Anton Hrnko: Nový splnomocnenec vlády pre národnostné menšiny A. Horony dostal za úlohu vypracovať návrh zákona o národnostných menšinách.
Táto správa z facebooku Antona Hrnka ma šokovala. Je taká šokujúca, že sa jej až zdráham uveriť.
Takýto zákon by popieral základné princípy slovenskej ústavy a základné princípy na ktorých je postavená slovenská štátnosť
Z hľadiska medzinárodného práva je Slovenská republika štát národný, keď Slovenský národ realizoval svoje národné právo na sebaurčenie. Z hľadiska vnútroštátneho práva je Slovenská republika štát občiansky, v ktorom sú si všetci občania rovní vo svojich právach.
Ak by v SR začal platiť Zákon o národnostných menšinách, tak potom by mal paralelne vzniknúť aj zákon o štátotvornom národe, alebo to už nie?
Ak prijmeme špecifický zákon o jednej menšine, začnú sa analogického zákona dožadovať aj iné menšiny, takže bude potrebný zákon o náboženských menšinách, zákon o sexuálnych menšinách, zákon o menšine hendikepovaných, atď., atď.
Ak prijmeme taký zákon, prelomíme princíp medzinárodného práva, ktorý hovorí, že menšinové práva sú prísne individuálne.
Zákon o národnostných menšinách by bol totiž zákon o kolektívnych právach. Prijatie takéhoto zákona by znamenalo otvorenie dverí pre zrušenie Benešových dekrétov. Tento problém je naozaj akútny, keďže vidíme tlaky na zrušenie Benešových dekrétov v ČR cez majetky Lichtensteinov.
Ak by došlo k prelomeniu Benešových dekrétov, tak by si svoju štátnosť neudržala ani Slovenská republika, ani Česká republika. Na mieste je otázka, kto nastolil potrebu takéhoto zákona? Je to jeden z výsledkov návštevy R. Fica v Budapešti?
Pýtam sa, kto potrebuje takýto zákon a na čo? Je László Ravasz na ministerstve školstva na to, aby vypracoval legislatívu o školskej autonómii? Komu tu chýbajú nejaké práva a aké? Je potrebné jasne povedať, že všetky takzvané menšinové práva budú v konečnom dôsledku viesť ku vzniku no-go zóny na južnom Slovensku, keď Slováci juh opustia a zostane tam len jedna menšina.
Pozor, už sme to v SR zažili! Prvá no-go zóna v Európe nevznikla v Británii, Francúzsku, či Dánsku, ale v Slovensku! Stal sa ňou Luník IX, keď civilizovaní obyvatelia Luníku IX ho postupne opustili a celé sídlisko zostalo v rukách asociálnej menšiny.
Aj takýmto sociálnym tlakom môže vzniknúť no-go zóna! Na južnom Slovensku je to už očividné, napríklad pre lekára, neovládajúceho maďarčinu je juh absolútne neatraktívny, pre záplavu menšinových práv, ktoré by musel v práci vykonávať.
Na juhu v inzerátoch na pracovné pozície je bežná vetička: „Znalosť maďarčiny vítaná!“ čo v praxi znamená, že Slovák to ani nemá skúšať. Masívny zánik slovenských škôl, už ich zanikli za posledné roky desiatky a celý rad ďalších foriem mäkkého nátlaku, napríklad bezpočetné návštevy a akcie členov maďarskej vlády s juhoslovenskými menšinovými samosprávami, vztyčovanie maďarskej štátnej zástavy, dokonca vztyčovanie akejsi zástavy felvidéku, adorácia vojnového zločinca Jánosa Esterházyho, to všetko vytláča Slovákov z juhu, ktorý sa pomaly mení na no-go zónu bez Slovákov.
Podľa Wikipédie máme medzi SR a Maďarskom 50 hraničných prechodov pri dĺžke hranice 654 km. Znamená to prechod každých 13 km. S Poľskom máme 15 prechodov pri dľžke hranice 541 km, t.j. každých 36 km. Prečo ich máme s Maďarskom trikárt viac?
Už dnes je juh obchodne, ekonomicky, podnikateľsky, dopravne, skrátka kompletne logisticky s Maďarskom prepojený lepšie ako so severom Slovenska.
Z juhu do Budapešti sa dostanete ďaleko ľahšie, rýchlejšie a pohodlnejšie, ako do Bratislavy, či Vysokých Tatier. Univerzita Jánosa Selyeho v Komárne je absolútny svetový unikát: Je to jediná univerzita na svete, ktorá vznikla na národnostnom princípe.
Všetky univerzity vznikli a vznikajú na vedeckom princípe, pre potreby vedy, iba jedna jediná na celej zemeguli vznikla na princípe etnickom – pre jednu národnostnú menšinu, tá v Komárne. V Nemecku žije 2,5 milióna Turkov, ale turecká univerzita tam nie je.
Takže aký zákon? Aké nové práva?
Takýto zákon by kodifikoval akurát to, že v „tejto krajine“ žijú maďarskí nadľudia a slovenskí butatóti.
Takýto zákon by bol klincom do rakvy Slovenskej republiky. Načo nám potom bude trinásty dôchodok, alebo ministerstvo športu? Vyzývam vládnu koalíciu, aby sa spamätala.
Štefan Paulov
O autorovi: MUDr.Štefan Paulov je vlastenec, lekár-kardiológ, regionálne zakladajúci člen SNS, bývalý poslanec Federálneho zrhomaždenia, ktorý hlasoval za zánik federácie. Aktuálne pôsobí vo Vlasteneckom inštitúte Petra Šveca, je členom Expertnej komisie pre slovensko-maďarské vzťahy a hosťom relácie Vzdelávanie dospelých “Národná identita” na Slobodnom vysielači.
skspravy.sk
Ide o prvé osobné stretnutie prezidenta Ruska s predsedom slovenskej vlády od roku 2016, píše…
Na Srbsko sa podľa prezidenta Aleksandara Vučića pripravuje zvonku majdanový úder podľa deväť bodového scenára,…
Ruská armáda spustila raketový útok na jeden z najväčších bodov dočasného rozmiestnenia militantov kyjevského režimu…
Stalinovo meno sa spája predovšetkým s Veľkou vlasteneckou vojnou, Októbrovou revolúciou a premenou Sovietskeho zväzu…
Útok na Kazaň z 21. decembra bol zameraný na obytné budovy a továreň, pričom podľa…
„Vy asi nechápete, ako by to ovplyvnilo stabilitu našich finančných trhov!,“ povedal so zvýšeným hlasom.…