zdrava

Má každodenní nošení roušky, zakrývající nos a ústa, nežádoucí vedlejší účinky a potenciální rizika?

Studie zveřejněna v časopise International Journal of Environmental Research and Public Health.

Níže uvedená studie, která byla zveřejněna v časopise International Journal of Environmental Research and Public Health (datum zveřejnění 20. dubna 2021), podrobně popisuje škody, způsobené nošením roušek a přispívá k narůstajícímu počtu nedostatečně ohlášených, cenzurovaných a potlačených informací o veřejném zdraví, které jsou v rozporu s biomedikálními zprávami, že roušky jsou bezpečné a účinné, a že je doporučuje americký Národní institut veřejného zdraví (CDC).

65 německých studií: Roušky způsobují syndrom MIES (syndrom vyčerpání vyvolaný rouškou)

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín

Int. J. Environ. Res. Public Health 2021, 18(8), 4344; https://doi.org/10.3390/ijerph18084344, 20. dubna 2021

Viz: Obličejové roušky (Nedostatečný výzkum o bezpečnosti a neefektivnosti)

Syndrom vyčerpání vyvolaný rouškou (MIES)

Zde jsou patofyziologické změny a subjektivní potíže:

  1. Zvýšení obsahu oxidu uhličitého v krvi
  2. Zvýšení dechového odporu
  3. Snížení nasycenosti kyslíku v krvi
  4. Zvýšení srdeční frekvence
  5. Snížení kardiopulmonální kapacity
  6. Pocit vyčerpání
  7. Zvýšení dechové frekvence
  8. Obtížné dýchání a dušnost
  9. Bolest hlavy
  10. Závrať, motání hlavy
  11. Pocit vlhkosti a tepla
  12. Ospalost (kvalitativní neurologické deficity)
  13. Snížení empatického vnímání
  14. Oslabená funkce kožní bariéry – akné, svědění a kožní léze

Výsledky studií od nositelů roušek

Tento přehled literatury o nepříznivých účincích obličejových roušek s názvem „Je rouška, ​​zakrývající ústa a nos, bez nežádoucích vedlejších účinků při každodenním používání, a je bez potenciálních rizik?“, který je první svého druhu, odhaluje, že existují jasné, vědecky prokazatelné nepříznivé účinky, které mají roušky na jejich nositele, a to jak na psychologické, tak sociální a fyzické úrovni.

Úplný abstrakt si můžete stáhnout zde.

Abstrakt

Mnoho zemí zavedlo požadavek nosit roušky na veřejných prostranstvích, aby se zabránilo šíření SARS-CoV-2, a v roce 2020 se z toho stala běžná věc. Až do nynějška neexistoval žádný komplexní výzkum, pokud jde o nepříznivé zdravotní účinky, které může nošení roušek mít. Cílem bylo najít, otestovat, vyhodnotit a sestavit vědecky prokázané související vedlejší účinky nošení roušek. Kvůli kvantitativnímu vyhodnocení výzkum odkazuje na 44 převážně experimentálních studií, a pro věcné vyhodnocení bylo zjištěno 65 zveřejněných studií.

Odborná literatura odhalila relevantní nepříznivé účinky nošení roušek v četných disciplínách. V tomto dokumentu odkazujeme na psychologické a fyzické zhoršení, i na řadu četných symptomů, popsaných kvůli stálému, opakujícímu se a jednotnému projevu z různých disciplín, jako je syndrom vyčerpání vyvolaný rouškou (MIES). Zobjektivizovali jsme doložené změny ve vyhodnocení ve fyziologii dýchání u nositelů roušek se značnou korelací snížení O2 a únavy (p < 0,05), shluknutého společného výskytu respiračního zhoršení a poklesu O2 (67%), roušek N95 a nárůstu CO2 (82%), roušek N95 a poklesu O2 (72%), roušek N95 ​​a bolesti hlavy (60%), respiračního zhoršení a zvýšení teploty (88%), ale také zvýšení teploty a vlhkosti (100%) pod rouškou. Nošení roušek běžnou populací po delší dobu by mohlo vést k relevantním účinkům a následkům v mnoha lékařských oborech.

Souhrn

1. Při každodenním používání roušek existuje riziko vlastní kontaminace uživatele roušky uvnitř i vně, mimo jiné prostřednictvím kontaminovaných rukou [5,16,88]. Roušky jsou nasáklé vydechovaným vzduchem, který potenciálně hromadí infekční činitele z nosohltanu a také z okolního vzduchu na vnější i vnitřní straně roušky.

2. Je třeba zmínit [86,88,89] bakterie a plísně, způsobující vážnou infekci, ale také viry [87].

3. Vědci se domnívají, že roušky, které nosí široká veřejnost, představuje riziko infekce, protože široká veřejnost nemůže dodržovat standardizovaná hygienická pravidla, jaká jsou v nemocnicích [5].

4. Historie ukazuje, že během pandemie chřipky v letech 1918-1919, 1957-58, 1968, 2002 a pandemie SARS v letech 2004-2005 a 2009 roušky NEBOJOVALY proti virovým infekcím [67,144].

5. Dokonce ještě později vědci a instituce vyhodnotili roušky jako nevhodné pro bezpečnou ochranu uživatele před virovými respiračními infekcemi [137,146,147]. Dokonce i v případě používání chirurgických roušek v nemocnicích chybí přesvědčivé důkazy o ochraně před viry [67].

6. Rouška není ničím jiným, než symbolem strachu uživatelů z infekce – zesíleného kolektivním strachem ze šíření, což neustále hlásají mainstreamová média [137].

7. Rouška představuje psychologickou podporu pro obecnou populaci jako falešný pocit bezpečí, který má snížit úzkost. [152]

8. Doporučení Světové zdravotnické organizace, týkající se nošení roušek, spočívá v tom, že nositelé roušek mají pocit, že přispívají k prevenci šíření viru, a také tím upozorňují na dodržování dalších opatření. [2]

Autor: Kai Kisielinski, Paul Giboni a kol.

Zdroj: mdpi.com
Preklad: zvedavec.org

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.

Slovanské Noviny

Recent Posts

Vláda rozhodla: Ficov kabinet schválil 20 miliónov eur na výstavbu multifunkčnej arény

Na výstavbu multifunkčnej Olympic Areny, ktorá má rozšíriť súčasné Slovenské olympijské tréningové centrum v Šamoríne,…

2 hodiny ago

Nový zákon o médiách zmení pravidlá hry: Prísnejší dohľad a efektívnejší regulátor!

Rada pre mediálne služby (RpMS) sa má z inštitúcie, ktorej štatutárom je kolektívny orgán, pretransformovať…

2 hodiny ago

Opoziční farizeji si popol na hlavu nenasypú

Obsahovo vyprahnuté liberálne strany Posledné hodiny diania na Slovensku nám v priamom prenose ukazujú ako…

2 hodiny ago

Som priateľ Číny, povedal v štátnej televízii Fico. Zopakoval, že Ukrajina nepatrí do NATO a Západ predlžuje vojnu

Premiér Robert Fico dal v Číne rozhovor v štátnej televízii CGTN. Počas približne štvrťhodiny skritizoval…

2 hodiny ago

Najväčšia štúdia svojho druhu zistila nadmerné úmrtia počas pandémie spôsobené reakciou verejného zdravia, nie vírusmi

Štúdia o nadmernej úmrtnosti v 125 krajinách počas pandémie COVID-19, ktorá bola zverejnená, zistila, že hlavné príčiny…

2 hodiny ago

Vendeta? Francúzska prokuratúra žiada pre Le Penovú väzbu. Hrozí jej päť rokov za mrežami a zákaz vykonávania funkcie

Francúzska prokuratúra v stredu podala na súd v Paríži obžalobu proti nacionalistickej političke Marine Le…

2 hodiny ago