Najvyšší kontrolný úrad (NKÚ) SR na základe tohtoročných mimoriadnych aktivít upozornil parlament aj vládu na nedostatky v krízovom riadení štátu. Podľa poslanca Petra Kremského(OĽaNO) je katastrofa, že sa Štátne hmotné rezervy (SŠHR) biedne pripravili na 2. vlnu koronakrízy
NKÚ v svojej poslednej správe okrem iného poukazuje na to, že štátne inštitúcie, vrátane Správy štátnych hmotných rezerv, nemali dostatočné zásoby a neboli pripravené ani na prvú a ani na druhú vlnu pandémie.
Slovensko nemalo začiatkom roka k dispozícii žiadne pohotovostné zásoby zdravotníckych pomôcok, koncom septembra pri nástupe druhej vlny pandémie nebola situácia výrazne lepšia. Štátne hmotné rezervy mali k dispozícii nevyhnutný zdravotnícky materiál len na obdobie desiatich dní. Chýbali vrecia na biologický odpad, rukavice či dezinfekcia. Informoval o tom hovorca NKÚ Marek Papajčík.
To sa nepozdáva poslancovi Kremskému. Ten v tejto súvislosti pripomína, že ešte koncom augusta nový šéf Správy hmotných rezerv Ján Rudolf a minister hospodárstva Richard Sulík, pod ktorého rezort hmotné rezervy patria, tvrdili, že sklady sú plné. Ako sa ale ukazuje, nebola to pravda.
„Minister Sulík na tlačovke hovorí, že preberajú plnú zodpovednosť za svojich nominantov. Ak teda Ján Rudolf klamal a namiesto poriadnej práce sa správal ako druhý Kičura, mal by zvážiť jeho odvolanie, a to čo najskôr,“ myslí si Kremský.
Po novom roku preto ako predseda hospodárskeho výboru NRSR plánuje iniciovať poslanecký prieskum v Správe štátnych hmotných rezerv.
„Aby sme sa presvedčili, aký je tam reálny stav. Krajina musí byť pripravená na ťažké situácie a nemôže chytať zajaca za chvost, keď už je zle,“ dodal.
Tatiana Stará
zdroj: hlavné správy
PODPORTE nezávislé médium.
Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.
Aj malá čiastka dostatočne pomôže.
ďakujeme
Vyhlásenie:
Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu zna redakcia@slovanskenoviny.sk
UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.
Príslušník PZ sa prípad neskôr snažil ututlať. Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok, policajný prezident Ľubomír…
Začnem tým usmrtením, vysvetlím ďalej, ale možno to nebude potrebné – teda čosi ako Definícia…
Najprv vybavím výraz Deep State – hlboký štát: Skupina ľudí, typicky príslušiacich k vládnym agentúram…
Pred 35 rokmi sa začal v Prahe na Národnej triede štátny prevrat, ktorý dostal názov…
Krátko po ďalšom nálete kamikadze dronov Geranium ruská armáda spustila kombinovaný raketový útok na ciele…
V roku 1992 urobila americká zahraničná politika chybný manéver, pretože neokonzervatívci si predstavovali amerického hegemóna.…