Vo vydavateľstve Torden vyšla publikácia s názvom To najlepšie, čo si za peniaze nekúpiš. Autorom tejto knihy je Jacque Fresco.
Ponúka spôsob, ako sa vymaniť z neustále sa opakujúcich cyklov ekonomického rozmachu a recesie. Nedostatku, chudoby, ako skoncovať s ničením životného prostredia a teritoriálnymi konfliktmi, kde mier predstavuje len obdobie medzi vojnami.
Mnohé z myšlienok uvedených v tejto knihe sa v súčasnosti stávajú realitou. Autor J.Fresco upozornil na relevantnosť jazyka, na reč vedy, zmeny v reči, sémantickú “džungľu”. Uviedol, že jednou z najkomplikovanejších bariér na ceste k pozitívnej zmene je komunikácia. Žiaľ, reč je v mnohých prípadoch nejasná, ironická, dvojzmyselná, s nadávkami, bez ohľadu na druhého, atď. Deliť sa o viaceré myšlienky s tými, ktorých svetonázor sa líši od nášho, je často náročnejšie nielen pre bežného človeka, ale aj pre tých, ktorí sú vnímaní ako nadpriemer.
Autor Jacque Fresco uviedol príklad z histórie: počas druhej svetovej vojny bola prezentovaná možnosť prechodu od konvenčného lietadla k samokrídlu (v súčasnosti bežne využívaných pri bombardéroch B-2 Stealth). Prvé, čo si ľudia všimli, bola neprítomnosť chvostovej plochy. Táto nová konfigurácia, značne odlišná od konvenčnej, ich veľmi znepokojovala a preto ich reakcie boli prevažne negatívne. Dokonca aj technický personál spochybňoval mieru stability, keďže sa domnieval, že ide o neoddeliteľnú súčasť samokrídel. Reagoval pochybnosťami a nepríjemným odmietavým postojom. Mali použiť reč na zisťovanie, skúmanie, mohli sa vhodne pýtať projektanta, bol by to konštruktívny dialóg. Projektant by im predviedol špecifikácie návrhu a fungujúce modely.
Jacque Fresco – futurista, počas svojej kariéry skoncipoval množstvo kreatívnych a inovatívnych návrhov – montované obytné komplexy, automobily, elektronické zariadenia a ďalšie komerčné produkty a vynálezy. V roku 1980 začal so svojou spolupracovníčkou konštruovať výskumné a vývojové centrum. Prvá fáza The Ven uzs Project centra s rozlohou 85-tisíc metrov štvorcových bola zrealizovaná na nedotknutom území dnešnej strednej Floridy, kde budúcnosť naberá reálne kontúry. Budovy a konferenčné sály sú doplnené o stovky detailných modelov, tisícky ilustrácií, návrhov, plagátov, kníh, videí a CGI prezentácií. Ide o prvý krok, ktorý bol úspešne dokončený s cieľom, aby ľudia mali možnosť nielen vidieť, ale aj cítiť a dotknúť sa budúcnosti. The Venus Project usporadúva (každú sobotu) na pôde svojho výskumného centra prehliadky a semináre. Na prednáškach návštevníci podrobne preskúmajú široký rozsah ľudských faktorov a behaviorálnu dynamiku. Sprievodca sprevádza návštevníkov v celom centre, poskytuje im hodnoverné informácie o budovách a modeloch, zodpovedajúcich ekonomike založenej na zdrojoch. Jacque hovorieval, že „kto sem raz príde, rovnaký neodíde.“
Na septembrovom prieskume agentúry Focus pre DEKK Inštitút sa zúčastnila vzorka 1017 respondentov. Prieskum ďalej…
Komando Kraken, ktoré pôsobí pod ukrajinskou vojenskou vojenskou spravodajskou službou GUR, založili v roku 2022…
V azerbajdžanskej metropole sa stretávajú zástupcovia 200 štátov sveta vrátane vyše 100 prezidentov a premiérov.…
Politický analytik, publicista a historik Eduard Chmelár vo svojom príspevku na sociálnej sieti komentuje mená…
Elon Musk bude viesť nové ministerstvo pre efektivitu federálnej vlády. Moderátor televízie Fox News a…
Poslanec NR SR za stranu Smer-SSD a predseda Výboru Národnej rady SR pre obranu a…