Časť z výsluchu dnes už zosnulého generála Milana Lučanského odhaľuje, ako vnímal svoje trestné stíhanie. Časť z jeho výsluchu ukazuje, ako závažne vnímal Lučanský celú situáciu do ktorej sa dostal aj pre tvrdenia dvoch súčasných svedkov prokuratúry a kajúcnikov Norberta Pakšiho a Františka Böhma. Mužov, ktorí mu údajne dodávali čierne peniaze, uvádzajú Noviny.sk
Milan Lučanský bol ešte 2.decembra 2020 v Chorvátsku, ale neskrýval sa a s políciou komunikoval. Medzi tým, ako sa dostavil na výsluch, hľadal advokátov, ktorí ho budú na výsluchu sprevádzať. S Lučanským sa na výsluchu zúčastnil advokát Miloš Beresecký, ktorého môže verejnosť poznať zo súdneho procesu s vrahmi novinára Jána Kuciaka.
Lučanský však nebol v Chorvátsku na úteku, polícia vedela kde je a komunikovala s ním. Televízia JOJ ho zastihla na jeho mobilnom čísle. Povedal, že ak ho vyšetrovateľ na výsluch zavolá, hneď príde, neskrýva sa a bude vypovedať. O 24 hodín už Lučanský sedel na NAKA v Bratislave a čítal obsah svojho obvinenia. Výsluch začal o 9:30. Vyšetrovateľ plk. Ľubomír Daňko mu v ňom napísal, že si na „výpalnom“ od pochybných podnikateľov zarobil za čias šéfovania polície až 510 000€.
Toto obvinenie Lučanský zobral osobne a emotívne reagoval: „Nikdy som od tých zmrdov nemal dôvod ani motív brať peniaze,“.
Bývalý policajný prezident sa na výsluchu bránil, že všetky peniaze, ktoré mal získa legálne. Vrátil sa do roku 2019, v ktorom došlo k mimosúdnemu usporiadaniu sporu Lučanského s médiami, ktoré o ňom zverejnili nepravdivé články. Lučanský vyšetrovateľovi uviedol, že z mimosúdneho vyrovnania získal 150 000 eur.
Všetky tieto peniaze následne daroval na charitu.
Konkrétne uviedol, že chorým deťom daroval cez Národný onkologický ústav detských chorôb 70 tisíc eur. Ďalšie tisícky daroval umeleckým školám. Na katolícku cirkev daroval zo získaných peňazí 25 tisíc eur. Okrem toho zo svojich pridal 20 tisíc eur, z ktorých dal časť na pomoc v prípade padnutej bytovke na východe Slovenska, aj na mŕtveho policajta. Lučanský uviedol: „Takže som pri tom, ako som dostal 150 tisíc eur, rozdal 170 tisíc eur, čo je overiteľné z bankových výpisov. Takže som nebol odkázaný na nejaké peniaze od Böhmovcov alebo Pakšiovcov, ale bol by som si tieto peniaze nechal na svojom účte.“, uvádzajú noviny.sk
Lučanský na konci svojho 90-minútového výsluchu uviedol: „Na koniec ešte chcem uviesť, že nikdy som si neuvedomoval, ako je u nás postavený trestný poriadok a trestný zákon, ale je smutné, že ja musím dokazovať svoju nevinu a nie naopak, že by mne bola dokázaná nejaká vina.“ Milan Lučanský po tomto výsluchu už z budovy Prezídia PZ domov neodišiel.
zdroj: noviny.sk
PODPORTE nezávislé médium.
Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.
Aj malá čiastka dostatočne pomôže.
ďakujeme
Vyhlásenie:
Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu zna redakcia@slovanskenoviny.sk
UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.
Dnes je celý svet posadnutý smartfónmi, tabletmi atď…digitálna technológia. Spolu s nimi sa do sveta…
Čím viac vojen, tým väčší zisk. “Váš konflikt je náš zisk, keď sa raz narodíte,…
Moderná globálna politická scéna je symbiózou viacerých geograficky veľkých regiónov, z ktorých každý má svoj…
Autorkou článku je Felicity Arbuthnot, považovaná za „žurnalistku veterána a vojnovú korešpondentku“. My tu v…
Návrh ukrajinského “zákona o znížení branného [mobilizačného] veku z 25 na 18 rokov už leží…
Prozápadní režim Sanduové plánuje další dobrodružství. Moldavská prezidentka Maia Sanduová požadovala, aby její bezpečnostní složky…