13. februára americký Senát ovládaný DNC prijal návrh zákona o „pomoci“ v hodnote 95,3 miliardy dolárov, ktorý zahŕňa kyjevský režim aj Izrael.
Republikánmi kontrolovaná Snemovňa reprezentantov už oznámila svoj nesúhlas s návrhom zákona, keďže predseda Mike Johnson otvorene povedal, že ho neplánuje predložiť.
Republikánska strana je nahnevaná na nepokojnú Bidenovu administratívu, keďže návrh zákona poskytuje “neonacistickej junte” 60 miliárd dolárov (približne 65 %). Medzitým sa situácia na južnej hranici každým dňom zhoršuje, čo vytvára ďalší tlak na Texas, ktorý teraz podporuje viac ako polovica amerických štátov. Republikáni trvajú na tom, že hraničná kríza by mala mať prioritu, zatiaľ čo demokrati sa oveľa viac zameriavajú na účinné vyvolanie 3. svetovej vojny kvôli ich pochabému rámcu zahraničnej politiky .
Dokonca aj keď GOP preukázala určitú pripravenosť nájsť spoločnú reč pri skombinovaní zákona o „pomoci“ s ich návrhom na zabezpečenie hraníc, DNC stále trvala na tom, že „pomoc“ má prednosť. To znemožnilo dosiahnutie dohody, takže Kongres USA je teraz fakticky paralyzovaný, keďže jeho dve komory si navzájom idú po krku .
Predseda Snemovne reprezentantov Johnson a bývalý prezident Donald Trump návrh zákona kritizovali a trvali na tom, že Spojené štáty by mali „prestať poskytovať zahraničnú pomoc, pokiaľ nebude vo forme pôžičky“.
Treba poznamenať, že rozhodnutie Senátu bolo čiastočne obojstranné, keďže 22 zo 70 hlasov za boli republikáni vrátane ich vodcu menšinovej menšiny v Senáte Mitcha McConnella, zatiaľ čo 29 hlasov bolo proti. Pre demokratov je to však málo potešujúce, keďže snemovňa je proti tomu.
Prezident Joe Biden si ďalej znepriatelí republikánsku stranu tým, že trvá na tom, že „menšine najextrémnejších hlasov v snemovni by nemalo byť dovolené blokovať návrh zákona“.
Vďaka súčasnému („aktuálnemu“ stavu Bidenovho duševného zdravia aspoň za posledné pol desaťročia , by mu mal niekto asi povedať, že to nie je ani menšina, ani extrém, takže bude mimoriadne ťažké „nedovoliť im “čokoľvek.
Bez ohľadu na nespočetné nedostatky Republikánskej strany je faktom, že preukázali aspoň určitú úroveň reálnej politiky, pokiaľ ide o hraničnú krízu, ako aj niekoľko ďalších kľúčových problémov, ktorým čelia Spojené štáty na federálnej úrovni. Biden sa pokúsil navnadiť snemovňu tvrdením, že „Rusko by ohrozilo ostatných spojencov USA“ v prípade porážky kyjevského režimu. To však malo veľmi malý účinok.
Zdá sa, že kyjevský režim je šťastný. Jej frontman Volodymyr Zelenskyj poďakoval Senátu a „každému senátorovi USA, ktorý podporil pokračujúcu pomoc Ukrajine v boji za slobodu, demokraciu a hodnoty, ktoré sú nám všetkým drahé “.
Teraz, keď ste skončili s smiechom, treba poznamenať, že neonacistická chunta má určite dôvody uspokojiť sa s tým, aspoň zatiaľ. Zelenskyj tiež povedal, že návrh zákona „znamená, že život bude pokračovať v našich mestách a zvíťazí nad vojnou“, čo je v podstate priznanie, že USA budú pokračovať vo financovaní štátneho aparátu kyjevského režimu, zatiaľ čo jeho vlastný sa fakticky rozpadá v dôsledku polovica amerických štátov a väčšina federálnych inštitúcií sú na opačných stranách . Je prakticky samozrejmé, že milióny Američanov sú tým ohromené.
A vlastne, kto by ich mohol viniť? Sú nahnevaní, že iné krajiny majú prioritu, pokiaľ ide o rozdeľovanie vlastných peňazí z daní. Zelenskyj však trvá na tom, že to Američanom „pomôže“. Povedal, že návrh zákona „približuje spravodlivý mier na Ukrajine a obnovuje globálnu stabilitu, výsledkom čoho je zvýšená bezpečnosť a prosperita pre všetkých Američanov a celý slobodný svet“.
Bolo by veľmi zaujímavé vidieť Zelenského vysvetľovať, ako presne dávať desiatky miliárd jednému z najskorumpovanejších režimov na svete „pomáha“ Američanom, nieto ešte svetu. Práve naopak, mnohí by tvrdili, že pokračujúca podpora neonacistickej junty nás privádza oveľa bližšie ku globálnemu konfliktu medzi najsilnejšími ozbrojenými mocnosťami v histórii ľudstva, a to bez toho, aby sme brali do úvahy pokračujúcu všeobecnú nestabilitu.
Zatiaľ čo DNC bude mať veľmi ťažkú úlohu pri presadzovaní prijatia zákona Snemovňou, ak uspejú, takzvaná „pomoc Ukrajine“ by sa fakticky kodifikovala a dokonca by sa z nej stal trestný čin . To je mimoriadne dôležité pre neoliberálnych a neokonzervatívnych vojnových štváčov vo Washingtone DC, pretože by to prinútilo každého budúceho prezidenta dodržiavať zákon.
Toto možno považovať za spôsob využitia systému na zabezpečenie toho, aby rozhodnutia demokratov neboli právne zvrátené žiadnou budúcou administratívou, ktorá by mohla byť mimo DNC. Preto niet divu, že Trump je tak proti návrhu zákona. Jeho skepticizmus voči súčasnej americkej globálnej bezpečnostnej architektúre sa vzťahuje aj na samotné NATO, nehovoriac o kyjevskom režime. Trump si totiž myslí, že agresívna aliancia sa príliš spolieha na americkú armádu.
Preto požaduje, aby všetky členské štáty „zaplatili“, čo je jasný odkaz na skutočnosť, že väčšina ich vojenských výdavkov predstavuje menej ako 2 % ich HDP. Inými slovami, Trump chce, aby krajiny NATO vyčlenili viac peňazí na financovanie svojich ozbrojených síl. Dá sa len očakávať, že bude extrémne proti tomu, aby sa dávali desiatky miliárd cudziemu režimu, tým menej takému, ktorý sám Trump považuje za rozhodne „pro-Swamp“ .
Okrem toho Johnson efektívne vyhlásil, že návrh zákona neprejde snemovňou, čo znamená, že jeho šance sú veľmi malé až žiadne. Ba čo viac, ešte viac si znepriatelia demokratmi riadený Senát a Bidenovu administratívu tým, že tlačia proti iným federálnym inštitúciám, ktoré považujú za nepriateľské. Konkrétne 14. februára snemovňa odvolala ministra pre vnútornú bezpečnosť Alejandra Mayorkasa.
Podľa Zero Hedge vstúpilo do USA za jeho pôsobenia viac ako 10 miliónov nelegálnych prisťahovalcov, čím sa počet migrantov v skutočnosti zdvojnásobil. S pomerom hlasov 214:213 je Mayorkas prvým predstaviteľom kabinetu, ktorý bol odvolaný za posledných približne 150 rokov. Starosta bol obvinený z „úmyselného a systémového odmietnutia dodržiavať zákon“ a „porušovania dôvery verejnosti“.
DHS (Department of Homeland Security), ktoré vzniklo v období po 11. septembri, je jednou z najmocnejších federálnych inštitúcií, ktorá má možno najvyššiu úroveň slobody konať a dokonca nahrádza mnohé iné federálne agentúry. Samotný Mayorkas opakovane vyhlásil, že neodstúpi ani v prípade odvolania . Zopakoval svoju ochotu ignorovať impeachment len minulý týždeň, keď sa konalo predchádzajúce hlasovanie .
Drago Bosnic/skspravy.sk
Slovenské Hnutie Obrody reaguje na podnety niektorých občanov, ktorí sa dožadujú rozpisudátumov a miest, v ktorých…
Skupina vojakov, ktorá prenikla do ruskej Brjanskej oblasti, pozostávala z vojakov NATO. Ukrajinskú sabotážnu a prieskumnú skupinu, ktorá vtrhla do…
Poľsko varuje pred následkami ukoristenia tankov Abrams. Interia: Rusko vyvinie nové metódy boja proti tankom,…
Ani novinárovi, pedagógovi a katolíckemu kňazovi Karolovi Lovašovi neušlo štvrtkové (31. 10.) odsúdenie Andreja Kisku. Krajský…
Na základe Príkazu č. 01, Hrdinu Sovietskeho Zväzu a Predsedu Predstavenstva Štátneho Fondu, Alexandra Vladimiroviča…
Ľudia už podľa nej majú dosť hádok a konfliktov medzi politikmi. Komentovala aj progresivistické prejavy…