Známy slovenský raper Majk Spirit otvoril tému klimatickej krízy po tom, ako ho jeden z fanúšikov upozornil na falošný profil, ktorý pod jeho menom posiela ľuďom správy.
Bratislavský hudobník Majk Spirit patrí medzi najúspešnejších interpretov domácej rapovej scény a známy je aj tým, že sa snaží na ľudí vplývať motivačne a nebojí sa otvárať tiež kontroverzné témy. Už počas covidu sa Spirit pohyboval mimo „mainstreamovej“ roviny a za svoje vyjadrenia bol neraz kritizovaný. Len včera na Instagram zavesil svoj názor o klimatickej kríze, ktorý neostal bez odozvy. Ako tvrdí, klimatická kríza je hoax, na čo onedlho zareagoval známy klimatický alarmista a politik Martin Hojsík z Progresívneho Slovenska.
Tému klimatickej krízy hudobník otvoril po tom, ako ho jeden z fanúšikov upozornil na falošný profil, ktorý pod jeho menom posiela ľuďom správy. Spirit to označil za hoax, pričom v tejto rovine ostal a po spomenutí informačných škandálov Twitteru či Facebooku pokračoval až ku klimatickej kríze. „A viete, čo je ďalší obrovský hoax používaný na manipuláciu nás všetkých? Klimatická kríza!“ napísal rapper na Instagram.
„Klimatické zmeny sú reálny problém, ktorý potrebujeme riešiť, pričom ľudia prispievajú k otepľovaniu spaľovaním fosílnych palív, s tým sa nedá nesúhlasiť,“ pokračoval interpret. „Nie je to ale žiadna kríza, pri ktorej by sme boli na pokraji zániku, ako sa to niektorí snažia vykresliť,“dodal.
Vo vyjadrení ešte napísal, že nie je dôvod na paniku a ľudstvo sa má lepšie, ako kedykoľvek predtým.
Klimatická kríza je podľa neho nafukovaným problémom, ktorý médiám priťahuje čísla a aktivistom financie. V nasledujúcich „storkách“ ešte viac špecifikoval svoj názor na túto problematiku, pričom fanúšikom odporučil knihu False Alarm od Bjorna Lomborga.
Odmieta tiež extrémne masírovanie strachom zo strany klimatických alarmistov, ktorých obvinil z terorizovania celej novej generácie, ktorá vzdbudzovaním viny upadá do depresie, ktorá má z následok vysoké číslo samovrážd.
Ako ďalej napísal, jeho záujem o vzdelávanie, životné prostredie a ďalšie aspekty kvalitného života sú v jeho záujme a aj svojich poslucháčov sa snaží vždy viesť tou najlepšou cestou.
Po prezentovaní svojich názorov údajne dostal enormné množstvo urážlivých správ, zvlášť zo strany progresívcov a podobných ekofašistov hlasajúcich klimatický alarmizmus.
„Paradoxne práve tí, čo sa tvária ako najväčší liberáli a progresívci vychrlia namiesto argumentov iba vulgárnu nenávisť a zlobu, a žiadajú cenzúru iných názorov, ktoré sú odlišné od ich,“ vysvetlil.
Vyjadrenia vplyvného interpreta nenechali chladným ani europoslanca Martina Hojsíka, ktorý reagoval príspevkom na sociálnej sieti. „Mrzí ma, že si myslíte, že klimatická kríza je hoax,“ začal svoj príspevok Hojsík.
„Verím, že nás toto leto nepostihnú ničivé záplavy, ako pred pár týždňami sever Talianska. Či suchá, ktoré trápia už teraz Španielsko,“ pokračoval europoslanec a dodal, že medzi rokmi 1996 a 2015 predčasne umrelo kvôli horúčavám 3-tisíc ľudí.
Rappera zároveň vyzval na osobné stretnutie, prostredníctvom ktorého by spolu mohli na túto tému debatovať.
Majk Spirit ponuku prijal. „Zdravím Martin, ďakujem za tvoju ponuku, určite sa s tebou veľmi rád stretnem a pokecám na túto tému. Toto je prvá slušná odpoveď od zástanca klimatickej krízy, ktorú som zatiaľ dostal. Cením si to! Netvrdím, že klimatické zmeny sa nedejú, ani netvrdím, že sa netreba starať o životné prostredie, práve naopak! Tvrdím len, že tá panika, ktorá sa okolo toho vytvára, je nezmyselná a nebezpečná,“ odpovedal mu Spirit a Slovensko si určite rado vypočuje ich diskusiu na túto tému.
V tom istom komentári sa ale opýtal, koľko ľudí zomrelo na chlad, čím opäť rozprúdil ďalšiu diskusiu, v ktorej mu ľudia pripomínali, že klimatická kríza a výkyvy počasia neznamenajú len otepľovanie, ale aj opačné extrémy.
Medzi najpopulárnejšie aktivistky na Slovensku určite patrí aj Natália Pažická, ktorá tiež konfrontovala Majka Spirita a jeho tvrdenia o klimatickej kríze. V približne 6-minútovom videu sa chytila hlavne knihy, ktorú na stories Majk ukázal a čo-to vysvetlila aj o jej autorovi.
Popredný svetový aktivista v boji proti globálnemu otepľovaniu sa ospravedlnil svetovej verejnosti “za paniku, ktorú za posledné rokoy tejto oblasti enviroaktivisti spôsobil.” Týmito slovami Michael Shellenberger charakterizoval v roku 2020 to, čo sa v tejto oblasti deje. Shellenberger poukázal na obrovské finančné zdroje, ktoré sa dostávajú enviroaktivistom a medzičasom jeho článok bol z popredného časopisu Forbes z jeho online verzie stiahnutý.
Za posledné roky silnejú hlasy, že globálne otepľovanie je klimatická perióda, ktorá sa tak ako globálne ochladzovanie uskutočňuje automaticky a človek nemá na to žiaden dosah. Ani za cenu enormných nákladov ho podľa nositeľa nobelovej ceny Giavera človek nezvráti rovnako, ako nezvrátil v stredoveku malú dobu ľadovú.
Ivar Giaever poukázal, že merané a prezentované údaje sú skreslované tým, že sú porovnávané väčšinou iba na 100 ročnej cyklickej perióde. “Ak sa pozrieme na vývoj hladiny morí, tak zistíme, že narástli za posledných 8 000 rokov o 14 metrov a za posledné stáročia je to vždy o 20 centimetrov.”
Giaever sa pýta, ako mohla činnosť človeka spôsobovať nárast hladiny morí pred 300 rokmi o tú istú úroveň, ako je tomu teraz.
Podľa Giaevera sa enviromentálna apokalypsa stala náhradným falošným náboženstvom a ospravedlňujú sa vďaka nemu javy a činy, ktoré sú samé o sebe amorálne. Napríklad pálenie kukurice pre dosahovanie etanolu spôsobuje nárast cien potravín po celom svete a násobí hlad. Zdaňovanievybraných produktov v záujme ochrany prírody na druhej strane ochudobňuje už tak chudobných ľudí.
Podľa Shellenbergera je pri bližšom pohlade na tzv. zelené riešenia zrejmé, že sú ešte škodlivejšie ako klasické zdroje energie. Pálenie stromov sa vykazuje ako CO2 neutrálne, pritom je to najväčším znečisťovateľom životného prostredia zo všetkých.
Daniel Peña vo svojej prednáške z roku 2019 hovorí, prečo je termín zneužívaný klimatickými alarmistami, ktorí redukujú komplexný a zložitý systém vplyvov na vývoj klimatických pomerov na planéte na jedinú príčinu a stavajú do jej centra človeka, megapodvodom.
Viac vo videu:
Environmentalizmus sa správa rovnako ako nacizmus alebo komunizmus, snaží sa prevychovať deti tak, aby verili ideológii vládnucej vrstvy.
Zmena klímy je výzva, ľudia sa musia adaptovať, treba pestovať iné plodiny, hovorí publicista a autor webu Klimaskeptik Vítězslav Kremlík. Globálne otepľovanie je podľa neho podvod, pretože sa klame o jeho rozsahu a manipuluje sa dátami. Zneužívajú ho vedci aj medzinárodné inštitúcie. Kremlík hovorí o ekofašizme, ktorý ideovo nadväzuje napríklad na nacizmus. Nie je vraj náhoda, že sa mu tak darí v Nemecku.
Zdroj: interez.sk / cas.sk / InfoVojna
Ide o prvé osobné stretnutie prezidenta Ruska s predsedom slovenskej vlády od roku 2016, píše…
Na Srbsko sa podľa prezidenta Aleksandara Vučića pripravuje zvonku majdanový úder podľa deväť bodového scenára,…
Ruská armáda spustila raketový útok na jeden z najväčších bodov dočasného rozmiestnenia militantov kyjevského režimu…
Stalinovo meno sa spája predovšetkým s Veľkou vlasteneckou vojnou, Októbrovou revolúciou a premenou Sovietskeho zväzu…
Útok na Kazaň z 21. decembra bol zameraný na obytné budovy a továreň, pričom podľa…
„Vy asi nechápete, ako by to ovplyvnilo stabilitu našich finančných trhov!,“ povedal so zvýšeným hlasom.…