Posvätný dizajn rozmnožovania má byť spochybnený a znehodnotený novými biotechnologickými experimentmi, ktorých cieľom je vyrobiť ženské vajíčka z kmeňových buniek dvoch mužov.
Dr. Katsuhiko Hayashi, profesor na Fakulte lekárskych vied Univerzity v Kyushu, ukázal, že koža z chvosta samca myši môže byť spárovaná s umelými vaječníkmi, aby sa vyvinuli oocyty, ktoré sú pripravené na oplodnenie iným samcom myši.
Toto homosexuálne spojenie vytvára oplodnené vajíčka, ktoré sa potom umiestnia do náhradnej myšej samičky pre dokončenie tehotenstva a vynosenie mláďat.
Uvedené experimenty s rozmnožovaním cicavcov spochybňujú samotný biologický účel samice a odstraňujú biologickú matku z najintímnejšej časti reprodukčného procesu.
Biologická matka je nahradená novým konceptom reprodukcie, ktorý využíva genetické zlúčenie samčích kmeňových buniek na generovanie obrovského počtu vajíčok, z ktorých sa následne vyselektujú tie s najžiadanejšími genetickými vlastnosťami u potomstva.
Výskum sa čoskoro uskutoční na ľuďoch prostredníctvom procedúry IVG – in vitro gametogenézy. Tento experimentálny postup preprogramuje dospelé mužské kmeňové bunky, aby sa stali použiteľnými vajíčkami.
IVG má produkovať stabilnejší prísun vajíčok ako súčasný proces umelého oplodnenia in vitro (IVF), ktorý pomáha neplodným ženám otehotnieť. V mnohých prípadoch IVF zlyhá, čo vedie k ďalšej bolesti a utrpeniu.
Momentálne sa globálny priemysel zaoberajúci plodnosťou snaží vytvoriť život tým, že úplne vynechá ženy z tohto posvätného procesu.
Vo výskume Dr. Katsuhiko Hayashiho bolo vyrobených 630 embryí zo spermií a vajíčok vytvorených zo samčích myšacích kmeňových buniek. Následne bolo z nich vybraných viac ako pol tucta, ktoré napokon dozreli na živé mláďatá myší bez akýchkoľvek genetických defektov.
Henry Greely zo Stanfordskej univerzity je právnik, ktorý sa špecializuje na etiku biotechnológií. Verí, že IVG je budúcnosť, dokonca aj pre ľudí, ktorí nemajú problémy s plodnosťou.
„Dôvodom je, že ak IVG dokáže produkovať životaschopné vajíčka vo veľkých množstvách, mohlo by to umožniť produkciu dostatočne veľkého počtu embryí na to, aby bol možný skríning širokého počtu genetických vlastností, a to je niečo, čo by mnohí rodičia mohli chcieť,“ navrhuje.
Mnohé spravodajské médiá chválili výskum doktora Hayashiho za to, že pripravil cestu pre reprodukciu ľudí rovnakého pohlavia. Aj Hayashi však pripúšťa, že táto technológia môže fungovať len pre hlodavce a ak sa použije u ľudí, bude čeliť etickým prekážkam.
„Bude ťažké splodiť deti z mužských a mužských (ľudských) párov z technických aj etických dôvodov,“ povedal Hayashi nedočkavým novinárom. „Ale teoreticky je možné splodiť deti z párov muž-muž, ako ukazuje táto štúdia.“
Dr. Hayashi už aj začal spolupracovať s LGBTQ komunitou na predstavení technológie pre navrhovanie a plodenie bábätok homosexuálnymi pármi. V súčasnosti spolupracuje s Mattom Krisiloffom, zakladajúcim členom Open AI a zakladateľom spoločnosti zaoberajúcej sa výskumom plodnosti Conception.
Krisiloff sám seba opisuje ako „gaya“ a túži mať biologické deti s osobou, ktorej zasvätil svoj život.
„Sám som gay a toto je niečo, čo ma osobne veľmi zaujíma, nakoľko ide možnosť, ktorá by ľuďom ako ja umožnila mať biologické deti so svojimi partnermi,“ povedal Matt Krisiloff pre magazín Economist.
Táto technológia ponúka zvláštny pocit nádeje pre transrodových ľudí, ktorí dúfajú, že zohrajú nejakú úlohu pri narodení svojich biologických detí aj napriek tomu, že boli vykastrovaní.
Krisiloffova spoločnosť chce nakoniec využiť túto technológiu na hromadnú produkciu vajíčok od dvoch darcov kmeňových buniek, aby mohli nechať vyrobené vajíčka geneticky testovať a vytriediť podľa najžiadanejších genetických vlastností. To by umožnilo biologickým rodičom vybrať si, ktoré vajíčka sú pre nich najžiadanejšie.
Takýto prístup však ničí prirodzenú hodnotu života a znevažuje samotnú podstatu ľudského života a posvätnosť počatia.
Fyzické a duchovné dôsledky týchto experimentov, spolu s etickými a ľudskými právami tejto šialenej vedy, však nie sú pre spoločnosť Conception dôležité.
Ako je uvedené aj na titulnej strane webovej stránky spoločnosti: „Táto technológia by sa mohla stať jednou z najdôležitejších, aké boli kedy vytvorené.“
AUTOR: Lance D. Johnson
ZDROJ
Preklad: Badatel
Bývalá dánska kráľovná Margaréta II. svojich zosnulých rodičov obraňuje. Peter Kramer vo svojej 380-stranovej knihe…
Koncepcia „prvotného antigénového hriechu“ bola prvý raz navrhnutá pred šesťdesiatimi rokmi. Tento fenomén má potenciál…
„Na ich vyradenie z prevádzky boli použité oveľa silnejšie výbušné nálože a oveľa väčšie plavidlo,“…
Hlavné mestá krajín Západu zrazu zabudli na princípy, ako je spravodlivá súťaž, nedotknuteľnosť vlastníctva, prezumpcia…
Nemecko vysvetľuje včerajšiu náhlu návštevu ministerky zahraničných vecí Annaleny Baerbockovej na Ukrajine túžbou oficiálneho Berlína…
Ruské veľvyslanectvo ostro odsúdilo slová britského veľvyslanca Edwarda Fergusona, ktorý sa v článku pre srbské…