Mystická sila drahých kameňov je známa už od staroveku. Prvé šperky sa našli v najstarších pohrebiskách, ktoré sú staré viac ako 20 tisíc rokov. Počas rozkvetu raných civilizácií Číny, Sumeru a Egypta sa zručnosť opracovávania kameňov zmenila na zvláštne umenie.
Nie je prekvapujúce, že všetky informácie o ich vlastnostiach, ťažobných a spracovateľských tajomstvách boli pred nezasvätenými starostlivo skryté. Hlavným tajomstvom všetkých týchto úžasných a „magických“ vlastností bola kryštálová štruktúra drahých kameňov.
Dokonca aj veda dokázala, že kryštály majú určité vlastnosti vlastné živým organizmom, napríklad určitú úroveň vedomia, schopnosť rásť atď. V mágii sa využíva schopnosť kryštálov priaznivo alebo nepriaznivo pôsobiť na ľudí a ich osudy.
N. Rerich vo svojich dielach zaznamenal aj nezvyčajné vlastnosti kryštálov a kameňov: „V tejto zdanlivo nehybnej hmote neustále pracuje Kozmická myseľ – v mineráloch prebieha práca života, hoci je stiesnená, uzavretá a stlačená. Všetko, čo existuje vo vesmíre, všetko žije. Vo vesmíre nie je nič mŕtve a bez života. Jediný život odieva a nasýti všetko, čo sa deje vo vesmíre. Zdanlivá absencia života v kameni je výsledkom nedokonalosti našich orgánov vnímania, ktoré si nevedia všimnúť prítomnosť života v hrubších zlúčeninách hmoty.
Čím hrubšia je hmota tvoriaca formu, tým menej je v nej vnímateľný tep pulzu Jediného života, čím pomalšie sú jeho vibrácie, a tým drsnejšie otrasy zvonku si vyžaduje pre svoj ďalší vývoj. Starovekí ľudia verili, že každá vec má svoju vlastnú energiu – dobrú alebo zlú a táto energia môže ovplyvniť ľudí. Preto každý strom, rieku, jazero, kameň obývali v ich mysli zlí alebo dobrí duchovia.
Boli tam dokonca aj „prorocké“ a „hovoriace“ kamene. Mnohé legendy popisovali rôzne vlastnosti kameňov z hľadiska magických a psychických síl. V básni o „kameňoch“ pripisovaných Orfeovi boli tieto kamene rozdelené na ofity a siderity, na „Hadí kameň“ a „Hviezdny kameň“. Sanchuniathon a Philo z Bilbského nazvali tieto kamene duchovné. Podobný názor zastávali Fótius, Damascius, Asklepiades, Izidor a lekár Eusebius, ktorí sa so svojím „prorockým kameňom“ nikdy nerozlúčili a nosili ho na hrudi. Po mnoho storočí sa verilo, že kamene na starovekých megalitických stavbách majú zázračné vlastnosti, dokážu liečiť choroby, pohybovať sa a dokonca zasadzovať energetické údery.
Slávny nemecký vedec barón von Reichenbach uskutočnil koncom 19. storočia výskum so senzibilmi, ktorí cítili a videli prítomnosť silového energetického poľa okolo minerálov. V knihe „Breakthrough to Creativity“ Dr. Sh. Karagulla píše, že senzitívi môžu určiť typ kameňa podľa energetického vzoru siločiar tohto poľa. Napríklad v barmskom rubíne vyžarujú zo stredu kameňa dva druhy energie. Ich siločiary sa otáčajú doprava a prechádzajú cez spletitý spoj. Zafír má podobný energetický vzor, len menej jasný. Topaz má úplne iný typ energetického vzoru. Jeho energia vychádza z kameňa vo forme trojuholníka a otáčaním doľava sa vracia do stredu, pričom sa ohýba v trojuholníkových vzoroch. V grafite je energetický vzor odlišný v tom, že siločiary sú širšie a samy osebe tenšie a tlmenejšie ako siločiary kryštálov. Jeho siločiary majú štvorcové vzory a pohybujú sa pomalšie.
V diamante niektoré energetické línie prichádzajú zvonku a potom ho opäť opúšťajú, spletené ako pramene vlasov. Iné, pohybujúce sa od stredu kameňa, sú veľmi pevne zviazané a mimoriadne žiarivé. Ametystové energetické čiary prebiehajú od okrajov do stredu, potom sa zdá, že vystreľujú von a potom sa vracajú, zakrivené v trojuholníkovom vzore. Opál má trojuholníkový energetický vzor podobný ametystu, ale jeho línie sú užšie a vzor je nejasný a cik-cak.
Doktor medicíny Sh. Karagulla vykonal sériu experimentov s údernými a zvukovými efektmi na kryštály. Po aplikácii prudkých úderov na povrch kryštálu nastala zmena rytmu a odchýlka energetických čiar. Náraz na periférii bol citeľnejší ako v strede a bol obzvlášť silný v bodoch, ktoré boli v pravom uhle k smeru nárazu.
V reakcii na zvukový dopad bolo pozorované výrazné zvýšenie lesku energetického poľa kryštálov. Niektoré kryštály ale energiu zo zvuku pomaly zbierali a dlhšie si ju udržali, iné ju rozdávali hneď po skončení zvukového efektu.
Zjavne záhadné alebo „magické“ vlastnosti kameňov a kovov možno vysvetliť prítomnosťou energetického poľa v nich, ktoré interaguje s inými energetickými poľami: ľuďmi, rastlinami, zvieratami atď. História ľudstva je plná legiend o zázračných kameňoch.
Kelti mali svoje „kamene osudu alebo súdu“, Feničania – pohyblivé kamene; Íri sú „vrčiace kamene“ a Bretónci „hojdacie kamene“, ktoré podobné nájdeme aj vo Francúzsku, Taliansku, Rusku, Nemecku a dokonca aj v Severnej Amerike. Apollonius z Rodosu, keď hovoril o kývavých kameňoch, povedal, že sú to „kamene umiestnené na vrchole Kurganu a sú také citlivé, že ich myšlienka môže uviesť do pohybu“.
Slávny kameň vo Westminsteri sa nazýval „rečník“ a svoj hlas použil len vtedy, aby pomenoval kráľa, ktorý mal byť zvolený. V okolí Oxfordu sa nachádza „kráľovský kameň“, ktorý sa nejakým spôsobom rozhodol miestny pán použiť ako oporu pre most, ktorý sa staval na jeho panstve. Na rozdiel od výpočtov s ním nemohol pohnúť ani veľký záprah. Stalo sa tak až po opakovanom zvýšení počtu koní. Len čo bol kameň položený na nové miesto, začali sa na panstve také javy, ktorým sa dnes hovorí poltergeisti. Pán musel vrátiť kameň na svoje miesto, pritom ho jeden kôň ľahko odtiahol späť.
Podobný popis nájdeme v knihe Tajná doktrína H. P. Blavatskej: „Nemáme v úmysle dotýkať sa rôznych tradícií spojených s hojdajúcimi sa kameňmi. Možno však nie je zlé pripomenúť čitateľovi, kde sa na ostrove Mona spomína podobný kameň, „ktorý sa vrátil na svoje miesto aj napriek všetkej snahe udržať ho na inom“. Počas dobytia Írska Henrichom II. gróf Hugh Sestrenzis, ktorý sa chcel na vlastné oči presvedčiť o pravdivosti tejto skutočnosti, priviazal kameň Mona k oveľa väčšiemu kameňu a prikázal ich hodiť do mora. Nasledujúce ráno sa kameň našiel na svojom obvyklom mieste. Vedec William Salisbury potvrdzuje túto skutočnosť svedectvom o prítomnosti tohto kameňa v stene kostola, kde ho videl v roku 1554. To nám pripomína, čo hovorí Plínius o kameni, ktorý zanechali Argonauti v Siziku a ktorý obyvatelia Sizika umiestnili do Prythenia, z ktorého niekoľkokrát ušiel, takže ho museli obťažkať olovom.“
Podobné „bežiace“ kamene sú zaznamenané aj v ruskej kronike. V Sin-kameni, ktorý sa nachádza neďaleko dediny Gorodišče neďaleko Pereslavl-Zalessky, podľa starých legiend žije duch, ktorý plní sny a túžby, lieči mnohé choroby. Kameň je pomerne ťažký štvortonový blok modrastej farby.
Začiatkom 17. storočia ho cirkevná vrchnosť nariadila hodiť do veľkej jamy a zakopať. Ale o pár rokov neskôr sa balvan záhadne objavil na povrchu. Po ďalších 150 rokoch sa rozhodlo o jeho položení k základu tunajšej zvonice. Kameň naložili na sane a viezli cez ľad jazera Pleščejevo. Ľad sa ale prelomil a Modrý kameň sa potopil v hĺbke piatich metrov. Kostolníci si vydýchli, no čoskoro si rybári začali všímať, že balvan neznámym spôsobom mení polohu a pomaly sa pohybuje po dne. O pol storočia neskôr skončil na brehu na úpätí hory Jarilina, kde leží dodnes.
Nemenej tajomné sú aj príbehy s inými rituálnymi kameňmi. Slávny francúzsky vedec Charles de Brosse vytvoril v 18. storočí celý katalóg slávnych kameňov zbožňovaných rôznymi národmi na rôznych kontinentoch. Táto jedinečná štúdia viedla k záveru, že mnohé fetiš kamene sú nebeského pôvodu. Pohania veľmi často uctievali meteority, ktoré padali na zem. Najznámejšia z nich je Veľká bohyňa Matutu, ktorú uctievajú Frýgovia. Tak nazvali čierny kameň s nerovnými rohmi, ktorý spadol z neba.
V gréckych textoch sa tiež spomína, že syn trójskeho kráľa Priama, veštec Gehlen, nosil so sebou kameň posiaty nejakými žilami. Počas predpovedí Gehlen požiadal kameň o radu a on v reakcii vydal zvuk, ktorý pripomínal bľabotanie dieťaťa. A Plutarchos opísal zvláštne javy, ktoré sa odohrali na juhu Peloponézu. Tam sa podľa neho v rieke Evrota nachádzali božské balvanové kamene, ktoré sa za zvuku trúby zdvihli z dna na hladinu.
Vo všeobecnosti sa kult kameňov, ktorý má starodávnu históriu, zachoval iba medzi niektorými národmi. O existencii fetišových kameňov v horských oblastiach východnej Indie sa zmieňuje štúdia S. Maretina, ktorá poskytuje pôsobivé informácie o uctievaní kameňov v skupine kmeňov Naga. Tieto národy sú presvedčené, že fetiš kamene sú schopné zoslať prírodné katastrofy. Takže v dedine Phesama, v koryte rieky, je kameň, ktorý môže spôsobiť búrku – obrovský, biely, akoby vyžaroval žiaru. Keď raz dedinčania, ktorí chytali ryby v rieke, vyvalili na breh monolit, ktorý im prekážal, okamžite sa prehnal hurikán. Búrka zúrila, kým kameň nevrátili na pôvodné miesto.
V Anglicku došlo k zaujímavému incidentu. Počas druhej svetovej vojny, na jeseň 1944, americký vojenský buldozér, ktorý rozširoval cestu v Essexe, otočil podobný kameň nabok. Nasledovali úžasné udalosti. Vo zvonici kostola, ktorá bola prázdna a zamknutá, začali zvony zvoniť samé od seba. Ťažké palice a poľnohospodárske náradie sa presúvali z miesta na miesto a nachádzali sa na tých najnevhodnejších miestach. Všetky radovánky z nepochopiteľných incidentov sa zastavili až vtedy, keď v jednu z nocí, s vykonávaním všetkých magických rituálov a kúziel, bol kameň nainštalovaný na svoje miesto.
Podobné udalosti sa odohrali v blízkosti jedného z krymských lomov v predvečer samého začiatku Veľkej vlasteneckej vojny. Len čo obrovský balvan, ktorý stovky rokov ležal pri vstupe do lomu, pohol buldozér, začali sa poltergeistické javy. Zvonček, ktorý slúžil na zobudenie artelových robotníkov, zazvonil sám. Všetky kamene nachádzajúce sa v okruhu 150 metrov od balvanu sa dostali do chaotického pohybu, v sklade v najbližšom vojenskom útvare vybuchli tri krabice s muníciou. Balvan dlho podpaľoval aj trávu okolo, kým nebol osadený naspäť.
Všetky tieto zaujímavé prípady nám jasne ukazujú, že v skutočnosti vieme príliš málo o skutočnej povahe kameňov a kryštálov, ktoré sa vo svojej podstate môžu ukázať ako forma života paralelná s nami…
Preložil: OZ Biosféra www.biosferaklub.info
Bývalá dánska kráľovná Margaréta II. svojich zosnulých rodičov obraňuje. Peter Kramer vo svojej 380-stranovej knihe…
Koncepcia „prvotného antigénového hriechu“ bola prvý raz navrhnutá pred šesťdesiatimi rokmi. Tento fenomén má potenciál…
„Na ich vyradenie z prevádzky boli použité oveľa silnejšie výbušné nálože a oveľa väčšie plavidlo,“…
Hlavné mestá krajín Západu zrazu zabudli na princípy, ako je spravodlivá súťaž, nedotknuteľnosť vlastníctva, prezumpcia…
Nemecko vysvetľuje včerajšiu náhlu návštevu ministerky zahraničných vecí Annaleny Baerbockovej na Ukrajine túžbou oficiálneho Berlína…
Ruské veľvyslanectvo ostro odsúdilo slová britského veľvyslanca Edwarda Fergusona, ktorý sa v článku pre srbské…