Slovensko väčšieho demagóga na čele diplomacie ešte nemalo. Korčok je len ďalším žoldnierom na tomto pochode USA k svetovláde, komentoval v júli roku 2022 jeho pôsobenie vo svojom článku publicista, politický analytik a vysokoškolský pedagóg Eduard Chmelár.
Exminister zahraničných vecí Ivan Korčok v posledný deň roku 2022 uzavrel svoju 30-ročnú kariéru v slovenskej diplomatickej službe. Uviedol to na sociálnej sieti. „Bolo mi cťou 30 rokov slúžiť Slovenskej republike. Dnešný posledný deň tohto roku, je zároveň mojim posledným dňom na Ministerstve zahraničných vecí a európskych záležitostí SR. Mal som tú česť byť súčasťou slovenskej diplomatickej služby od prvého dňa vzniku samostatnej a demokratickej Slovenskej republiky 1.1.1993.“
Bol som pri veľkých medzníkoch slovenskej zahraničnej politiky, napísal Korčok.
„Bolo mi dopriate byť pri všetkých veľkých medzníkoch našej zahraničnej politiky – od vymanenia sa z izolácie keď nám kvôli domácim problémom takmer ušiel integračný vlak, cez vstup do EU a NATO, predsedníctvo v Rade EU, až po dnešok, keď máme jasnú, na hodnotách postavenú, a preto proslovenskú zahraničnú politiku,“ priblížil.
„Vnímam so zadosťučinením, že sa pri obhajobe našich záujmov vo svete môže Slovensko oprieť o profesionálnu diplomatickú službu, ktorá vie, kde je miesto našej krajiny, mala, a naďalej má zásadný podiel na jej ukotvení v spoločenstve demokratických krajín,“ dodal exminister.
Súčasný minister zahraničných vecí v odvolanej vláde Eduarda Hegera – Rastislav Káčer na sociálnej sieti ocenil Korčokovu prácu.
„Ivan dnes končí v Zahraničnej službe. Keďže ho poznám a viem, že vlastnenectvo nie je pre neho sezónny kabát, ktorý podľa potreby prevracia (a tu by som mohol napísať celý zoznam tých cynických hoviad a niektorých slaboduchých chudákov, ktorí to robia presne naopak) – viem, že Ivan ostane robotníkom svojej vlasti. A čohokoľvek sa chytí, bude to robiť dobre.“
Káčer osobitne ocenil ako udalosť číslo jedna tohto roku schválenie zmluvy o obrannej spolupráci s USA. Podľa neho to minister obrany Jaroslav Naď a minister zahraničných vecí pred rokom rozbehli aj preto, aby sa vyložili karty na stôl a bolo jasné, kto chce kam patriť.
„A naša spoločnosť sa prejavila. Odporúčam si pozrieť spätne, kto sa postavil na akú civilzačnú stranu. Do šíkov tých, čo za najvyšší prejav vlastenectva považujú lásku k bryndzovým haluškám, bačovským tradíciám a obdiv k pevnej, skorumpovanej ruke Vladimíra Putina a Viktora Orbána, sa pridali v populistickom kŕči mnohí. Harašili kydy o americkej okupácii, strate suverenity a niektorí robili zoznamy zradcov ktorých treba obesiť (záhadne totožné s tými z Covidových čias.…). Ivanovi a Jarovi patrí vďaka za to, že sa nepo…ľakali a našej vláde a väčšine Parlamentu, že sme jednoznačne obstáli jednoduchý civilizačný test,“ napísal Káčer.
„Na koniec roka predsa len dobrá správa. Lokaj cudzích záujmov, slizolín a pätolízač, ktorý roky “zapredával” Slovensko a Slovákov za ich dane – Ivan Korčok končí v diplomacii,“ píše na sociálnej sieti známy advokát.
Podľa Lukáša Machulu, Slovenská republika musí v najbližších rokoch prejsť očistcom. „Popri agentoch cudzej moci v masmédiách a mimovládkach sa to zradcami hemží aj v slovenských diplomatických službách. Svoju podlosť ukrývajú za uhladenosť a tzv. diplomatický protokol.“
Advokát prízvukuje, že všetci títo poskokovia cudzích záujmov musia byť odhalení a musia byť objektívne pomenované ich prehrešky voči slovenskej štátnosti a slovenskému národu!
Myslí si, že Korčokovi určite Američania alebo iní “demokrati” vybavili „super flek v nejakej zbastardenej medzinárodnej inštitúcii riadenej globalistami… len choď, choď Ivan a už sa sem nevracaj,“ odkazuje mu Machala.
Na záver svojho statusu už iba zaklincoval svoje slová: „Slováci si zaslúžia v zahraničných službách vlastencov a nie proamerické a probruselské prostitútky“
Advokát Lukáš Machala bol mediálnym poradcom Andreja Danka v čase keď bol šéf SNS predsedom NR SR. V posledných parlamentných voľbách kandidoval za SNS ako číslo 27. Po vypadnutí tejto strany z parlamentu sa pridal k odídencom z ĽSNS okolo Milana Uhríka a Milana Mazureka.
V auguste 2022 na sociálnej sieti oznámil, že z hnutia Republika odchádza. Doplnil, že nie v zlom. Dôvody však nekonkretizoval. Na Facebooku len uviedol, že má „iné predstavy o fungovaní modernej vlasteneckej a štátotvornej strany“.
Machala bol v roku 2017 krátkodobo aj šéfom služobného úradu na ministerstve školstva.
Ruský prezident Vladimir Putin koncom októbra 2022 vyhlásil štyri oblasti Ukrajiny za štátne územie Ruska. Následne podpísal zmluvy o pričlenení okupovaných regiónov k Rusku. Zmluvy týkajúce sa Doneckej a Luhanskej oblasti a častí Chersonskej a Záporožskej oblasti boli podpísané počas ceremónie v Kremli. Týmto krokom sa fakticky začal proces ich anektovania v rozpore s medzinárodným právom.
Na túto udalosť vtedy reagoval exminister zahraničných vecí a európskych záležitostí Ivan Korčok.
„Takto to vyzerá, keď sa jeden štát rozhodne zobrať si 15 percent územia iného štátu a popri tom vraždí nevinných ľudí a ničí všetko čo mu príde do cesty,“ píše Ivan Korčok a pokračuje, že niet pochýb o tom, že z hľadiska medzinárodného práva ide o anexiu, ba čo viac o „pošliapanie Charty OSN zo strany Ruska ako člena Bezpečnostnej rady“.
„Sú to akty, ktoré neuznáme – tak ako sme neuznali zásahy proti Gruzínsku v roku 2008 a Krym z roku 2014. Toto je jednoznačné stanovisko celého demokratického sveta,“ zdôraznil exminister.
Ivan Korčok pripomenul, že keď ešte z pozície šéfa diplomacie upozorňoval na to, že Rusko je hrozba aj pre Slovensko, „obviňovali nás, že zbytočne strašíme“.
„Preto si stojím za slovom, že všetci tí u nás doma, ktorí ešte aj dnes bagatelizujú to, čo sa stalo nášmu susedovi a tvrdia, že sa nás agresia voči Ukrajine netýka, sú pre Slovensko takou istou hrozbou ako Rusko,“ uzavrel exšéf slovenskej diplomacie Ivan Korčok.
Viac v článku TU.
Ivan Korčok (SaS) ešte ako minister na júlovej tlačovej konferencii šéfov diplomacií neformálneho zoskupenia Central 5 (C5) v Budapešti vyhlásil, že protiruské sankcie nepredlžujú vojnu, ale existenciu Ukrajiny. Opačný názor na sankcie podľa neho počuť od extrémistickej opozície a ich spriaznencov.
„Ak Rusi prestanú ničiť Ukrajinu, viesť vojnu a bojovať na území nášho suseda, bude koniec vojny. Ak prestane bojovať Ukrajina, bude to koniec Ukrajiny. A Slovensko bude mať úplne iného suseda,“ zdôraznil vtedajší šéf slovenskej diplomacie.
Na jeho šokujúce slová vtedy reagoval vo svojom statuse na sociálnej sieti publicista a politický analytik Eduard Chmelár:
„Minister zahraničných vecí Ivan Korčok dnes na sociálnej sieti nepriamo nazval pápeža Františka, Henryho Kissingera, Jannis Varoufakisa, Jeffreyho Sachsa, Jürgena Habermasa, Noama Chomského a mnohé ďalšie významné osobnosti extrémistami. Pomohol si pritom servilnou otázkou slovenského novinára, ktorý sa ho spýtal, čo si myslí o tom, že sankcie predlžujú vojnu. Korčok odpovedal, že takýto názor najčastejšie zaznieva od extrémistov a že všetkým mierotvorcom odkazuje, že ak prestanú bojovať Rusi, bude koniec vojny, no ak prestanú bojovať Ukrajinci, bude koniec Ukrajiny …. Ak náš minister tvrdí, že pokračovanie tejto vojny je v záujme Slovenska, tak sa len demaskoval, že presadzuje záujmy USA …,“ uviedol Chmelár.
„Ivan Korčok je len ďalším žoldnierom na tomto pochode USA k svetovláde. Nezabúdajme, že vždy, keď mal voliť medzi vojnou a mierom, vybral si vojnu. Aj ako štátny tajomník ministerstva zahraničných vecí v roku 2003 podporoval inváziu do Iraku bez mandátu Bezpečnostnej rady OSN. Ja som nikdy žiadnu vojnu nepodporoval. Ani túto nie. Márne vysvetľujem nekritickým rusofilom, ktorí bránia Putina s otázkou, že čo mal robiť, keď sa proti nemu na Ukrajine zhromažďovali zbrane a vojaci, že nikto nemá právo napadnúť suverénny štát, že medzinárodné právo nepozná nič také ako „preventívna vojna“, že kto to obhajuje, podporuje mentalitu Bushových vojen, ktoré tak srdečne vítal Ivan Korčok. Ale navrávať si, že táto vojna je nevyprovokovaná, je čistá lož.
Položím preto jednu otázku Ivanovi Korčokovi ja, aj keď mi za ňu nebude ďakovať ako tomu servilnému novinárovi: Pán minister, vy ste šéfom DIPLOMACIE. Povinnosťou diplomacie je rokovať. Čo ste urobili na tomto poste preto, aby vojna nevypukla? Čo ste urobili preto, aby bola vojna ukončená? Vyvinuli ste nulové diplomatické úsilie, neurobili ste vôbec nič, iba štvete do vojny, podporujete sankcie, ktoré ničia nás, nie Rusko a lobujete za vývoz zbraní, ktoré predlžujú vojnu, a vy to viete! Tak ako maršala Naďa začali prezývať minister vojny, vy ste obyčajný minister vojnového štvania, nie diplomacie. Diplomacia, ktorá sa neusiluje o politické rokovania a politické dohody, je zbytočná. To si naozaj myslíte, že všetky tie odborné kapacity a morálne autority, ktoré po nich volajú, sú hlupáci, len vy ste lietadlo? Ak chcete urobiť niečo pre záchranu Ukrajiny, predložte návrhy, ako ju vyviesť z vojny a rokujte o nich. Na rozoštvávanie ľudí vás ani Slovensko, ani Ukrajina, ani Európa nepotrebuje,“ dodal Eduard Chmelár vo svojom statuse v júli roku 2022.
Zdroj: pravda.sk / hlavnydennik.sk / InfoVojna
Slovenské Hnutie Obrody reaguje na podnety niektorých občanov, ktorí sa dožadujú rozpisu dátumov a miest, v…
Skupina vojakov, ktorá prenikla do ruskej Brjanskej oblasti, pozostávala z vojakov NATO. Ukrajinskú sabotážnu a prieskumnú skupinu, ktorá vtrhla do…
Poľsko varuje pred následkami ukoristenia tankov Abrams. Interia: Rusko vyvinie nové metódy boja proti tankom,…
Ani novinárovi, pedagógovi a katolíckemu kňazovi Karolovi Lovašovi neušlo štvrtkové (31. 10.) odsúdenie Andreja Kisku. Krajský…
Na základe Príkazu č. 01, Hrdinu Sovietskeho Zväzu a Predsedu Predstavenstva Štátneho Fondu, Alexandra Vladimiroviča…
Ľudia už podľa nej majú dosť hádok a konfliktov medzi politikmi. Komentovala aj progresivistické prejavy…