zamyslenie

Kolosálna finančná pyramída: BlackRock a WEF „Great Reset“

Prakticky neregulovaná investičná firma má dnes väčší politický a finančný vplyv ako Federálny rezervný systém a väčšina vlád na tejto planéte.

Spoločnosť BlackRock Inc., najväčší správca aktív na svete, investuje do klientskych fondov po celom svete ohromujúcich 9 biliónov dolárov, čo je viac ako dvojnásobok ročného HDP Spolkovej republiky Nemecko.

Tento kolos sedí na vrchole pyramídy svetového vlastníctva korporácií, najnovšie aj v Číne. Od roku 1988 sa spoločnosť dostala do pozície de facto kontrolóra Federálneho rezervného systému, väčšiny megabánk na Wall Street, vrátane Goldman Sachs, Davos World Economic Forum Great Reset, Bidenovu administratívu a, ak to zostane bez kontroly, ekonomickú budúcnosť nášho sveta.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín

BlackRock je stelesnením toho, čo Mussolini nazval korporativizmus, kde nevolená korporátna elita diktuje obyvateľom zhora nadol.

To, ako najväčšia svetová „tieňová banka  uplatňuje túto obrovskú moc nad svetom, by nás malo znepokojovať. BlackRock odkedy ju Larry Fink v roku 1988 založil, dokázal zostaviť jedinečný finančný softvér a aktíva, ktoré nemá žiadny iný subjekt.

Systém riadenia rizík Aladdin spoločnosti BlackRock, softvérový nástroj, ktorý dokáže sledovať a analyzovať obchodovanie, monitoruje aktíva v hodnote viac ako 18 biliónov dolárov pre 200 finančných firiem vrátane Federálneho rezervného systému a európskych centrálnych bánk.

Ten, kto „monitoruje“, tiež vie, vieme si predstaviť. BlackRock sa nazýva finančný „švajčiarsky armádny nôž – inštitucionálny investor, správca peňazí, súkromná investičná spoločnosť a partner globálnej vlády v jednom . Napriek tomu mainstreamové médiá považujú spoločnosť len za ďalšiu finančnú firmu z Wall Street.

Existuje bezproblémové rozhranie, ktoré spája Agendu OSN 2030 s Veľkým resetom Svetového ekonomického fóra v Davose a vznikajúcimi hospodárskymi politikami Bidenovej administratívy. Tým rozhraním je BlackRock.

Tím Biden a BlackRock

Teraz by už malo byť každému, kto sa obťažuje pozrieť, jasné, že osoba, ktorá tvrdí, že je americkým prezidentom, 78-ročný Joe Biden, nerobí žiadne rozhodnutia. Dokonca má problém prečítať si teleprompter alebo odpovedať na pripravené otázky spriatelených médií bez toho, aby si pomýlil Sýriu a Líbyu alebo dokonca, či je prezidentom.

Je mikromanažovaný skupinou manipulantov, aby si udržal napísaný „imidž“ prezidenta, zatiaľ čo politiku tvoria v zákulisí iní. Strašne to pripomína postavu Petra Sellersa z roku 1979, Chaunceyho Gardinera, vo filme Being There .

Čo je menej verejné, sú kľúčové osoby zodpovedné za hospodársku politiku spoločnosti Biden Inc. Jednoducho povedané, BlackRock. Rovnako ako Goldman Sachs viedla hospodársku politiku za Obamu a tiež Trumpa, dnes túto kľúčovú úlohu plní BlackRock. Dohoda bola zjavne spečatená v januári 2019, keď sa Joe Biden, vtedajší kandidát a dlhodobá šanca poraziť Trumpa, stretol s Larrym Finkom v New Yorku, ktorý údajne povedal „Joe z robotníckej triedy“, že „ som tu na pomoc .”

Teraz ako prezident v jednom zo svojich prvých menovaných vymenoval Biden Briana Deese za riaditeľa Národnej ekonomickej rady, hlavného poradcu prezidenta pre hospodársku politiku. Jedno z prvých prezidentských výkonných nariadení sa týkalo ekonomiky a klimatickej politiky.

To nie je prekvapujúce, pretože Deese prišiel z Finkovho BlackRocku, kde bol globálnym vedúcim trvalo udržateľného investovania. Pred nástupom do BlackRock zastával Deese vedúce ekonomické posty pod Obamom, vrátane vystriedania Johna Podestu ako hlavného poradcu prezidenta, kde pracoval po boku Valerie Jarrettovej. Za Obamu zohral Deese kľúčovú úlohu pri vyjednávaní parížskych dohôd o globálnom otepľovaní.

Na kľúčovom politickom poste námestníka ministra financií pod ministerkou Janet Yellen nájdeme Adewalea „Wallyho“ Adeyema narodeného v Nigérii. Adeyemo tiež pochádza z BlackRock, kde bol v rokoch 2017 až 2019 hlavným poradcom a šéfom štábu generálneho riaditeľa BlackRock Larryho Finka po odchode z Obamovej administratívy. Jeho osobné väzby s Obamom sú silné, pretože Obama ho v roku 2019 vymenoval za prvého prezidenta Obamovej nadácie.

A tretia vysoko postavená osoba BlackRock, ktorá v súčasnosti riadi hospodársku politiku v administratíve, je tiež nezvyčajná v niekoľkých ohľadoch. Michael Pyle je hlavným ekonomickým poradcom viceprezidentky Kamaly Harrisovej.

Do Washingtonu prišiel z pozície globálneho hlavného investičného stratéga v BlackRock, kde dohliadal na stratégiu investovania približne 9 biliónov dolárov. Pred nástupom do BlackRock na najvyššej úrovni bol tiež v Obamovej administratíve ako hlavný poradca námestníka ministra financií pre medzinárodné záležitosti a v roku 2015 sa stal poradcom pre prezidentskú kandidatúru Hillary Clintonovej.

Pozoruhodná je skutočnosť, že traja z najvplyvnejších ekonomických zástupcov Bidenovej administratívy pochádzajú z BlackRock a predtým všetci pôsobili v Obamovej administrative.

Existuje určitý vzorec a naznačuje, že úloha BlackRock vo Washingtone je oveľa väčšia, ako nám bolo povedané.

Čo je BlackRock?

Nikdy predtým nebola finančná spoločnosť s takým vplyvom na svetové trhy tak skrytá pred verejnou kontrolou. To nie je náhoda. Keďže technicky nejde o banku, ktorá by poskytovala bankové pôžičky alebo prijímala vklady, vyhýba sa regulačnému dohľadu zo strany Federálneho rezervného systému, aj keď robí to, čo väčšina mega bánk ako HSBC alebo JP MorganChase – nakupuje, predáva cenné papiere za účelom zisku.

Keď došlo k tlaku Kongresu na zahrnutie správcov aktív ako BlackRock a Vanguard Funds do zákona Dodd-Frank po roku 2008 ako „systémovo dôležité finančné inštitúcie“ alebo SIFI, obrovský lobistický tlak zo strany BlackRock túto hrozbu ukončil. BlackRock je v podstate zákon sám o sebe. A skutočne je „systémovo dôležitý“ ako žiadny iný, možno s výnimkou Vanguardu, ktorý je údajne tiež hlavným akcionárom BlackRock.

Zakladateľ a generálny riaditeľ BlackRock Larry Fink má jasný záujem o kupovanie vplyvu globálne. Urobil z bývalého nemeckého poslanca za CDU Friedericha Merza šéfa BlackRock Germany, keď sa zdalo, že by mohol nastúpiť po kancelárke Merkelovej a bývalom britskom premiérovi  pre štátnu pokladnicu Georgeovi Osbornovi ako „politický poradca“.

Fink vymenoval bývalú šéfku štábu Hillary Clintonovej Cheryl Mills do predstavenstva BlackRock, keď sa zdalo isté, že Hillary bude čoskoro v Bielom dome.

Do svojej rady vymenoval bývalých centrálnych bankárov a pokračoval v zabezpečovaní lukratívnych zmlúv s ich bývalými inštitúciami. Stanley Fisher, bývalý šéf Bank of Israel a neskôr aj podpredseda Federálneho rezervného systému, je teraz hlavným poradcom v BlackRock.

Philipp Hildebrand, bývalý prezident Švajčiarskej národnej banky, je podpredsedom v BlackRock, kde dohliada na BlackRock Investment Institute. Jean Boivin, bývalý zástupca guvernéra Bank of Canada, je globálnym vedúcim výskumu v investičnom inštitúte BlackRock.

BlackRock a Fed

Bol to práve tento tím bývalej centrálnej banky v BlackRock, ktorý v marci 2019 vypracoval „núdzový“ záchranný plán pre predsedu Fedu Powella, keď sa finančné trhy ocitli na pokraji ďalšieho kolapsu „Lehmanovej krízy“ v roku 2008.

Ako „ďakujem“ predseda Fedu Jerome Powell vymenoval BlackRock v úlohe bez ponúk, aby spravoval všetky programy nákupu podnikových dlhopisov Fedu, vrátane dlhopisov, do ktorých BlackRock sám investuje. Konflikt záujmov?

Skupina asi 30 mimovládnych organizácií napísala predsedovi Fedu Powellovi: „Tým, že Fed dáva spoločnosti BlackRock plnú kontrolu nad týmto programom výkupu dlhov, robí BlackRock ešte systémovo dôležitejším pre finančný systém. Napriek tomu BlackRock nepodlieha regulačnej kontrole ani menších systémovo dôležitých finančných inštitúcií .“

V podrobnej správe z roku 2019 washingtonská nezisková výskumná skupina Campaign for Accountability poznamenala, že „BlackRock, najväčší správca aktív na svete, zaviedol stratégiu lobingu, príspevkov na kampaň a prenajímania otočných dverí, aby zabránil vládnej regulácii a sa etablovala ako jedna z najmocnejších finančných spoločností na svete.“

Newyorský Fed najal BlackRock v marci 2019, aby spravoval jeho komerčný program cenných papierov krytých hypotékami a jeho primárne a sekundárne nákupy podnikových dlhopisov a ETF v hodnote 750 miliárd USD v zmluvách bez ponuky.

Americkí finanční novinári Pam a Russ Martens pri kritike temnej pomoci Fedu pre Wall Street z roku 2019 poznamenali: „Prvýkrát v histórii Fed najal BlackRock, aby „išiel priamo“ a skúpil 750 miliárd dolárov v primárnych aj sekundárnych podnikových dlhopisoch. dlhopisové ETF (Exchange Traded Funds), produkt, ktorého BlackRock je jedným z najväčších dodávateľov na svete.“

Pokračovali: „Pridaním ďalšieho pobúrenia, program prevádzkovaný BlackRockom získa 75 miliárd dolárov zo 454 miliárd dolárov z peňazí daňových poplatníkov na zjedenie strát z nákupov podnikových dlhopisov, ktoré budú zahŕňať vlastné ETF, ktoré mu Fed umožňuje kúpiť…”

Šéf Fedu Jerome Powell a Larry Fink sa zjavne dobre poznajú. Dokonca aj po tom, čo Powell poskytol BlackRock mimoriadne lukratívnu „priamu“ dohodu bez ponuky, Powell pokračoval v tom, že rovnaký BlackRock spravoval odhadom 25 miliónov dolárov Powellových súkromných investícií do cenných papierov.

Verejné záznamy ukazujú, že v tom čase mal Powell priame dôverné telefonáty s generálnym riaditeľom BlackRock Finkom. Podľa požadovaného finančného zverejnenia sa spoločnosti BlackRock podarilo zdvojnásobiť hodnotu Powellových investícií z predchádzajúceho roka! Žiadny konflikt záujmov, alebo?

Veľmi čierny rock v Mexiku

Nejasná história BlackRock v Mexiku ukazuje, že konflikty záujmov a budovanie vplyvu s poprednými vládnymi agentúrami sa neobmedzujú len na USA. Prezidentský kandidát PRI Peña Nieto sa počas svojej kampane v novembri 2011 vybral na Wall Street. Tam sa stretol s Larrym Finkom. To, čo nasledovalo po víťazstve Nieta v roku 2012, bol úzky vzťah medzi Finkom a Nietom, ktorý bol plný konfliktu záujmov , klientelizmu a korupcie.

S najväčšou pravdepodobnosťou si bol istý, že BlackRock bol na víťaznej strane v skorumpovanom novom Nietovom režime, Fink vymenoval 52-ročného Marcosa Antonia Slima Domita, miliardárskeho syna najbohatšieho a pravdepodobne najskorumpovanejšieho muža Mexika, Carlosa Slima, do predstavenstva BlackRock.

Marcos Antonio spolu so svojím bratom Carlosom Slimom Domitom dnes riadia otcovo obrovské obchodné impérium. Carlos Slim Domit, najstarší syn, bol v roku 2015 spolupredsedom Svetového ekonomického fóra Latinská Amerika a v súčasnosti pôsobí ako predseda predstavenstva America Movil, kde je BlackRock hlavným investorom. Malý útulný svet.

Otec Carlos Slim, ktorého Forbes v tom čase označil za najbohatšieho človeka sveta, vybudoval impérium založené na jeho milovanej akvizícii Telemex (neskôr America Movil). Vtedajší prezident Carlos Salinas de Gortari v skutočnosti v roku 1989 daroval telekomunikačné impérium Slimovi. Salinas neskôr utiekol z Mexika na základe obvinení z krádeže viac ako 10 miliárd dolárov zo štátnej kasy.

Rovnako ako u mnohých v Mexiku od 80. rokov 20. storočia peniaze za drogy očividne zohrali obrovskú úlohu aj u staršieho Carlosa Slima, otca režiséra BlackRock Marcosa Slima.

V roku 2015 WikiLeaks zverejnila interné firemné e-maily od súkromnej spravodajskej korporácie Stratfor. Stratfor píše v e-maile z apríla 2011, v čase, keď BlackRock zakladá svoje plány pre Mexiko, že špeciálny agent amerického DEA William F. Dionne potvrdil väzby Carlosa Slima na mexické drogové kartely. Stratfor sa pýta Dionneho: „Billy, je MX (mexický) miliardár Carlos Slim spojený s narkotikami?“ Dionne odpovedá: „Pokiaľ ide o vašu otázku , telekomunikačný miliardár MX je.“ V krajine, kde 44 % populácie žije v chudobe, sa nestanete najbohatším mužom sveta len za dve desaťročia, keď predávate sušienky skautiek.

Fink a mexická PPP

S Marcosom Slimom v predstavenstve BlackRock a novým prezidentom Enriquem Peñom Nietom, mexický partner Larryho Finka v aliancii Nieto Peña PublicPrivatePartnership (PPP), BlackRock, bol pripravený zožať úrodu.

Na doladenie svojich nových operácií v Mexiku Fink vymenoval bývalého mexického námestníka financií Gerarda Rodrigueza Regordosu, aby v roku 2013 riadil stratégiu pre rozvíjajúce sa trhy BlackRock. Potom v roku 2016 Peña Nieto vymenoval Isaaca Volina, vtedajšieho šéfa BlackRock Mexico, za číslo 2 na PEMEX, kde predsedal korupcii, škandálom a najväčšej strate v histórii PEMEX, 38 miliárd dolárov.

Peña Nieto otvoril obrovský ropný štátny monopol PEMEX súkromným investorom po prvýkrát od znárodnenia v 30. rokoch 20. storočia. Prvým z nich bol Finkov BlackRock. Počas siedmich mesiacov spoločnosť BlackRock zabezpečila 1 miliardu dolárov v energetických projektoch PEMEX, z ktorých mnohé boli jediným uchádzačom.

Počas funkčného obdobia Peña Nieta, jedného z najkontroverznejších a najmenej populárnych prezidentov, BlackRock prosperoval vďaka útulným kravatám. Čoskoro sa zapojila  do vysoko ziskových (a skorumpovaných) infraštruktúrnych projektov v rámci Peña Nieto, vrátane ropovodov a plynovodov a vrtov, ale aj vrátane spoplatnených ciest, nemocníc, plynovodov a dokonca aj väzníc.

Je pozoruhodné, že BlackRockov mexický „priateľ“ Peña Nieto bol tiež „priateľom“ nielen s Carlosom Slimom, ale aj so šéfom notoricky známeho kartelu Sinaloa, „El Chapo“ Guzmanom. Vo svedectve na súde v roku 2019 v New Yorku Alex Cifuentes, kolumbijský narkobarón, ktorý sa označil za „pravú ruku El Chapa“, vypovedal, že tesne po svojom zvolení v roku 2012 Peña Nieto žiadal od kartelu Sinaloa 250 miliónov dolárov, kým sa urovnal na 100 miliónov dolárov. Môžeme len hádať za čo.

Larry Fink a WEF Great Reset

V roku 2019 sa Larry Fink pripojil k správnej rade Svetového ekonomického fóra v Davose, organizácie so sídlom vo Švajčiarsku, ktorá už približne 40 rokov napreduje v ekonomickej globalizácii. Fink, ktorý má blízko k šéfovi technokrata WEF Klausovi Schwabovi, známemu ako Great Reset, je teraz pripravený využiť obrovskú váhu BlackRock na vytvorenie toho, čo je potenciálne, ak sa to predtým nezrúti, najväčší svetový Ponziho podvod, ESG, firemné investovanie.

Fink s pákovým efektom 9 biliónov dolárov posúva najväčší presun kapitálu v histórii do podvodu známeho ako ESG Investing. Agendu OSN o „udržateľnej ekonomike“ v tichosti realizujú tie isté globálne banky, ktoré spôsobili finančné krízy v roku 2008.

Tentoraz pripravujú Klaus Schwab WEF Great Reset tým, že nasmerujú stovky miliárd a čoskoro biliónov investícií do svojich rúk – vybrané „prebudené“ spoločnosti, a preč od „neprebudených“, ako sú ropné a plynárenské spoločnosti alebo uhlie.

BlackRock je od roku 2018 v popredí pri vytváraní novej investičnej infraštruktúry, ktorá vyberá „víťazov“ alebo „porazených“ pre investície podľa toho, ako vážne to spoločnosť myslí s ESG – životné prostredie, sociálne hodnoty a riadenie.

Napríklad spoločnosť získa kladné hodnotenie za serióznosť náboru rodovo rôznorodého manažmentu a zamestnancov alebo prijme opatrenia na elimináciu svojej uhlíkovej „stopy“ tým, že ich zdroje energie budú zelené alebo trvalo udržateľné, ako sa používa termín OSN.

Spôsob, akým korporácie prispievajú ku globálnej udržateľnej správe vecí verejných, je z ESG najviac vágny a môže zahŕňať čokoľvek od firemných darov pre Black Lives Matter až po podporu agentúr OSN, ako je WHO. Ropné spoločnosti ako ExxonMobil alebo uhoľné spoločnosti sú bez ohľadu na to, aké jasné sú, odsúdené na zánik, pretože Fink a priatelia teraz propagujú svoj finančný Great Reset alebo Green New Deal. To je dôvod, prečo v roku 2019 uzavrel dohodu s predsedníctvom Bidena.

Sledujte peniaze. A môžeme očakávať, že New York Times budú fandiť BlackRock, keď ničí svetové finančné štruktúry. Od roku 2017 je BlackRock najväčším akcionárom papiera. Carlos Slim bol druhý najväčší. Dokonca aj Carl Icahn, neľútostný striptér z Wall Street, raz nazval  BlackRock, „extrémne nebezpečnou spoločnosťou… Hovoril som, viete, mafia má lepší etický kódex ako vy.

F.William Engdahl

F. William Engdahl je konzultant v oblasti strategických rizík a lektor, má titul v politike na Princetonskej univerzite a je najpredávanejším autorom o rope a geopolitike, exkluzívne pre online magazín  „New Eastern Outlook“, kde bol tento článok pôvodne publikovaný. 

Je vedeckým pracovníkom Centra pre výskum globalizácie. 

Zdroj:globalresearch/SKsprávy

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.

Slovanské Noviny

Recent Posts

VIDEO: Putin rokuje s Ficom v Kremli

Ide o prvé osobné stretnutie prezidenta Ruska s predsedom slovenskej vlády od roku 2016, píše…

13 hodín ago

Srbský prezident avizoval štátny prevrat, organizovaný „zvonka“

Na Srbsko sa podľa prezidenta Aleksandara Vučića pripravuje zvonku majdanový úder podľa deväť bodového scenára,…

15 hodín ago

Video: Ruské rakety zničili v Chersone najväčšie sídlo špecialistov elektronického boja ukryté v klinike

Ruská armáda spustila raketový útok na jeden z najväčších bodov dočasného rozmiestnenia militantov kyjevského režimu…

15 hodín ago

Stalin a Afrika: nerealizované projekty

Stalinovo meno sa spája predovšetkým s Veľkou vlasteneckou vojnou, Októbrovou revolúciou a premenou Sovietskeho zväzu…

15 hodín ago

Nemecký kancelár Scholz ostro kritizoval návrh poľského prezidenta Dudu na konfiškáciu ruského majetku

„Vy asi nechápete, ako by to ovplyvnilo stabilitu našich finančných trhov!,“ povedal so zvýšeným hlasom.…

15 hodín ago