Od 90. rokov 20. storočia miera rakoviny hrubého čreva medzi mladými ľuďmi do 50 rokov prudko vzrástla a establišment sa tvári, že nevie prečo.
Rakovina hrubého čreva sa začala stávať vážnym problémom aj u mladých ľudí v rovnakom čase, keď boli prvýkrát zavedené práve geneticky modifikované organizmy (GMO). Ďalšie stravovacie faktory spojené s rakovinou hrubého čreva zahŕňajú spracované vysoko zápalové potraviny a alkohol.
Americká rakovinová spoločnosť (ACS) nedávno zverejnila správu o tomto fenoméne, ktorý je ďalej vysvetlený štúdiou publikovanou v časopise Cancer Research Communications, ktorá opäť poukazuje na stravovacie faktory, a to najmä na konzumáciu syntetickej kyseliny listovej.
Zatiaľ čo väčšina krajín nepridáva syntetickú kyselinu listovú do chleba a výrobkov na báze múky, Spojené štáty americké a Kanada áno. To čiastočne vysvetľuje, prečo mladí ľudia umierajú na rakovinu hrubého čreva v miere, akú sme v histórii ľudstva ešte nevideli.
V roku 1996 vydal americký Úrad pre kontrolu potravín a liečiv (FDA) dekrét, ktorý nariaďuje, aby všetky obilné produkty boli do roku 1998 „obohatené“ kyselinou listovou, pričom sa tvrdí, že táto syntetická látka podobná folátom zabraňuje vrodeným defektom.
Takmer okamžite po tomto dátume začala v mladšej populácii Severnej Ameriky stúpať miera rakoviny hrubého čreva.
„Folát a kyselina listová sa často používajú ako synonymá, ale je medzi nimi výrazný rozdiel,“ vysvetľuje Jennifer Sweenieová, ktorá píše pre portál The Epoch Times.
„Folát je vitamín B9, ktorý sa prirodzene nachádza v určitých potravinách, vrátane ovocia, zeleniny a strukovín. Počas tráviaceho procesu vaše telo premieňa folát na jeho aktívnu formu ešte predtým, ako sa dostane do krvi.“
Jennifer Sweenieová pokračuje:
„Na druhej strane, kyselina listová je jednoducho syntetická forma folátu používaná v obohatených potravinových produktoch (a tiež v mnohých vitamínových doplnkoch). Vaše telo nie je schopné metabolizovať kyselinu listovú tak ľahko ako prirodzene sa vyskytujúci folát.
Proces premeny kyseliny listovej na aktívnu formu trvá dlhšie ako v prípade folátu. To môže viesť k hromadeniu kyseliny listovej v krvi, pričom konzumácia obohatených potravinových produktov prispieva k tomuto prebytku.“
Vedci z Baylorovej fakulty medicíny (Baylor College of Medicine) zistili, že konzumácia kyseliny listovej je v skutočnosti spojená s rastom nádorov. U myší kŕmených stravou doplnenou o kyselinu listovú sa vyvinuli nádory v hrubom čreve.
Ak žijete v Severnej Amerike, môžete sa vyhnúť „obohateným“ výrobkom na báze obilia s obsahom kyseliny listovej tak, že zostanete buď pri zahraničných výrobkoch z Európy alebo Anglicka, prípade si zakúpite certifikované bio produkty – len si dávajte pozor, že aj do niektorých certifikovaných bio produktov teraz potichu pridávajú kyselinu listovú, preto pozorne čítajte etiketu.
Ak žijete v Európe, tento problém by ste mať nemali. Avšak prípade, že užívate vitamínové doplnky stravy, potom sa uistite, že obsahujú prírodný folát a nie syntetickú kyselinu listovú.
Ďalším faktorom prudkého nárastu výskytu rakoviny hrubého čreva u mladých ľudí je neustále sa rozširujúci zoznam očkovaní od amerického Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC). Na Slovensku vyhlášky k očkovaniam vydáva Úrad verejného zdravotníctva.
Vysoko problematické sú aj „vakcíny“ proti Covidu-19, ktoré sú spojené s akútnou divertikulitídou a mikroperforáciou hrubého čreva, nehovoriac o turbo-rakovinách, ktoré spôsobujú.
„Riadenie sa oficiálnymi usmerneniami o potravinách je rýchla cesta k zlému zdraviu,“ napísal jeden z komentujúcich o tom, ako takzvaná „potravinová pyramída“ propagovaná štátnymi úradmi určite prispieva k nárastu výskytu rakoviny hrubého čreva.
„Je to aj konzumácia jedovatých omega-6 mastných kyselín (poznámka: ktoré sa nachádzajú v rastlinných olejoch ako repkový, sójový či slnečnicový),“ naznačil ďalší diskutujúci s tým, že ešte v 50. rokoch boli tieto oleje považované za toxický odpad.
„Riaďte sa odporúčaniami vlády a čoskoro budete morbídne obézni s rakovinou, srdcovými chorobami a mŕtvicou. Pred rokom 1850 bola celková spotreba omega-6 mastných kyselín pod 3 gramy – dnes je to 30 až 100 gramov denne.“
Ak sa veci budú vyvíjať tak ako doteraz, onedlho bude mať každý druhý človek rakovinu.
Zistite viac o prírodných riešeniach rakoviny na našej stránke v kategórii článkov Rakovina alebo na stránke CancerSolutions.news.
AUTOR: Ethan Huff Překlad: Badatel.net
Ide o prvé osobné stretnutie prezidenta Ruska s predsedom slovenskej vlády od roku 2016, píše…
Na Srbsko sa podľa prezidenta Aleksandara Vučića pripravuje zvonku majdanový úder podľa deväť bodového scenára,…
Ruská armáda spustila raketový útok na jeden z najväčších bodov dočasného rozmiestnenia militantov kyjevského režimu…
Stalinovo meno sa spája predovšetkým s Veľkou vlasteneckou vojnou, Októbrovou revolúciou a premenou Sovietskeho zväzu…
Útok na Kazaň z 21. decembra bol zameraný na obytné budovy a továreň, pričom podľa…
„Vy asi nechápete, ako by to ovplyvnilo stabilitu našich finančných trhov!,“ povedal so zvýšeným hlasom.…