Vo vydavateľstve Torden vyšla publikácia s názvom To najlepšie, čo si za peniaze nekúpiš. Autorom tejto knihy je Jacque Fresco.
Ponúka spôsob, ako sa vymaniť z neustále sa opakujúcich cyklov ekonomického rozmachu a recesie. Nedostatku, chudoby, ako skoncovať s ničením životného prostredia a teritoriálnymi konfliktmi, kde mier predstavuje len obdobie medzi vojnami.
Mnohé z myšlienok uvedených v tejto knihe sa v súčasnosti stávajú realitou. Autor J.Fresco upozornil na relevantnosť jazyka, na reč vedy, zmeny v reči, sémantickú “džungľu”. Uviedol, že jednou z najkomplikovanejších bariér na ceste k pozitívnej zmene je komunikácia. Žiaľ, reč je v mnohých prípadoch nejasná, ironická, dvojzmyselná, s nadávkami, bez ohľadu na druhého, atď. Deliť sa o viaceré myšlienky s tými, ktorých svetonázor sa líši od nášho, je často náročnejšie nielen pre bežného človeka, ale aj pre tých, ktorí sú vnímaní ako nadpriemer.
Autor Jacque Fresco uviedol príklad z histórie: počas druhej svetovej vojny bola prezentovaná možnosť prechodu od konvenčného lietadla k samokrídlu (v súčasnosti bežne využívaných pri bombardéroch B-2 Stealth). Prvé, čo si ľudia všimli, bola neprítomnosť chvostovej plochy. Táto nová konfigurácia, značne odlišná od konvenčnej, ich veľmi znepokojovala a preto ich reakcie boli prevažne negatívne. Dokonca aj technický personál spochybňoval mieru stability, keďže sa domnieval, že ide o neoddeliteľnú súčasť samokrídel. Reagoval pochybnosťami a nepríjemným odmietavým postojom. Mali použiť reč na zisťovanie, skúmanie, mohli sa vhodne pýtať projektanta, bol by to konštruktívny dialóg. Projektant by im predviedol špecifikácie návrhu a fungujúce modely.
Jacque Fresco – futurista, počas svojej kariéry skoncipoval množstvo kreatívnych a inovatívnych návrhov – montované obytné komplexy, automobily, elektronické zariadenia a ďalšie komerčné produkty a vynálezy. V roku 1980 začal so svojou spolupracovníčkou konštruovať výskumné a vývojové centrum. Prvá fáza The Ven uzs Project centra s rozlohou 85-tisíc metrov štvorcových bola zrealizovaná na nedotknutom území dnešnej strednej Floridy, kde budúcnosť naberá reálne kontúry. Budovy a konferenčné sály sú doplnené o stovky detailných modelov, tisícky ilustrácií, návrhov, plagátov, kníh, videí a CGI prezentácií. Ide o prvý krok, ktorý bol úspešne dokončený s cieľom, aby ľudia mali možnosť nielen vidieť, ale aj cítiť a dotknúť sa budúcnosti. The Venus Project usporadúva (každú sobotu) na pôde svojho výskumného centra prehliadky a semináre. Na prednáškach návštevníci podrobne preskúmajú široký rozsah ľudských faktorov a behaviorálnu dynamiku. Sprievodca sprevádza návštevníkov v celom centre, poskytuje im hodnoverné informácie o budovách a modeloch, zodpovedajúcich ekonomike založenej na zdrojoch. Jacque hovorieval, že „kto sem raz príde, rovnaký neodíde.“
V novém rozhovoru se Jeffrey Sachs mimo jiné opět oprávněně obouvá do své rodné země…
Dokedy bude ešte ten vraj vyspelý Západ nabíjať zbrane na zabíjanie detí v Gaze? Medzinárodný…
Aby útočníci získali prístup k údajom obete, začali používateľom telegramu posielať správy s otázkou „Na…
VYHLÁSENIE – Rudolf Huliak, poslanec NR SR a predseda Národnej koalície. "RUDOLF HULIAK: DANKO NIE JE…
Premiér predstavil odvážnu víziu transformácie V4 na V5 a odkryl zákulisie európskej politiky dvojakého metra…
Titulná strana dnešného denníka Daily Mirror: “Kremeľ varuje Britániu: teraz ste vo vojne!” Nuž, varovali…