Matovič s protiamerickým statusom. „Pred 20 rokmi USA pod falošnou zámienkou – že Irak vlastní zbrane hromadného ničenia – nahovorili 49 krajín do tzv. ´Koalície ochotných´ … krajín, ktoré boli ochotné bez mandátu OSN, len z vlastného presvedčenia o svojej neomylnosti, zaútočiť na Irak.
Bohužiaľ, sa medzi ´neomylných´ zaradilo aj Slovensko pod velením SDKÚ a KDH,“ začal svoj šokujúci status expremiér a exminister Igor Matovič (OĽANO).
Matovičova strana počas tohto volebného obdobia presadzovala západné názory na covid, na vojnu na Ukrajine, alebo na krízu. Momentálna politická situácia a odchod premiéra Eduarda Hegera do Demokratov však evidentne aj Matoviča prinútili zamýšľať sa nad tým, ako lepšie reagovať na reálne názory bežného obyvateľstva. A tak prišla aj rétorika, ktorá znie všelijako, len nie prozápadne.
Matovič upozorňuje, že následkom vojny v Iraku boli státisíce obetí. Pre objektívnosť treba však dodať, že obete dennodenne prináša aj vojna na Ukrajine. A prilievanie zbraní do konfliktu podľa viacerých odborníkov prináša akurát tak jeho predlžovanie. Rozhodnutia o zasielaní zbraní a najnovšie aj vojenskej techniky pritom prichádzajú z vlády, ktorej šéfuje Matovičova strana.
„Následky rozsievania demokracie dynamitom však boli zničujúce. Priamo v Iraku zomreli státisíce ľudí. Niektorí priamo ako vojenské či civilné obete vojny, ostatní ako obete občianskej vojny a najmä zverstiev Islamského štátu, ktorý vznikol len vďaka vojne. Na vojnu v Iraku však doplatili aj mnohé iné krajiny mimo Iraku samotného. Nestabilita sa preniesla aj do susednej Sýrie, v ktorej aj po zverstvách IS ako aj prezidenta Asada zomreli ďalšie státisíce ľudí. Následný exodus miliónov utečencov do Turecka a EÚ spôsobil zásadné oslabenie EÚ, keďže nelegálna migrácia bola poslednou a rozhodujúcou kvapkou, ktorá pomohla k úspešnosti Brexitu,“ vrátil sa expremiér k Iraku.
Analytici sa v zásade zhodujú, že Matovičovi k moci nepomohli len protesty za slušné Slovensko, ale aj intenzívna činnosť médií od roku 2018. To, čo voľakedy pravicovému politikovi pomohlo, ho dnes však ničí. A zostruje sa teda aj jeho rétorika voči „strážcom demokracie“.
„Netreba však zabúdať na to, čo v tom čase robili slovenské médiá. Hlavné PROvojnové médium bolo SME, ktorému vtedy velil istý pán Šimečka – otec šéfa PS. Ten si dnes zrazu síce sype popol na hlavu, ako veľmi vtedy zlyhal (aspoň to). To však z neho vinu z verejného nadŕžania zločinom nikdy nezmaže. Dnes tento istý človek stojí na čele inej Koalície ochotných – dnes už ako hlavný ideológ Denníka N(enávisť) hlása tézu, že vláda s mafiou zo Smeru s menom Hlas je nie že prípustná, ale priam žiadúca. Uvidíme, kedy opäť pochopí zvrátenosť svojej propagandy,“ uzavrel Matovič.
ereport.sk
Ide o prvé osobné stretnutie prezidenta Ruska s predsedom slovenskej vlády od roku 2016, píše…
Na Srbsko sa podľa prezidenta Aleksandara Vučića pripravuje zvonku majdanový úder podľa deväť bodového scenára,…
Ruská armáda spustila raketový útok na jeden z najväčších bodov dočasného rozmiestnenia militantov kyjevského režimu…
Stalinovo meno sa spája predovšetkým s Veľkou vlasteneckou vojnou, Októbrovou revolúciou a premenou Sovietskeho zväzu…
Útok na Kazaň z 21. decembra bol zameraný na obytné budovy a továreň, pričom podľa…
„Vy asi nechápete, ako by to ovplyvnilo stabilitu našich finančných trhov!,“ povedal so zvýšeným hlasom.…