Krik a náreky opozície pri návrhu na zrušení Úradu špeciálnej prokuratúry je až hysterický.
Dôvody, ktorými bránia jej zrušeniu, rovnako ako obrana jej šéfa Daniela Lipšica, sú prazvláštne pri pohľade na to, čo sa dialo keď boli pri moci Igor Matovič a jeho partička OĽaNO spolu so stranou Za ľudí a liberálmi, a tiež pri pohľade na to, akým spôsobom sa dostal na funkciu Daniel Lipšic. Poukazovať na trestne stíhaných členov Smeru SSD či Hlasu-SD a nevidieť právoplatne odsúdeného Lipšica je viac ako smiešne, rovnako aj ďalšie argumenty, ktorá používa opozícia na dehonestáciu koaličných politikov.
Kto najviac brojí proti rušeniu ÚŠP je hnutie Slovensko, ktoré nielenže počas svojej vlády rozdelilo Slovensko, ale jeho ľudí urážalo, zatváralo doma a doslova ožobračovalo. To samé platí o strane SaS či Za ľudí, ku ktorým sa pridalo Progresívne Slovensku. To síce pri moci nebolo, lenže jeho politici nesplnili hlavnú úlohu svojich mecenášov, a tak je im teraz v boji proti koalícii dobrý každý partner. Hoci aj po predčasných parlamentných voľbách percentuálne bezvýznamní liberáli či strana bez ľudí krikľúňky Veroniky Remišovej.
Šimečka, Matovič, Sulík, Majerský a spol. zase raz, aj s pomocou im naklonených liberálnych médií, manipulujú s verejnou mienkou, pre dosiahnutie vlastných mocenských cieľov.Marián Kéry, poslanec NR SR za Smer-SSD
A bola to práve ona, ktorá sa preslávila pexesom ľudí, ktorých chcela ona aj s OĽaNO a liberálmi dostať za mreže. Prirodzene, boli v nej najmä členovia a nominanti strán Smer-SSD a Hlas-SD. Teraz, keď sa karta obrátila, odrazu sa títo „hrdinovia“ začali báť a kričia čosi o neschopných politikoch, mafiánoch, zlodejoch a pomstychtivých ľuďoch. No, akoby sa dívali do zrkadla a kričali sami na seba. Nad týmto paradoxom sa v statuse zamyslel a parlamentný poslanec za stranu Smer-SSD Marián Kéry, ktorý je šéfom Zahraničného výboru Národnej rady SR.
Kéry je presvedčený, že „Matovičova mafia“ sa bojí návratu spravodlivosti, pričom Šimečka, Matovič, Sulík, Majerský a spol. zase raz, aj s pomocou im naklonených liberálnych médií, manipulujú s verejnou mienkou, pre dosiahnutie vlastných mocenských cieľov ťahajú ľudí na námestie a v parlamente nerobia nič iné, len zlo. Nepísaným šéfom tohto nepísaného spolku je podľa neho Igor Matovič. „Najskôr obštrukcia pri kompetenčnom zákone, aktuálne pri rokovaní o rušení Úradu špeciálnej prokuratúry. Opozícia kope aj proti novele trestných kódexov, ktorá má napríklad znížiť na európske legislatívne pomery neúmerne a neodôvodnene vysoké tresty za korupciu,“ pripomína smerácky poslanec.
Vážení, mafia nám vládla v rokoch 2020-2023, taká je pravda. A teraz kričí o pomoc, lebo sa bojí, že si spravodlivosť nájde jej protagonistov.Marián Kéry, poslanec NR SR za Smer-SSD
Najviac kriku však je pri téme zrušenie Úradu špeciálnej prokuratúry. „Doktor Šramko a aj iní odborníci vidia minimálne tri vážne dôvody na zrušenie ÚŠP. Prvým je fakt, že Úrad špeciálnej prokuratúry kontroluje v prípravnom konaní sám seba, čo je pri dozorových prokuratúrach anomália. Ďalej ÚŠP má zjavné problémy akceptovať rozhodovaciu činnosť generálneho prokurátora podľa paragrafu 363 Trestného poriadku. Nuž a tretím dôvodom je argument o rýchlosti konania Úradu špeciálnej prokuratúry, jej špecializácii, závažných korupčných prípadoch či väzobných trestných stíhaniach,“ vysvetľuje Kéry veci okolo rušenia ÚŠP.
„Igor Matovič dobre vie, prečo tak kričí. Bojí sa, že za to všetko zneužívanie trestného práva spolu s vtedajším ministrom vnútra Romanom Mikulcom, za tie hrozné prípady smrtí, či straty zdravia ľudí blízkych SMERu-SSD, proti ktorým svedčili motivovaní kajúcnici, za to psychické týranie ľudí vo väzbe len preto, aby sa zlomili, za to všetko mu raz hrozí spravodlivý trest,“ prízvukuje Kéry pričom dodáva, že aj niektorí prokurátori ÚŠP, ktorí sa v spomínaných činoch priam vyžívali, by tiež mohli mať zo zrušenia úradu vážne obavy. Kéry spomína aj exsudkyňu Moniku Jankovskú, ktorá bola vo väzbe a z nej vyšla doslova psychicky zlomená.
„Táto bývalá štátna tajomníčka ministerstva spravodlivosti (nominantka SMERu-SSD) bola po dvoch nálezoch Ústavného súdu prepustená na slobodu z nezákonnej väzby. Na slobodu však vyšla doslova ako zničená žena. Ktoré médiá písali o tom, čo s človekom dokáže spraviť psychické týranie vo väzbe, podotýkam, v prípade Jankovskej nezákonnej? Prečo tie médiá, ktoré sa predbiehali v jej očierňovaní, o nálezoch Ústavného súdu mlčali/mlčia?“ pýta sa Kéry a v ďalších riadkoch pripomína, aké úskalia mala Jankovská vo väzbe. „ Toto kde sme? Šimečka vážne na námestiach kričí, a po ňom to opakujú aj ľudia, že „nesmieme dovoliť, aby nám mafia uniesla Slovensko“. Vážení, mafia nám vládla v rokoch 2020-2023, taká je pravda. A teraz kričí o pomoc, lebo sa bojí, že si spravodlivosť nájde jej protagonistov,“ dodáva na záver Marián Kéry.
ereport.sk
Ide o prvé osobné stretnutie prezidenta Ruska s predsedom slovenskej vlády od roku 2016, píše…
Na Srbsko sa podľa prezidenta Aleksandara Vučića pripravuje zvonku majdanový úder podľa deväť bodového scenára,…
Ruská armáda spustila raketový útok na jeden z najväčších bodov dočasného rozmiestnenia militantov kyjevského režimu…
Stalinovo meno sa spája predovšetkým s Veľkou vlasteneckou vojnou, Októbrovou revolúciou a premenou Sovietskeho zväzu…
Útok na Kazaň z 21. decembra bol zameraný na obytné budovy a továreň, pričom podľa…
„Vy asi nechápete, ako by to ovplyvnilo stabilitu našich finančných trhov!,“ povedal so zvýšeným hlasom.…