Dzurinda ako mierotvorca? Asi len pre tých, ktorí postúpili lobotómiu, alebo majú iné závažné problémy s pamäťou.
Slovenský ex premiér „privatizácie národa“ Mikuláš Dzurinda poskytol rozhovor denníku Sme. O najnovších plánoch jeho skupiny, o ktorej sme vás informovali tu. Na sociálnej sieti na tento rozhovor zareagoval poslanec a predseda Zahraničného výboru NR SR, Marián Kéry.
„Tak Mikuláš Dzurinda sa stal členom medzinárodnej skupiny, ktorá má pripraviť riešenia pre Ukrajinu, v prospech jej začleňovania do euroatlantického priestoru.
Ten istý Mikuláš Dzurinda, viedol v marci 1999 ako predseda slovenskej vlády jej utajené zasadnutie. V rámci ktorého bol odsúhlasený prelet bojových lietadiel NATO cez náš vzdušný priestor, aby sa vzápätí mohla začať „humanitárna operácia“ známa ako bombardovanie Juhoslávie,“ začal Kéry.
Toto „humanitárne bombardovanie“ si svet pripomína práve v týchto dňoch. bezpečnostná rada OSN naň nikdy nedala súhlas, ale to „všetkým demokratom sveta“ nevadilo..
„Bývalý predseda slovenskej vlády Mikuláš Dzurinda sa mentálne, žiaľ, vôbec nezmenil. Vojnový štváč, toto spojenie ho asi najpresnejšie vystihuje. V rozhovore naznačil, že na júlovom aliančnom samite predloží „jeho“ skupina aktívnejší a agresívnejší prístup ku Kremľu.
Príčetnému človeku sa na jazyk tlačí otázka – prečo nevolil Dzurinda aj v roku 1999 agresívnejšiu pozíciu voči agresorovi menom USA/NATO?,“ pýta sa predseda zahraničného výboru NR SR.
Kéry poznamenal, že tak, ako on i v strane Smer, ktorej je členom, tvrdia, že Rusko útokom na Ukrajinu porušilo medzinárodné právo, svet akosi „zabúda“ na všetky ďalšie závažné porušenia. A vojny.
„Vojnový bumerang, ktorý v roku 1999 vyhodili USA a NATO, sa im vrátil. A Putin si cynicky povedal, že ak oni mohli, môže aj on,“ zhodnotil.
Poslanec parlamentu ďalej skonštatoval, že daný rozhovor Dzurindu pre Sme „je k nemu neuveriteľne ústretový a jednostranný.“
„Redaktor Daniel Huťka akoby netušil nič napríklad o spomínanom bombardovaní Srbska. Rovnako sa neunúva konfrontovať Dzurindu s jeho často povrchnými odpoveďami, nerozporuje jeho tvrdenia, a to ani vtedy, keď Dzurinda v odpovedi na jednu otázku povedal: „Ukrajinci už v roku 2008 podali prihlášku do NATO a čím im je ťažšie, tým viac na to tlačia. Otázka je, čo má prijať aliancia vo Washingtone.“
Marián Kéry redaktora odkázal na nedávny rozhovor exprezidenta Českej republiky Václava Klausa pre Reflex. Ten v ňom, okrem iného, uviedol:
„To, čo sa stalo na Ukrajine, je nešťastie, hrôza a tragédia. No celé sa to začalo už v apríli 2008 na sumite NATO v Bukurešti, kde americký prezident George Bush a britský premiér Gordon Brown pretlačili to, že Ukrajinu je potrebné prijať do Severoatlantickej aliancie.
Vedelo sa, že ide o vychýlenie doterajšieho systému a že to celé bude mať nedobré následky. Mnohí politici argumentovali proti tomuto návrhu, aj ja som bol proti. Tam by som hľadal problém. Všetko ostatné už bolo následkom tohto rozhodnutia. Rusko sa cítilo ohrozené a chová sa tak, ako keď je niekto zahnaný do kúta.“
„Prečo redaktor a denník Sme nehľadajú hlbšie po príčinách konfliktu na Ukrajine? Prečo Dzurindu nekonfrontujú s jeho provojnovou minulosťou?,“ položil si Kéry na záver otázku zrejme básníckú… na ktorú si autor musí odpovedať len sám..
ereport.sk
Ide o prvé osobné stretnutie prezidenta Ruska s predsedom slovenskej vlády od roku 2016, píše…
Na Srbsko sa podľa prezidenta Aleksandara Vučića pripravuje zvonku majdanový úder podľa deväť bodového scenára,…
Ruská armáda spustila raketový útok na jeden z najväčších bodov dočasného rozmiestnenia militantov kyjevského režimu…
Stalinovo meno sa spája predovšetkým s Veľkou vlasteneckou vojnou, Októbrovou revolúciou a premenou Sovietskeho zväzu…
Útok na Kazaň z 21. decembra bol zameraný na obytné budovy a továreň, pričom podľa…
„Vy asi nechápete, ako by to ovplyvnilo stabilitu našich finančných trhov!,“ povedal so zvýšeným hlasom.…