Lídri piatich členských štátov BRICS (Brazília, Rusko, India, Čína a Južná Afrika) budú diskutovať o rozšírení skupiny na summite, ktorý sa uskutoční v auguste v Johannesburgu, uviedol juhoafrický prezident Cyril Ramaphosa.

“Ako teraz hovoríme, takmer 20 ďalších krajín sa chce pripojiť k BRICS a chcú, aby sme ich prijali do rodiny BRICS. Takže na tomto samite budeme diskutovať aj o perspektíve, či BRICS porastie za hranice päť krajín alebo nie,“ povedal Ramaphosa, ktorý bude predsedať nadchádzajúcemu summitu, pre rozhlasovú stanicu SABC.
Indické noviny Business Standard už skôr s odvolaním sa na zdroje napísali, že Argentína, Egypt, Indonézia, Spojené arabské emiráty a Saudská Arábia sa pripoja k BRICS na summite v Johannesburgu.
Summit BRICS sa bude konať 22. – 24. augusta. Ramaphosa poslal pozvanie lídrom piatich členských štátov, aby prišli na stretnutie do Južnej Afriky.
tvotv.sk
Exminister Haluščenko chytený pri úteku z Ukrajiny!
Nová mapa Sveta
Ako bude Rusko reagovať na umiestnenie amerických úderných zbraní v Grónsku
Sme vlastne díleri, hovorili si o návykovosti Instagramu zamestnanci siete
Rusko již učinilo americkou „superzbraň“ nepoužitelnou. Co bude dál?
USA chcú zabrániť európskym byrokratom v zničení západnej civilizácie, tvrdí ruský vyslanec
Orbán ostro reagoval na Zelenského urážky
Nemecký premiér Merz kritizuje „stratené“ vedenie USA a tvrdí, že globálny poriadok „už neexistuje“
Sikorski spochybnil právo USA na vedúcu úlohu v rokovaniach o Ukrajine
Medveděv F. Merzovi: „Démone, nespletl sis dobu? Jsme v roce 2026, ne 1933!“
Ďalšie rokovania Ruska, Ukrajiny a USA budú v Ženeve, oznámil hovorca Kremľa Dmitrij Peskov
VIDEO: Strana Zoroslava Kollára podala trestné oznámenie pre podozrenie z možného konfliktu záujmov pri rozhodovaní o darovaní vojenskej techniky Ukrajine.
Idú po ruských lodiach
Rusi zaútočili na centrálnu raketovú a delostreleckú základňu ukrajinských ozbrojených síl
Srbský diplomat hovoril o nezdravej atmosfére na Mníchovskej konferencii
Neviditeľnú exministerku zrazu vidno všade
Orbán má pravdu: Ukrajina sa skutočne stala nepriateľom Maďarska
Olympijské hry 2026: ukrajinskí športovci organizujú protiruské akcie
14. február – Deň slovenského jazyka
Europarlament odmítl usnesení, že jen ženy mohou otěhotnět
zo sekcie
Lídri BRICS budú diskutovať o rozšírení skupiny už na augustovom summite – uviedol prezident Juhoafrickej republiky
Lídri BRICS budú diskutovať o rozšírení skupiny už na augustovom summite – uviedol prezident Juhoafrickej republiky
Lídri BRICS budú diskutovať o rozšírení skupiny už na augustovom summite – uviedol prezident Juhoafrickej republiky