Ivermectin, liek, na ktorý mnohí lekári nedajú v boji s koronavírusom dopustiť, iní mu zase prikladajú iba minimálne liečebné účinky. Viac o jeho diskreditácii napísal v statuse vyštudovaný lekár a analytik globálnych rizík Juraj Mesík
Mesík vyštudoval medicínu, a tak sa v tomto odbore vyzná. Zrejme aj preto je zástancom lieku Ivermectin ako veľmi účinného v boji s koronavírusom. Vo svojom statuse, ktorý zverejnil na sociálnej sieti, píše aj dôvod, prečo je liek, ktorý reálne v boji s COVID-19 zaberá, u niektorých taký zatracovaný.
„Spomínate si, ako vehementne nedávno vystúpila firma Merck proti liečbe Covidu Ivermectinom? A spolu s ňou aj niektorí slovenskí lekárnici? Veď kto by už predával Ivermectin za pár eur, ak sa dá predávať niečo 1000-krát drahšie?“ pýta sa Juraj Mesík hneď v úvode.
Zároveň prikladá podľa neho pravý dôvod: „Merck dostane len od vlády USA 365 miliónov dolárov za dodávku 60 000 až 100 000 dávok nového liečiva MK-7110. Čo balenie, to 3 700 až 6 000 dolárov. Kam sa hrabe Remdesivir. O nákupoch EÚ netreba ani najmenej pochybovať. To budú ďalšie stovky miliónov,“ vysvetľuje analytik.
„Triumfálna správa hovorí, že tento liek bol už (predbežne) odskúšaný u celých 203 pacientov (slovom dvesto tri jedincov…) a ukázal ohromujúce zníženie rizika úmrtia na respiračné zlyhanie o celých 50 percent. Nechýbalo veľa a ukázal sa skoro tak účinný ako vitamín D!“
A aby neboli pochybnosti o tom, že propaganda proti Ivermectinu bude masívne pokračovať, nielen pre záujmy Mercku, Mesík dodáva: „Európska lieková agentúra má už na stole žiadosť od Gileadu na rozšírenie používania 2 100 eurového a neúčinného Remdesiviru v liečbe Covidu. Účinná liečba 30 centovým Ivermectinom musí byť zdiskreditovaná za každú cenu. A slobodné médiá s veľkou vervou priložia ruku k dielu skorumpovaných karpatských profesorov a čivavistov,“ končí svoj status lekár a analytik globálnych rizík Juraj Mesík.
zdroj: hlavný denník
Bývalá dánska kráľovná Margaréta II. svojich zosnulých rodičov obraňuje. Peter Kramer vo svojej 380-stranovej knihe…
Koncepcia „prvotného antigénového hriechu“ bola prvý raz navrhnutá pred šesťdesiatimi rokmi. Tento fenomén má potenciál…
„Na ich vyradenie z prevádzky boli použité oveľa silnejšie výbušné nálože a oveľa väčšie plavidlo,“…
Hlavné mestá krajín Západu zrazu zabudli na princípy, ako je spravodlivá súťaž, nedotknuteľnosť vlastníctva, prezumpcia…
Nemecko vysvetľuje včerajšiu náhlu návštevu ministerky zahraničných vecí Annaleny Baerbockovej na Ukrajine túžbou oficiálneho Berlína…
Ruské veľvyslanectvo ostro odsúdilo slová britského veľvyslanca Edwarda Fergusona, ktorý sa v článku pre srbské…