Pani prezidentka Čaputová, pán predseda PS Šimečka & spol., občania z protivládnych protestov, občianska iniciatíva Za slušné Slovensko a všetci slušnoľudia už ste spokojní, kam ste to dotiahli cez šírenie nenávisti na mítingoch a hecovaním svojich militantných prívržencov? Kde sú teraz vaše vzletné slová o slušnosti, tolerancii, slobode a demokracii? Kde ste, keď treba chrániť ženy a matky?
Ministerstvo kultúry hovorí o mafiánskych praktikách a hanbe Slovákov. „Je to hanba, ktorú slovenskí občania robia v zahraničí, cirkus aký poznáme z čias Igora Matoviča, pred očami organizátorov medzinárodnej konferencie a účastníkov z celého sveta,“ tvrdí rezort kultúry, podľa ktorého títo ľudia cielene sledujú každý jeden krok ministerky Šimkovičovej. Ministerstvo vnútra SR už kvôli vyčíňaniu a terorizovaniu vyhecovanou progresívnou spodinou chystá protiopatrenia.
Nenávistné a nehorázne praktiky voči ministerke kultúry Martine Šimkovičovej (nominantka SNS) už prekračujú všetky medze. Tvrdí to ministerstvo kultúry. V záverečný deň medzinárodnej konferencii UNESCO o vzdelávaní v oblasti kultúry a umenia v Abú Zabí totiž Šimkovičovú slovne atakovala neznáma osoba pri odchode z miesta konferencie.
Slováci s kamerou a mikrofónom sa podľa rezortu mali tlačiť do auta, v ktorom ministerka odchádzala. Opakovane jej pritom neodpovedali, z akého média či inštitúcie sú. Muž s mikrofónom údajne iba opakoval, že je zástupcom daňových poplatníkov. Opakovane kládol ministerke otázku, čo robí na tejto „luxusnej zahraničnej ceste za peniaze daňových poplatníkov.“ Na incident upozornilo samotné ministerstvo.
Sústavné šikanovanie ministerky kultúry a ministerstva kultúry dospelo podľa rezortu do štádia, že ministerku už aj verbálne atakujú na zahraničnej ceste a svojimi neustálymi útokmi bránia ministerke vo výkone jej práce.
„Martina Šimkovičová sa pýta, kto tieto aktivity platí. Kto zaplatil cestu a ubytovanie dvom provokatérom? S akým zámerom a akým cieľom?,“ uvádza MK SR.
Ministerka je podľa vyjadrenia rezortu kedykoľvek pripravená odpovedať na otázky novinárov a médií ohľadom štvordňovej zahraničnej cesty. „Ak by ktokoľvek slušne prišiel a opýtal sa na čokoľvek súvisiace s aktivitami ministerky na konferencii UNESCO, odpovede dostane,“ uvádza rezort s tým, že v tomto prípade išlo o drzú a neslušnú formu, kde sa navyše títo ľudia ani nepredstavili a snažili sa nasilu dostať ministerke do auta.
„Je to hanba, ktorú slovenskí občania robia v zahraničí, cirkus aký poznáme z čias Igora Matoviča, pred očami organizátorov medzinárodnej konferencie a účastníkov z celého sveta,“ tvrdí rezort kultúry, podľa ktorého títo ľudia cielene sledujú každý jeden krok ministerky Šimkovičovej.
„Doslova sliedia a poľujú ako na korisť. Sú to mafiánske praktiky. Sledovali takýmto spôsobom aj aktivity ministrov bývalej vlády? Sliedili takto po ministerke Milanovej či Hroncovej?“ uzatvára rezort.
Ministerka vystúpila na konferencii UNESCO v panelovej diskusii o kvalitnom celoživotnom vzdelávaní v kultúre prostredníctvom kultúrnej rozmanitosti.
„Kultúrne vzdelávanie je dôležitou súčasťou celoživotného vzdelávania. Umenie a kultúra tvoria základ pre zachovanie našej identity ako národa, no v neposlednom rade aj našej ľudskosti. Preto vnímam ako mimoriadne dôležité, aby sme kultúrnemu vzdelávaniu venovali adekvátnu pozornosť aj u nás,“ uviedla v prejave Šimkovičová.
Konferencia UNESCO, na ktorej sa Šimkovičová zúčastnila, sa končí už dnes, no vláda schválila ministerke pracovnú cestu až do soboty 17. februára. To kritizovali politici z hnutia Slovensko, podľa ktorých bude mať Šimkovičová súkromný program.
Na celú vec citlivo reaguje naše ministerstvo vnútra, pod ktoré spadá Úrad pre ochranu ústavných činiteľov. Je dosť možné, po incidente sa budú meniť pravidlá.
„Incident sa odohral v Abú Dhabí dnes po 12.00 h miestneho času, keď sa pani ministerka chcela presunúť z miesta konania medzinárodnej konferencie UNESCO na ďalší pracovný program. Pri aute ju čakali dvaja slovensky hovoriaci muži s mikrofónom a kamerou. Jeden z mužov sa jej chcel natlačiť do auta, pričom sa jej pýtal na jej údajne LUXUSNÚ CESTU,“ uviedlo ministerstvo.
Opakovane jej pritom neodpovedali, z akého média či inštitúcie sú. Muž s mikrofónom údajne iba opakoval, že je zástupcom daňových poplatníkov.
„Muž, ktorý sa očividne triasol jej na to po niekoľkých výzvach odpovedal, že zastupuje daňových poplatníkov. Išlo o veľmi nepríjemnú situáciu, pretože nebolo možné vylúčiť, či nejde o muža so psychickou poruchou vzhľadom na to, že sa skutočne po celý čas triasol,“ upozornili.
Zasiahnuť musel jeden z členov delegácie, keďže sa nedal vylúčiť možný fyzický útok. „Je však zrejmé, že celá táto akcia je zorganizovaná, pretože dvaja muži dnes v Abú Dhabí vyhľadali verejnosti neznámu delegátku z ministerstva školstva medzi viac ako 900 ľuďmi a dávali jej otázky o programe ministerky Šimkovičovej,“ dodal rezort.
„V tejto súvislosti chceme zdôrazniť, že ministerka kultúry SR Martina Šimkovičová je v Abú Dhabí pracovne na riadnej služobnej ceste a zastupuje Slovenskú republiku. Vulgárne správanie, osobné útoky a doslova šikanu, ktorú musí dennodenne znášať považujeme za absolútne neprípustný spôsob politického boja a absolútne nevhodné správanie voči ŽENE,“ utavreli.
Ministerka je podľa vyjadrenia rezortu kedykoľvek pripravená odpovedať na otázky, zdôraznili však, že v tomto prípade išlo o drzú a neslušnú formu, kde sa navyše títo ľudia ani nepredstavili a snažili sa nasilu dostať ministerke do auta. „Je to hanba, ktorú slovenskí občania robia v zahraničí, cirkus aký poznáme z čias Igora Matoviča, pred očami organizátorov medzinárodnej konferencie a účastníkov z celého sveta,“ tvrdí rezort kultúry.
Otázka však znie, ako sa k dvojica tak blízko k ministerke vôbec dostala. S otázkami sme sa preto obrátili na slovenské ministerstvo vnútra, pod ktoré spadá aj Úrad pre ochranu ústavných činiteľov a diplomatických misií. „Počas zahraničnej služobnej cesty pani ministerky v Abú Zabí zabezpečovala ochranu pozývajúca krajina,“ uviedol pre Topky.sk rezort vnútra.
V budúcnosti by to však mohlo byť inak a úlohu v tom hrá práve skúsenosť Šimkovičovej v Abú Zabí. „Uvedený incident evidujeme a do budúcna prehodnocujeme poskytovanie ochrany i počas zahraničných služobných ciest všetkých určených osôb,“ uviedli.
Kyjev sa sťažuje, že pri nočnom útoku na Dnepropetrovsk bola použitá medzikontinentálna balistická raketa RS-26…
Článok pochádza zo „The Altworld“ – čosi ako alternatívny svet a - volá sa „Odhalenie“.…
Technológie od nepamäti zohrávajú kľúčovú úlohu v ozbrojených konfliktoch. Víťazstvo často patrilo tej strane, ktorá…
Medzinárodný trestný súd (ICC) vydal zatykač na predsedu izraelskej vlády Benjamina Netanjahua a jeho bývalého…
Ruský veľvyslanec v Londýne Andrej Kelin medzitým vyhlásil, že Veľká Británia je priamo zapojená do…
Ukrajinské letectvo predtým informovalo o tom, že Rusko pri nočnom útoku použilo medzikontinentálnu balistickú raketu.…