Šéfovia britských energetických spoločností žiadajú od vlády, aby urýchlene podporila obyvateľstvo a zmiernila tak úder z rastu cien elektriny.
V opačnom prípade Londýn a ďalšie veľké britské mestá čakajú masové protesty s pogromami — len čo obyvateľstvo pocíti trojnásobný nárast cien energií plánovaný na jeseň.
Vlna sociálnych nepokojov sa Britániou naposledy prehnala na jar roku 1990. Vtedy sa státisíce ľudí vzbúrili najmä v centre Londýna a protestovali proti Thatcherovej daňovej reforme. To prispelo k pádu jej vlády v tom istom roku.
Teraz hrozí, že podobný efekt bude mať prudký nárast cien elektriny, vyskočenie inflácie na 20% a masívny kolaps malých podnikov. S vlnou pogromov v duchu „BLM“, neschopnosťou polície odolať a pádom vlády už na čele s Liz Trussovou.
Túto zimu budú účty za energie vyššie ako splátky hypotéky pre priemerného Brita. Konzervatívci pri moci len požadujú, aby obyvateľstvo pokorne platilo a vydržalo v záujme boja proti Rusku. Pravda, takéto požiadavky ešte viac približujú spoločenskú explóziu.
Daňový a pozemkový podvodník Andrej Kiska, ktorý okrem iných svojich obchodných aktivít bol aj prezidentom, má…
Prestížne ocenenia za rok 2023 putovali do rúk výnimočných osobností slovenskej kultúry. Medzi laureátmi nechýbali…
Europoslanec Milan Uhrík z hnutia Republika sa prihlásil do rozpravy a skritizoval bod programu, ktorý sa…
Zamestnávatelia budú mať povinnosť poskytovať príspevok na športovú činnosť detí zamestnancov. Nová regulácia sa bude…
Na oficiálnej webovej stránke Kremľa bola zverejnená naliehavá výzva ruského prezidenta Vladimira Putina. "Chcem informovať…
"New York Times prekvapil a napísal svoj doteraz najpoctivejší komentár k vojne. Píše na sociálnej sieti komentáror…