Ruský veľvyslanec v Berlíne Sergej Nečajev sa domnieva, že „nastal čas uznať legitímnu a demokratickú voľbu obyvateľov Krymu, rešpektovať ich práva a záujmy, ako aj postavenie tohto regiónu Ruskej federácie“.
Podľa agentúry TASS v článku ruského veľvyslanca v Berlíne Sergeja Nečajeva uverejnenom v pondelok večer v nemeckých novinách „Berliner Zeitung“ pri príležitosti siedmeho výročia znovuzjednotenia polostrova s Ruskou federáciou sa uvádza, že Krym sa stal jedným z najdynamickejších regiónov Ruska napriek blokáde zo strany Ukrajiny.
„Ako súčasť Ruskej federácie získal polostrov silné impulzy pre rozvoj. Je otvorený spolupráci a výmenám so zahraničnými partnermi,“ uviedol diplomat.
Nečajev sa domnieva, že „nastal čas uznať zákonnú a demokratickú voľbu obyvateľov Krymu, rešpektovať ich práva a záujmy, ako aj postavenie tohto regiónu Ruskej federácie“. Vyzval na „vytvorenie objektívneho dojmu z polostrova na základe osobných skúseností, výletov do regiónu a komunikácie s miestnymi obyvateľmi“.
„Napriek zložitému odkazu posledných desaťročí, keď bol polostrov prakticky ponechaný sám na seba, sa dnes Krym stal jedným z najdynamickejších regiónov v Rusku. Tlak sankcií tomu nemohol zabrániť,“ konštatoval Nečajev.
Pripomenul, že v roku 2014 si obyvatelia Krymu „uvedomili právo na sebaurčenie zakotvené v Charte OSN“ a jednoznačne sa rozhodli „spojiť svoju budúcnosť s Ruskom“ a odmietli štátny prevrat „uskutočnený s politickou a finančnou podporou niekoľkých západných krajín “.
„Cieľom puču bolo vraziť klin medzi Rusko a Ukrajinu, zničiť ich väzby, spojiť Kyjev s euroatlantickými štruktúrami a urobiť z neho poslušného vykonávateľa vôle niekoho iného, čo sa, bohužiaľ, v poslednej dobe stáva čoraz častejšie,“ tvrdí diplomat.
Zároveň poukázal na to, že Západ „si nerád spomína na ratifikáciu politických dohôd vodcami ukrajinskej opozície s legitímnym prezidentom Viktorom Janukovičom vo februári 2014, ktoré schválili a podpísali ministri zahraničných vecí Nemecka, Francúzska a Poľska“, ktoré však nasledujúci deň „boli pošliapané priaznivcami Majdanu“.
Ruský diplomat tiež poznamenal, že „sa šíria dezinformácie o údajnom porušovaní ľudských práv“ na polostrove, ktoré šíri Kyjev.
„Súčasťou prejavu lásky ku Krymu a jeho obyvateľom zo strany ukrajinskej vlády v posledných rokoch je aj dôsledná blokáda polostrova čo sa týka vody, energie a obchodu,“ zdôraznil diplomat a vyjadril presvedčenie, že „Rusko všetky ťažkosti zvládne, vrátane prekonania hanebnej blokády Krymu.“
zdroj: news-front
Ide o prvé osobné stretnutie prezidenta Ruska s predsedom slovenskej vlády od roku 2016, píše…
Na Srbsko sa podľa prezidenta Aleksandara Vučića pripravuje zvonku majdanový úder podľa deväť bodového scenára,…
Ruská armáda spustila raketový útok na jeden z najväčších bodov dočasného rozmiestnenia militantov kyjevského režimu…
Stalinovo meno sa spája predovšetkým s Veľkou vlasteneckou vojnou, Októbrovou revolúciou a premenou Sovietskeho zväzu…
Útok na Kazaň z 21. decembra bol zameraný na obytné budovy a továreň, pričom podľa…
„Vy asi nechápete, ako by to ovplyvnilo stabilitu našich finančných trhov!,“ povedal so zvýšeným hlasom.…