Tiez za otvorenie prístupových rokovaní s Ukrajinou aj za spolufinancovanie dodávok zbraní Zelenského režimu. „Doma múti hlavy svojim voličom úplne inými postojmi, ale v Bruseli robí kolenačkovú politiku,“ skonštatoval.
„Sú rozhodnutia vlády, ktorým treba zatlieskať. Bolo by dobre, keby to, s čím vláda súhlasí v Bruseli, odprezentovala aj doma,“ uviedol bývalý minister zahraničných vecí SR Ivan Korčok.
Neúspešný prezidentský kandidát Ivan Korčok reagoval na rokovanie ministrov zahraničných vecí Európskej únie (EÚ) z 24. júna. Je toho názoru, že slovenská vláda by mala to, čo odsúhlasí v Bruseli, prezentovať aj doma. Zdôraznil, že sú rozhodnutia vlády, ktorým je potrebné zatlieskať.
„Nie, nie je to tak, že vládu kritizujem v zahraničnej politike paušálne a za všetko,“ uviedol vo svojom vyjadrení. Poukázal na to, že na Rade ministrov zahraničných vecí Slovensko odsúhlasilo všetko, napríklad ďalší balík sankcií voči Ruskej federácii za agresiu na Ukrajine, ale i začatie prípravy ďalšieho takéhoto balíka.
„Súhlasilo s otvorením prístupových rokovaní Ukrajiny do EÚ a v Bruseli nezazneli žiadne invektívy o fašistickom a skorumpovanom ukrajinskom režime tak, ako ich dlhodobo počúvame od politikov vládnej koalície, podporilo refundáciu dodávok vojenského materiálu Ukrajine z prostriedkov Európskeho mierového nástroja. Inými slovami, spolufinancujeme dodávky zbraní na Ukrajinu,“ tvrdí Korčok.
Akcentoval tiež, že Slovensko tu disponuje právom veta, ktoré ale pri týchto rokovaniach nepoužilo.
„Otázkou je tiež, aký význam majú nadštandardné vzťahy s Maďarskom, ku ktorému dnes nemá nikto tak blízko ako Slovensko, keď nedokážeme zatlačiť na Budapešť, aby prestala vetovať preplatenie našich dodávok na Ukrajinu,“ spytuje sa neúspešný kandidát na prezidentský post.
Rovnako položil aj otázku, prečo sa vláda pred svojim elektorátom nepriznáva k svojim rozhodnutiam v Bruseli.
„Samozrejme sa natíska kardinálna vnútropolitická otázka, prečo sa k svojim rozhodnutiam v Bruseli vláda nepriznáva aj pred svojimi voličmi. Dnes boli tri tlačovky ku všeličomu, ale žiadna k týmto vážnym postojom, ktoré sú samozrejme zodpovedné voči nášmu susedovi. Že by sa vláda bála vlastných voličov, ktorým doma múti hlavy úplne inými postojmi, ale v Bruseli, použijúc ich vlastné slová, robia kolenačkovú politiku? Načo vám je právo veta ? Je to jasné, na voľby…,“ dodal na záver.
Zdroj: pravda.sk / InfoVojna
Ide o prvé osobné stretnutie prezidenta Ruska s predsedom slovenskej vlády od roku 2016, píše…
Na Srbsko sa podľa prezidenta Aleksandara Vučića pripravuje zvonku majdanový úder podľa deväť bodového scenára,…
Ruská armáda spustila raketový útok na jeden z najväčších bodov dočasného rozmiestnenia militantov kyjevského režimu…
Stalinovo meno sa spája predovšetkým s Veľkou vlasteneckou vojnou, Októbrovou revolúciou a premenou Sovietskeho zväzu…
Útok na Kazaň z 21. decembra bol zameraný na obytné budovy a továreň, pričom podľa…
„Vy asi nechápete, ako by to ovplyvnilo stabilitu našich finančných trhov!,“ povedal so zvýšeným hlasom.…