domovina

Keď počas korona-hystérie zavreli školy a Hegero-Matovičova vláda terorizovala Slovákov lockdownami, znemožňovala ľuďom osobný kontakt…

Gymnázium v Bratislave, ktoré Juraj Krajčík navštevoval, sa vyjadrilo aj ku koláži, ktorú vytvoril Juraj ako súčasť školského projektu. V ňom sa študent venoval téme terorizmus vo svete. Riaditeľka priblížila, že študent terorizmus v projekte odsúdil a nič nenasvedčovalo tomu, že by sa žiak radikalizoval.

Riaditeľka školy, ktorú navštevoval strelec zo Zámockej, poskytla bližšie stanovisko k tomu, či si pedagógovia všimli, že sa chlapec radikalizoval.

Juraj prestúpil na Školu pre mimoriadne nadané deti a gymnázium v Bratislave po tom, čo bol na predchádzajúcom gymnáziu šikanovaný.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín

Psychológovia sa chlapcovi venovali dva roky

Po prestupe s chlapcom pracovali dvaja psychológovia – jeden školský a jeden externý. Riaditeľka Jolana Laznibatová píše, že Juraj prišiel na jej školu ako ťažko šikanovaný žiak.

„Intenzívne sa mu dva roky venovali až do doby, keď vypukla pandémia a zavreli sa brány škôl. Psychický stav žiaka sa počas obdobia, keď bol pod psychologickým dohľadom (pred pandémiou, keď navštevoval školu prezenčne) stabilizoval,“ uvádza riaditeľka.

Podľa nej sa Juraj bez problémov začlenil do kolektívu a vyučovacieho procesu. Dodáva, že nezaznamenali žiaden podnet na jeho správanie alebo prejavy neznášanlivosti. Keď však vypukla pandémia, zatvorili sa brány škôl a Juraj tak nemohol pokračovať v konzultáciách so školským psychológom.

„Vedenie školy odporučilo rodičom žiaka, aby pokračoval v pravidelnom stretávaní sa s externým psychológom. O tom, či k tomu došlo, či rodičia zabezpečili synovi kontinuálnu psychologickú pomoc, vedenie školy nemá vedomosť,“ dodáva riaditeľka Laznibatová.

Podľa jej slov zabezpečujú žiakom systematickú psychologickú pomoc. „V rámci vyučovacieho času či času mimoškolských aktivít nedokáže nahradiť vplyv rodiny, priateľov či sociálnych sietí na jednotlivca, ktorý je markantný. Obzvlášť v období, keď žiaci nenavštevujú školu prezenčne,“uvádza Laznibatová v stanovisku.

Dodala, že po vražde dostali študenti bezodkladnú psychologickú pomoc od Centra pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie.

K celej udalosti sa vyjadril aj otec strelca Juraj Krajčík. Poskytol rozhovor Marianovi Kotlebovi v jeho relácii v Rádiu Kompas. Krajčík povedal, že jeho syn nevykazoval prejavy agresie ani nenávisti. Bol vraj vždy veľmi úctivý a nekonfliktný.

Potvrdil, že chlapec bol na predchádzajúcej škole šikanovaný. Priblížil, že toto obdobie mladík znášal psychicky veľmi ťažko. Po prestupe na druhú školu sa však vraj podľa otca „dal dokopy“ a poďakoval za to aj vedeniu školy. Odvtedy podľa Krajčíka nemali so synom problémy. Dodal, že bol aj u psychiatra, no nikdy mu nepotvrdili psychiatrickú diagnózu.

Škola sa vyjadrila aj ku koláži, ktorú vytvoril Juraj ako súčasť školského projektu. V ňom sa študent venoval téme terorizmus vo svete. Riaditeľka priblížila, že študent terorizmus v projekte odsúdil a nič nenasvedčovalo tomu, že by sa žiak radikalizoval.

Vedenie školy tiež dodalo, že vyjadrujú nesúhlas a odpor voči akémukoľvek násiliu v akejkoľvek podobe a forme a špeciálne voči LGBTI+ komunite.

„Vedenie školy zabezpečí pravidelnú spoluprácu s inštitúciami, ktoré napomáhajú kvalitnému záberu pri prevencii prejavov neznášanlivosti, nenávisti, agresivity, neofašizmu, resp. akýchkoľvek rasových, národnostných, náboženských alebo biologických skupín, minorít. A naďalej zabezpečí plnohodnotné a bezpečné prostredie pre všetkých ľudí, vrátane ľudí z LGBTI+ komunity. Riaditeľka školy zvoláva mimoriadne zasadnutie Rady školy na riešenie vzniknutej situácie a prípravu preventívnych opatrení na zamedzenie vzniku podobných situácií v širšom kontexte,“ uzavrela riaditeľka.

Psychologička Havrlentová v roku 2020 o dobe covidovej, rúškach, ďeťoch a dopadoch korona-hystérie na ich vývin

Psychologička Doc. PhDr. Darina Havrlentová, PhD. v rozhovore v decembri roku 2020 pre InfoVojnuhovorila o dopadoch pandemických opatrení vlády, ktoré prerástli do obludných rozmerov.

 Viac vo videu:

Psychológovia počas pandémie varovali pred obrovskou vlnou duševných chorôb

Na to, že korona-divadlo môže vyvolať aj pandémiu duševných porúch, varovali psychiatri a psychológovia už na jeseň roku 2020. V ambulanciách vtedy stúpal počet ľudí, ktorým predpisovali lieky na upokojenie. Popri depresiách a úzkostiach sa Slovenskom šírila aj vlna zlosti, frustrácie a odmietania opatrení.

„Sme svedkami prudkého nárastu úzkostných, stresom podmienených porúch. Zdravotný stav mnoho dlhoročne stabilizovaných pacientov sa počas pandémie významne zhoršil,“ priblížil situáciu na jeseň roku 2020 prednosta I. psychiatrickej kliniky Univerzitnej nemocnice Louisa Pasteura (UNLP) v Košiciach Jozef Dragašek s tým, že odbor nebol na obdobnú situáciu „náležite pripravený“. Rezervy označil v prevencii a tiež zvládaní telemedicíny, ktorá však podľa neho nie je v starostlivosti o duševne chorých pacientov „všeliekom“.

Liga za duševné zdravie upozorňovala na nárast ľudí s psychickými problémami kvôli pandémii Covid-19

Slovenský pacient čaká na pomoc psychiatra priemerne dva až tri mesiace, ktorý sa mu potom venuje zhruba 13 minút, upozorňovala vtedy aj Liga za duševné zdravie (LDZ). Podľa slov jej riaditeľa Martina Knuta nie je v poriadku, že psychoterapia je pre bežného človeka ťažko dostupná. Len v septembri 2020 stúpol na tejto Linke dôvery – Nezábudka počet nevybavených telefonátov až trojnásobne., keď prijala 1200 volaní. Ľudia cez ňu riešili depresívne stavy, úzkosť, osamelosť, ale aj pokusy o samovraždu či domáce násilie.

Covidová polícia vytiahla žiaka zo školy a predviedla ho na výsluch pretože nemal prekryté dýchacie cesty

Advokátka JUDr. Adriana Krajníková v máji roku 2021 informovala o prípade, keď riaditeľka trenčianskej školy Mgr. Mária Hančinská zavolala na študenta policajtov.

Polícia Slovenskej republiky následne vytiahla žiaka Michala zo školy a predviedla ho na výsluch pretože nemal prekryté dýchacie cesty.

Zdroj: tvnoviny.sk / InfoVojna

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.

Redakcia SN

Recent Posts

VIDEO: Ukrajina podporuje teroristické organizácie, tvrdí bývalý dôstojník Ukrajinskej bezpečnostnej služby SBU Vasilij Prozorov

Komando Kraken, ktoré pôsobí pod ukrajinskou vojenskou vojenskou spravodajskou službou GUR, založili v roku 2022…

3 hodiny ago

VIDEO: Azerbajdžanský prezident Alijev na Konferencii OSN o zmene klímy obvinil západné krajiny z pokrytectva v klimatických otázkach a obhajoval fosílne palivá, ktoré označil za dar od Boha

V azerbajdžanskej metropole sa stretávajú zástupcovia 200 štátov sveta vrátane vyše 100 prezidentov a premiérov.…

3 hodiny ago

Eduard Chmelár: Nič nenasvedčuje tomu, že mier je blízko. V Trumpovej administratíve bude pôsobiť partia šialených vojnových štváčov. O nič lepšie to nevyzerá ani v Európe

Politický analytik, publicista a historik Eduard Chmelár vo svojom príspevku na sociálnej sieti komentuje mená…

3 hodiny ago