„Živá plť“ – tak sa za starých čias opatrne nazývala hlina. Táto skutočne jedinečná časť našej Matky Zeme je schopná robiť zázraky.
Pred tisíc rokmi Avicenna vo svojom „Kánone“ podrobne opísal vlastnosti hliny, jej vplyv na všetko živé. Opísal aj spôsoby liečenia rôznych chorôb hlinou.
V Rusku sa „liečba hlinou“ praktizovala už od oveľa skorších čias. Liečitelia šikovne využívali vlastnosti hliny ako vynikajúceho antiseptiká, absorbenta a zdroja komplexu minerálov.
Slávny sovietsky lekár Botkin, ktorý vedel o úžasných vlastnostiach, aktívne a úspešne používal hlinené obklady na kardiovaskulárne ochorenia, bolesti, zlomeniny a ochorenia pečene. Z hliny sa do ľudského tela dostáva kremík – najdôležitejší prvok, bez ktorého jednoducho nemôže žiť žiadny živý organizmus, ako tvrdil akademik V.I. Vernadsky.
Je dokázaná úloha kremíka pri vstrebávaní vápnika, sodíka, horčíka, fosforu, fluóru, síry a ďalších cenných stopových prvkov. Kremík sa podieľa na tvorbe našich chrupaviek, kostí, svalov. Zabraňuje usadzovaniu cholesterolu, zabezpečuje pružnosť ciev. Ale aj staroveká medicína tvrdila: „Život človeka je životom jeho nádob.“
Všetci videli, ako mačky a psy na jar hľadajú iba pšeničnú trávu. Tajomstvo je jednoduché: v pšeničnej tráve je veľa kremíka a zvieratá vedia, čo k životu potrebujú. Ak má dom hlinenú pec, dieťa si pravdepodobne vyberie kúsky hliny a bude ich jesť. Z rovnakého dôvodu deti, rovnako ako zvieratá, vedia, čo ich telo potrebuje.
Pamätajte: HLINA JE NAJÚČINNEJŠÍM DODÁVATEĽOM KREMÍKA DO ORGANIZMU.
Pri černobyľskej tragédii dostali tí, ktorí haváriu utrpeli a ktorí sa podieľali na likvidácii jej následkov, jedlo s prídavkom ílu: z tela odstránili rádionuklidy. Hlina pomáha pri pálení záhy, za starých čias sa pil roztok z hliny pri bolestiach hrdla, kĺbov, prikladal sa na popáleniny, na miesta vykĺbenín a pomliaždenín. V extrémnych horúčavách sa na päty nanášala hlina s octom. Íl obnovuje oslabené bunky tela. Dúšok „hlinenej“ vody je užitočný pre tehotné ženy, pri dojčení – napomáha pri tvorbe kostry dieťaťa. Íl je užitočný pri anémii, ochoreniach lymfatických uzlín, dne, ateroskleróze, cukrovke, kožných ochoreniach, tuberkulóze, roztrúsenej skleróze, predčasnom starnutí… Pri nádoroch – íl pôsobí antikarcinogénne.
Starí Egypťania, ktorí vedeli o antibakteriálnom a sterilizačnom účinku ílu, ho používali na balzamovanie. Obyvatelia Severu dodnes jedia „pozemský tuk“ – bielu hlinu. Jedia to s jelením mliekom. V Európe sa z hliny pripravovala pochúťka ako sladkosti, ale aj liečivé tabletky.
Hlina obsahuje rádium, ktoré z nášho tela vyháňa všetko, čo hnije a rozkladá sa. Aktívne bojuje proti baktériám a vírusom. Na rozdiel od všetkých chemických antiseptík, ktoré zabíjajú mikróby spolu so zdravými bunkami, vytvára imunitu proti novej mikrobiálnej infekcii, obnovuje bunky, vlieva do nich nové sily.
Na dezinfekciu pitnej vody stačí dať 1-2 polievkové lyžice. lyžice hliny na liter vody. Hlina, ktorá prechádza celým gastrointestinálnym traktom, dáva silu a život celému telu. Zároveň čistí krv, priaznivo pôsobí na nervové centrá, obnovuje látkovú výmenu. Akákoľvek čistá, prírodná živá hlina je dobrá, ale efektívnejšie je použiť hlinu z vašej domácej oblasti.
Slovenské Hnutie Obrody reaguje na podnety niektorých občanov, ktorí sa dožadujú rozpisudátumov a miest, v ktorých…
Skupina vojakov, ktorá prenikla do ruskej Brjanskej oblasti, pozostávala z vojakov NATO. Ukrajinskú sabotážnu a prieskumnú skupinu, ktorá vtrhla do…
Poľsko varuje pred následkami ukoristenia tankov Abrams. Interia: Rusko vyvinie nové metódy boja proti tankom,…
Ani novinárovi, pedagógovi a katolíckemu kňazovi Karolovi Lovašovi neušlo štvrtkové (31. 10.) odsúdenie Andreja Kisku. Krajský…
Na základe Príkazu č. 01, Hrdinu Sovietskeho Zväzu a Predsedu Predstavenstva Štátneho Fondu, Alexandra Vladimiroviča…
Ľudia už podľa nej majú dosť hádok a konfliktov medzi politikmi. Komentovala aj progresivistické prejavy…