Šéfovia britských energetických spoločností žiadajú od vlády, aby urýchlene podporila obyvateľstvo a zmiernila tak úder z rastu cien elektriny.
V opačnom prípade Londýn a ďalšie veľké britské mestá čakajú masové protesty s pogromami — len čo obyvateľstvo pocíti trojnásobný nárast cien energií plánovaný na jeseň.
Vlna sociálnych nepokojov sa Britániou naposledy prehnala na jar roku 1990. Vtedy sa státisíce ľudí vzbúrili najmä v centre Londýna a protestovali proti Thatcherovej daňovej reforme. To prispelo k pádu jej vlády v tom istom roku.
Teraz hrozí, že podobný efekt bude mať prudký nárast cien elektriny, vyskočenie inflácie na 20% a masívny kolaps malých podnikov. S vlnou pogromov v duchu „BLM“, neschopnosťou polície odolať a pádom vlády už na čele s Liz Trussovou.
Túto zimu budú účty za energie vyššie ako splátky hypotéky pre priemerného Brita. Konzervatívci pri moci len požadujú, aby obyvateľstvo pokorne platilo a vydržalo v záujme boja proti Rusku. Pravda, takéto požiadavky ešte viac približujú spoločenskú explóziu.
Ide o prvé osobné stretnutie prezidenta Ruska s predsedom slovenskej vlády od roku 2016, píše…
Na Srbsko sa podľa prezidenta Aleksandara Vučića pripravuje zvonku majdanový úder podľa deväť bodového scenára,…
Ruská armáda spustila raketový útok na jeden z najväčších bodov dočasného rozmiestnenia militantov kyjevského režimu…
Stalinovo meno sa spája predovšetkým s Veľkou vlasteneckou vojnou, Októbrovou revolúciou a premenou Sovietskeho zväzu…
Útok na Kazaň z 21. decembra bol zameraný na obytné budovy a továreň, pričom podľa…
„Vy asi nechápete, ako by to ovplyvnilo stabilitu našich finančných trhov!,“ povedal so zvýšeným hlasom.…