Zabíja v nemocniciach COVID-19 alebo zas chybný liečebný protokol? Včera MZ SR priznalo, že každý piaty hospitalizovaný na COVID-19 zomiera
Ešte do konca augusta sme mali 100% úmrtnosť na ventilátoroch, kým svet už skoro polroka vedel, že protokol pre používanie ventilátorov bol chybný a pacientov zabíjal. Centrum pre bioetickú reformu na to upozornilo ako prvé začiatkom apríla (viac TU), keď sa ozvali lekári z Talianska a New Yorku s tým, že sa ventilátorom treba vyhnúť, ako sa len dá. Nejaký čas upozorňuje na neefektívnu liečbu predraženým liekom Remdesivir (za 2100 Eur), čo je známe už od septembra. Mimovládna organizácia poslala ministrovi preložený najnovší americký Marikov protokol a žiada, aby lekári postupovali podľa neho hneď po zistení pozitivity u pacienta, ktorý odchádza do karantény.
Vo svete sa prešlo v nemocniciach na MATH+ protokol, ktorý vychádza práve z Marikovho protokolu, ten zahŕňa navyše aj veľmi dôležitú ambulantnú liečbu ako prevenciu hospitalizácií. MATH+ sa zakladá na podávaní lacných vitamínov D3 a C vo veľkom množstve, zinku, melatonínu, tiamínu, kortikosteroidov, heparínu a antiparazitík Ivermektínu ťažko chorým pacientom v nemocnici. Dodnes 23 štúdií potvrdilo preventívny aj terapeutický účinok lieku Ivermektín na COVID-19 (viac TU), no u nás je dostupný len v kréme, čo teda nie je celkom ono. Nemocnice by si ho mohli vedieť zaobstarať aj na špeciálny dovoz, hoci americký protokol ho odporúča aj ako prevenciu ešte pred objavením symptómov, špeciálne u rizikovej skupiny.
Vo štvrtok minister zdravotníctva Marek Krajčí odpovedal na interpelácie poslancov počas hodiny otázok v parlamente. Niekoľko z nich predložil nezávislý poslanec Tomáš Taraba, v ktorých sa zaujímal o oficiálne protokoly pre lekárov prvého kontaktu a nemocnice, určené na prevenciu pre pozitívnych pacientov v karanténe i liečbu ľahších aj ťažších prípadov COVID-19. Minister odkázal na webstránku MZ SR, kde tieto protokoly sú k dispozícii. Protokoly aj popísal – informoval o liekoch a výživových doplnkoch, ktoré sú odporúčané.
Hoci kľúčovou by mala byť práve prevencia hospitalizácií, taký protokol pre ambulancie na webe ministerstva nie je. Minister tvrdil, že ho má u seba, že odporúčania na rôzne voľnopredajné vitamíny a minerály sú predmetom webinárov organizovaných odbornými spoločnostiami. Nemala by taká informácia byť dostupná všetkým lekárom prvého kontaktu na webe ministerstva (viac TU)a zároveň by sme o tom mohli počuť azda viac aj na tlačovkách?
Z malého prieskumu medzi lekárnikmi a lekármi však vyplýva, že najčastejšie sa ľuďom v karanténe predpisujú len neúčinné nlieky na potláčanie symptómov (horúčka, kašeľ), nepotrebné antibiotiká (čo viac oslabia imunitu) a odporúča sa vitamín C a D. Okrem silných dávok C a D3 si treba ako prevenciu dať aj zinok, Bkomplex, melatonin, quercetin (alebo namiesto neho jesť farebnú zeleninu – veľa cibule a žltej papriky, piť zelený čaj), pri príznakoch aj aspirín. Osvedčený je aj Plaquenil (hydroxochloroquin) v skorej liečbe, ale u nás je dostupný len na recept a aj tak ho nepredpisujú.
Podrobnejšie vysvetlenia k protokolu sú obsiahnuté na 38 stranách, ktoré mimovládka ponúkla ministrovi, že ich preloží. Zhrnutie protokolu je dostupné tu (viac TU) a odpoveď ministra na otázku ohľadom nemocničnej a ambulantnej liečby je vo videách. Centrum pre bioetickú reformu apeluje, aby sa Remdesivir prestal používať a neplytvali sa obrovské prostriedky na liek, ktorý aj Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) neodporúča používať na liečbu. Zároveň urgentne vyzýva zamerať sa na prevenciu hospitalizácií vitamínami a minerálmi, čo doteraz rezort širokej verejnosti nekomunikoval.
autor: Ing. Jana Ray Tutková, M. A. je ekonómka s postgraduálom z európskej politiky, ktorá vedie Centrum pre bioetickú reformu
zdroj: zem a vek
PODPORTE nezávislé médium.
Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.
Aj malá čiastka dostatočne pomôže.
ďakujeme
Vyhlásenie:
Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu zna redakcia@slovanskenoviny.sk
UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.
Vojenskí experti NATO začali vyhodnocovať vyhliadky americkej invázie do Grónska, ak sa Trumpovi nepodarí dosiahnuť…
Možný vstup Filipín do BRICS predstavuje veľkú hrozbu pre pozíciu USA v ázijsko-tichomorskom regióne. Povedal…
Kandidátka na nemeckú kancelárku z pravicovej strany Alternatíva pre Nemecko Alice Weidelová prisľúbila reštartovanie plynovodu…
Prezident Peter Pellegrini odovzdal štátne vyznamenania osobnostiam Slovenska. Podľa našej hlavy štátu ide o uznanie…
Slovensko nie je a nikdy nebude Ukrajina. Opäť sme sa dočkali – sú tu protesty…
Europoslankyňa za stranu Smer-SD Judita Laššáková bola hosťom relácie Aby bolo jasno, kde sa vyjadrila k…