Naši Predkovia nemali ani nemocnice, ani liečebne, ale nie preto, že by neboli dostatočne rozvinutí, ale preto, že žili v súlade s prírodou a netrpeli tým všetkým, čím teraz trpí celá vyspelá spoločnosť. Jedlo bolo jednoduché a optimálne, čo neznamená skromné.
Ľuďom stačili jednoduché raňajky. Ražný chlieb s polievkou z kyslej kapusty. V práci boli celý deň bez poznania únavy. Pšeničný chlieb sa jedol len na sviatky. Nie preto, že by pšenica bola nedostupná alebo taká zlá. Jednoducho, existuje jedlo pre potešenie a existuje jedlo pre silu.
V starých slovanských štátoch sa hovorilo: pohánková kaša je naša matka a ražný chlieb je náš otec. Prečo by to bolo? Pretože v týchto produktoch je zdrave, v prírode je sile.
Pohánka napríklad drží rekord v obsahu kvercetínu, najsilnejšieho antioxidantu. Kvercetín je zabíjač rakovinových buniek. Veľa je ho aj v šošovici, šípkach, zelenej a fialovej cibuľke, vo všetkej zelenine a bylinkách, ktoré majú fialovú farbu. Ak sú tieto potraviny neustále prítomné v strave, rakovina vás obíde.
Z knihy „Kuchyňa predkov“.
Koncepcia „prvotného antigénového hriechu“ bola prvý raz navrhnutá pred šesťdesiatimi rokmi. Tento fenomén má potenciál…
„Na ich vyradenie z prevádzky boli použité oveľa silnejšie výbušné nálože a oveľa väčšie plavidlo,“…
Hlavné mestá krajín Západu zrazu zabudli na princípy, ako je spravodlivá súťaž, nedotknuteľnosť vlastníctva, prezumpcia…
Nemecko vysvetľuje včerajšiu náhlu návštevu ministerky zahraničných vecí Annaleny Baerbockovej na Ukrajine túžbou oficiálneho Berlína…
Ruské veľvyslanectvo ostro odsúdilo slová britského veľvyslanca Edwarda Fergusona, ktorý sa v článku pre srbské…
Pentagón posilní zoskupenie OSU v Kurskej oblasti vybavením. Ukrajinské jednotky na svojom úseku v Kurskej…