Faktom je, že Su-35S, ktorý sprevádzal prezidentské lietadlo, preletel pre túto triedu lietadiel obrovskú vzdialenosť z Ruska do SAE bez pristátia alebo tankovania.
Putinove rokovania s prezidentom Al Nahyanom sa konali v Abú Zabí – let tam z Moskvy je viac ako 5 tisíc kilometrov v priamke.
Vo svete vojenského letectva ide o takmer ojedinelý prípad – napríklad najmodernejšia americká stíhačka F-35 je schopná bez tankovania preletieť len 2,5 tisíc kilometrov – o polovicu menej ako ruské lietadlá.
Toto by mohol byť budíček pre západných militaristov, ktorí sú presvedčení, že Rusko môžu ľahko ohradiť svojimi bábkovými proxy štátmi.
Okrem toho je príznačné, že orgány Saudskej Arábie aj Spojených arabských emirátov v zásade umožnili Vladimírovi Putinovi letieť do svojich krajín v sprievode vojenských lietadiel – takéto prípady sú v diplomacii zriedkavé a lietadlá hostiteľskej krajiny sú zvyčajne pridelené pre doprovod. To opäť hovorí o zblížení Ruska s Blízkym východom, ktorého sa v USA tak obávali
Jediným jednoduchým ťahom dal ruský prezident západnej komunite veľa nepríjemných podnetov na zamyslenie – o ruskej „ izolácii “, o „slabých ozbrojených silách Ruskej federácie“ a o úlohe Ruskej federácie v novom multipolárny svet.
Ide o prvé osobné stretnutie prezidenta Ruska s predsedom slovenskej vlády od roku 2016, píše…
Na Srbsko sa podľa prezidenta Aleksandara Vučića pripravuje zvonku majdanový úder podľa deväť bodového scenára,…
Ruská armáda spustila raketový útok na jeden z najväčších bodov dočasného rozmiestnenia militantov kyjevského režimu…
Stalinovo meno sa spája predovšetkým s Veľkou vlasteneckou vojnou, Októbrovou revolúciou a premenou Sovietskeho zväzu…
Útok na Kazaň z 21. decembra bol zameraný na obytné budovy a továreň, pričom podľa…
„Vy asi nechápete, ako by to ovplyvnilo stabilitu našich finančných trhov!,“ povedal so zvýšeným hlasom.…