Premiér na neistotu reaguje chaotickými opatreniami a nízkou štátnou pomocou, čo ďalej znižuje dôveru občanov v štát, píše vo svojom komentári zástupca šéfredaktora postálu Trend Ronald Ižip.
Odkaz z posledných prieskumov verejnej mienky je zrejmý – Igor Matovič ako premiér stratil dôveru veľkej väčšiny občanov Slovenska. V krajine, kde na hlase ľudí záleží, by nasledovala rekonštrukcia vlády.
Na Slovensku je však situácia iná. Kým predvolebná kampaň OĽaNO bola o referendách, politická prax ukázala, že premiérovi na názore ľudí nezáleží. Presnejšie povedané, nezáleží mu na názore občanov, ktorí s ním a jeho pohľadom na svet nesúhlasia. Po desiatich mesiacoch Matovičovej vlády je takýchto občanov veľká väčšina.
Premiér svojim marketingom pred voľbami vytvoril očakávania, ktoré nedokázal naplniť. Zlyhali jeho sľuby o transparentnom vládnutí, odstránení klientelizmu či papalášstva. Naopak, do manažmentu krajiny a budovaní právneho štátu priniesol rozvrat.
V marketingovej kampani ale pokračuje aj po voľbách. Jeho najväčším zlyhaním je celoplošné testovanie, ktorým vytvoril očakávania, že epidémiu je možné dostať pod kontrolu. Mýlil sa, no miesto priznania chyby si vynútil jeho pokračovanie.
Slovensko však žije v ťažkej dobe. Ekonomická situácia sa neustále zhoršuje a s ňou aj neistota ľudí. Premiér na neistotu reaguje chaotickými opatreniami a nízkou štátnou pomocou, čo ďalej znižuje dôveru občanov v štát. A zvyšuje ich frustráciu.
Netrvalo dlho a negatívne emócie ľudí sa prejavili v preferenciách politických strán. Podľa posledných prieskumov by opozícia pohodlne poskladala vládu. O niekoľko mesiacov môže získať ústavnú väčšinu. Čoskoro preferencie ĽSNS či SMERu predbehnú OĽaNO.
Premiér svojou nekompetentnosťou otvára cestu čoraz väčšiemu radikalizmu a extrémizmu.
Je nepravdepodobné, že sa situácia do leta radikálne zlepší. Ekonómovia začali prudko znižovať ekonomický rast, dodávky vakcín sa oneskorujú, vznikajú nové mutácie, ktoré môžu efekt očkovania znížiť a proces boja s koronavírusom sa môže natiahnuť na roky.
V kritickej situácii Slovenska ale miesto zomknutej vlády vidíme hľadanie vinníkov a hašterenie politikov. A ďalší nebezpečný marketing lepších zajtrajškov.
Po biči prichádza cukor. Prezentovať plošné testovanie ako niečo, čo dokáže už od februára radikálne uvoľniť epidemické opatrenia je nezodpovedné. O nič menším preháňaním nemusí byť ani prezentácia očkovania ako lieku, ktorý dokáže do leta koronavírus poraziť.
Celý svet bojuje s nepriateľom, ktorý je stále o krok vpred. Politický marketing ho neporazí. Poraziť však môže Slovensko, ak bude naďalej vytvárať nerealistické očakávania a chaos pre čoraz väčšie množstvo frustrovaných voličov.
Autor: Ronald Ižip
Zdroj: trend.sk
PODPORTE nezávislé médium.
Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.
Aj malá čiastka dostatočne pomôže.
IBAN: LT90 3250 0868 2837 7659 BIC: REVOLT21 do poznámky prosím uviesť “dar“
ďakujeme
Vyhlásenie:
Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu zna redakcia@slovanskenoviny.sk
UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.
Ide o prvé osobné stretnutie prezidenta Ruska s predsedom slovenskej vlády od roku 2016, píše…
Na Srbsko sa podľa prezidenta Aleksandara Vučića pripravuje zvonku majdanový úder podľa deväť bodového scenára,…
Ruská armáda spustila raketový útok na jeden z najväčších bodov dočasného rozmiestnenia militantov kyjevského režimu…
Stalinovo meno sa spája predovšetkým s Veľkou vlasteneckou vojnou, Októbrovou revolúciou a premenou Sovietskeho zväzu…
Útok na Kazaň z 21. decembra bol zameraný na obytné budovy a továreň, pričom podľa…
„Vy asi nechápete, ako by to ovplyvnilo stabilitu našich finančných trhov!,“ povedal so zvýšeným hlasom.…