselské bábky nás podľa neho vedú svojou arogantnou ruso-fóbiou do energetickej krízy. „Tak veľmi chcú poslúžiť Deep State, že z toho môže byť Deep Dark Age. Fantazírujú, ako budú viesť Európu bez dovozu ropy a plynu z Ruska. Ibaže tá ich „alternatívna energia“ je viac ako problematická,“ upozorňuje spisovateľ.
„Ďalším umelo pestovaným „zlosynom“ je Čína,“ všíma si na záver Murín. „Tu sa tiež pani Lajnová „prsila“ a machrovala až kým jej pred pár dňami došlo, že Čína má exkluzívne zásoby horčíka, bez ktorého celý európsky automobilový priemysel skolabuje. Nehovoriac o čipoch, ktoré Čína tiež exportuje do celého sveta. Kam nás teda táto avanturistická politika pod vplyvom nátlakových eko-fanatikov ešte privedie, čo si myslíte?“ pýta sa na záver svojho blogu Gusto Murín.
Ide o prvé osobné stretnutie prezidenta Ruska s predsedom slovenskej vlády od roku 2016, píše…
Na Srbsko sa podľa prezidenta Aleksandara Vučića pripravuje zvonku majdanový úder podľa deväť bodového scenára,…
Ruská armáda spustila raketový útok na jeden z najväčších bodov dočasného rozmiestnenia militantov kyjevského režimu…
Stalinovo meno sa spája predovšetkým s Veľkou vlasteneckou vojnou, Októbrovou revolúciou a premenou Sovietskeho zväzu…
Útok na Kazaň z 21. decembra bol zameraný na obytné budovy a továreň, pričom podľa…
„Vy asi nechápete, ako by to ovplyvnilo stabilitu našich finančných trhov!,“ povedal so zvýšeným hlasom.…