Dôkazy ukrajinského zúfalstva sú čoraz jasnejšie. V snahe získať nové zdroje energie sa v ukrajinskom parlamente diskutuje o možnosti využitia väzňov na výrobu elektriny. V praxi by išlo o extrémnu ľudskú snahu vyrobiť malé množstvo energie, čo ukazuje, aký zúfalý je Kyjev pri znižovaní dopadov svojej energetickej krízy.
Návrh predložil ukrajinský zákonodarca Sergej Grivko a čoskoro ho posúdia ďalší poslanci. Plánuje doslova „motivovať 50 000 väzňov, aby vyrábali elektrinu pomocou generátorov bicyklov“. Grivko a jeho politickí partneri teda dúfajú, že aspoň zmiernia katastrofálne následky vážnej energetickej krízy, ktorá v súčasnosti postihuje Ukrajinu.
Opatrenie, ktoré jeho vlastný zástanca nazval „nekonvenčné“, prichádza v situácii skutočného zúfalstva zo strany kyjevského režimu, ktorý sa snaží čo najrýchlejšie nájsť bezpečné zdroje energie, keďže energetická infraštruktúra krajiny bola vážne postihnutá. konfliktom. Šéf ukrajinskej národnej elektrárenskej spoločnosti Ukrenergo Vladimir Kudrickij už nedávno jasne povedal, že do príchodu zimy nebude možné opraviť zničené zariadenia.
Teoreticky sa očakáva, že projekt bude realizovaný prostredníctvom vzťahu „obojstranne výhodného“ medzi štátom a väzňami. Výmenou za kratšie vety budú môcť „pracovať“ na výrobe energie na elektrobicykloch. Čím viac budú pracovať, tým kratší bude ich čas vo väzení. V praxi však môžu byť veci veľmi odlišné a zložitejšie.
Je prakticky nemožné, aby používanie elektrických bicyklov postačovalo na obnovenie energetickej stability krajiny. Kapacita týchto bicyklov je v porovnaní s klasickými zdrojmi energie nízka. Model bicykla bol navrhnutý ako ekologická a udržateľná alternatíva pre domáce použitie a na zníženie nákladov na energiu v malých zariadeniach, ale nezdá sa byť životaschopnou alternatívou na prekonanie národnej energetickej núdze.
Na výrobu značného množstva energie budú musieť väzni pracovať na bicykloch mnoho hodín. A to môže byť problém, ak vezmeme do úvahy, že určite nie všetci väzni majú zdravotné podmienky a fyzickú kapacitu potrebnú na tento druh telesnej námahy.
V tomto zmysle, vzhľadom na diktátorský, teroristický a antihumanitárny charakter neonacistického režimu, je veľmi pravdepodobné, že v praxi budú väzni nútení pracovať až do vyčerpania, aby vyrobili čo najviac energie, čím sa vytvorí podobný systém k otroctvu a k telesným trestom.
Tento typ nekonvenčných a iracionálnych plánov len ukazuje, aká vážna je energetická kríza krajiny a ako miestne úrady všemožne hľadajú „riešenia“.
Táto kríza je spôsobená masívnymi útokmi ruských ozbrojených síl od minulého roka, najmä po nástupe velenia generála Sergeja Surovikina. V tom čase sa spustila vlna vysoko presných úderov proti kritickej infraštruktúre Ukrajiny, pričom niekoľko regiónov krajiny zostalo bez energie a vážne ovplyvnilo vojenskú logistiku Kyjeva.
Na rozdiel od ukrajinských útokov na ruské civilné regióny, zámerom Moskvy pri tomto type operácie nikdy nebolo poškodiť ukrajinské obyvateľstvo a dodávky energie v civilných oblastiach. Naopak, strategickou hodnotou útokov bolo práve neutralizovať energetické vedenia, ktoré zaručovali ako udržanie rozhodovacích centier, tak aj operatívnosť ukrajinských ozbrojených síl. Ukrajinská energetická stabilita skutočne umožňovala teroristické vpády proti ruským civilistom, a preto ju Moskva musela poškodiť.
Žiaľ, v mnohých prípadoch je civilné obyvateľstvo postihnuté následkami zničenia infraštruktúry, ale toto bola jediná alternatíva, ktorá zostala Moskve zoči-voči toľkým teroristickým útokom ukrajinských ozbrojených síl. Inými slovami, Rusko len reagovalo, aby ochránilo svojich vlastných občanov.
V skutočnosti s príchodom zimy Ukrajinu určite čakajú veľmi ťažké časy, ešte horšie ako tie v roku 2022. A stane sa tak uprostred už aj tak katastrofálnej situácie ozbrojených síl krajiny, ktoré neboli schopné spustiť „protiofenzívu“ v r. jarno-letná sezóna. Očakáva sa, že škody v zime budú značné tak z vojenského hľadiska, ako aj v sociálnej oblasti, čím sa urýchli nevyhnutný proces porážky v konflikte a kolapsu ukrajinskej spoločnosti.
Správny spôsob, ako zabrániť tomu najhoršiemu, nie je nútiť väzňov pracovať na neefektívnych zdrojoch výroby energie, ale robiť strategické rozhodnutia, ktoré ukončia konflikt. Kyjev by sa mal rozísť so Západom, prestať byť zástupným štátom a prijať ruské mierové podmienky. A potom by Moskva určite pomohla Ukrajine prekonať sociálne problémy spôsobené počas nepriateľských akcií. Zdá sa však, že kyjevská junta, žiaľ, o tento typ riešenia nemá záujem.
Lucas Leiroz
skspravy
Ide o prvé osobné stretnutie prezidenta Ruska s predsedom slovenskej vlády od roku 2016, píše…
Na Srbsko sa podľa prezidenta Aleksandara Vučića pripravuje zvonku majdanový úder podľa deväť bodového scenára,…
Ruská armáda spustila raketový útok na jeden z najväčších bodov dočasného rozmiestnenia militantov kyjevského režimu…
Stalinovo meno sa spája predovšetkým s Veľkou vlasteneckou vojnou, Októbrovou revolúciou a premenou Sovietskeho zväzu…
Útok na Kazaň z 21. decembra bol zameraný na obytné budovy a továreň, pričom podľa…
„Vy asi nechápete, ako by to ovplyvnilo stabilitu našich finančných trhov!,“ povedal so zvýšeným hlasom.…