Americký minister zahraničných vecí predtým hovoril o tvrdej politike Washingtonu voči Moskve. Ruské ministerstvo zahraničia komentovalo slová amerického ministra zahraničia Mika Pompea o tvrdej politike súčasnej americkej administratívy voči Moskve.
“Pokračujte, drsní chlapci,” uviedlo ruské ministerstvo zahraničia na Twitteri .
Agentúra k správe pripojila fotografiu obrazu Adolpha Northena „Napoleonov ústup z Moskvy“.
Pompeo predtým oznámil, že Trumpova administratíva zaradila na sankčné zoznamy na celé obdobie práce viac ako 365 fyzických a právnických osôb z Ruska. Podľa ministra zahraničia je táto politika prísnejšia ako kroky predchádzajúcej administratívy Bieleho domu.
Odstránia USA jadrové zbrane z Európy? Lavrov objasnil podstatu nezhôd medzi USA a Ruskom v zmluve ŠTART
USA ak chcú do rokovaní o obmedzení rakiet zahrnúť taktické jadrové zbrane, predtým však musia tieto rakety odniesť z území krajín NATO. USA nasadili taktické jadrové zbrane v piatich európskych krajinách NATO a pravidelne cvičia nejadrové sily na ich použitie. Toto vyhlásenie urobil v novenbri ruský minister zahraničia Sergej Lavrov.
Vedúci ruského oddelenia zahraničnej politiky poznamenal, že kroky aliancie porušujú medzinárodné dohody. Lavrov odpovedal na otázku a vysvetlil, aké nezhody bránia Moskve a Washingtonu dosiahnuť dohodu o predĺžení platnosti zmluvy START-3.
„Dlhodobo sa zaujímajú o ruské taktické jadrové zbrane, a teda majú záujem o hlavice, pričom ignorujú všetko ostatné, a hovoríme, že sme pripravení hovoriť o nestrategických jadrových zbraniach vrátane hlavíc, keď Američania odstránia svoje taktické zbrane z územia cudzích krajín,“ vysvetlil. minister.
Ruský prezident Vladimir Putin 16. októbra navrhol predĺženie súčasnej zmluvy START o rok bez akýchkoľvek podmienok . Neskôr ruské ministerstvo zahraničia uviedlo, že Moskva je pripravená spolu s Washingtonom zaviazať sa k zmrazeniu jadrových hlavíc s cieľom predĺžiť rok START-3 o rok.
Vo februári 2021 vyprší platnosť Zmluvy o obmedzení strategických útočných zbraní (START). Dokument podpísali 8. apríla 2010 prezidenti Ruskej federácie a USA Dmitrij Medvedev a Barack Obama a do platnosti vstúpil 5. februára 2011. Nahradila Zmluvu START z roku 1991 (START) a po nadobudnutí platnosti nahradila Zmluvu o strategickom útočnom znížení z roku 2002 (START). Dohodu je možné predĺžiť na základe dohody strán, najviac však na päť rokov.
Podľa zmluvy START-3 strany znižujú počet svojich jadrových hlavíc na 1 500 jednotiek a obmedzujú tiež počet ďalších zbraní vrátane medzikontinentálnych balistických rakiet.
Karol Jerguš
zdroj: armádny magazín
PODPORTE nezávislé médium.
Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.
Aj malá čiastka dostatočne pomôže.
ďakujeme
Vyhlásenie:
Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu zna redakcia@slovanskenoviny.sk
UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.
Útok na Kazaň z 21. decembra bol zameraný na obytné budovy a továreň, pričom podľa…
„Vy asi nechápete, ako by to ovplyvnilo stabilitu našich finančných trhov!,“ povedal so zvýšeným hlasom.…
Incident sa odohral počas amerických náletov, ktorých cieľom sú húsíjskí povstalci v Jemene. Zostrelenie dvoch…
EÚ začala hľadať dodávateľov plynu kvôli zastveniu tranzitu cez Ukrajinu. EÚ nakupovala plyn z Mexika. Dôvod - zastavenie ruského…
Na operační linii „Kupjansk – Svatovo – Kremenna“ pokračují intenzivní boje. Ruská armáda dokončuje obchvat…
Slovensku hrozí plynová kríza. Nakoľko je jej pôvodcom náš východný sused Ukrajina, veľa informácií sa…