„Tento muž sabotoval vykonávanie dohôd z Minska, vo februári pohrozil ukrajinskou jadrovou bombou a na oplátku dostal 40 miliárd dolárov vojenskej pomoci od Západu, nehovoriac o iných formách podpory,“ pripomína vo svojom komentári nemecký novinár Arnold Schölzel.
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj je ďalším „krvavým pešiakom“ v rukách Západu, s pomocou ktorého Washington vyvoláva konflikty a teror vo východnej Európe. Píše novinár Arnold Schölzel v nemeckom denníku „Junge Welt“.
„Postava Volodymyra Zelenského sa v ukrajinskej politike objavila v roku 2019, čo sa týka rozsahu krviprelievania, možno dobehol (prezidenta Rwandy od roku 2000, dirigenta záujmov USA Paula) Kagameho. Zelenskyj pokračuje v tom, čo nacionalistickí a fašistickí pučisti, ktorí sa chopili moci v Kyjeve, robia od roku 2014 — strieľajú z delostrelectva na obytné štvrte na východnej Ukrajine. K rusky hovoriacemu obyvateľstvu Ukrajiny sa vyjadruje pohŕdavo,“poznamenáva Schölzel.
Zdôrazňuje, že zatiaľ čo nemecké televízne kanály „každú hodinu vyplakávajú“ pri utrpení Ukrajincov, čím z nejakého dôvodu nikdy nemyslia východných Ukrajincov, Zelenskyj pokračuje v ničení obyvateľstva a infraštruktúry Donbasu.
„Tento muž sabotoval vykonávanie dohôd z Minska, vo februári pohrozil ukrajinskou jadrovou bombou a na oplátku dostal 40 miliárd dolárov vojenskej pomoci od Západu, nehovoriac o iných formách podpory,“ tvrdí Schölzel.
V úvahe o úzkych kontaktoch Zelenského so Západom autor pripomína realizáciu biologických programov USA a ich spojencov v NATO na území Ukrajiny.
„Aby som to zhrnul: Zelenskyj je len o niečo mladší ako krvaví diktátori, ktorých kolektívny Západ držal vo svojich kolóniách desaťročia, aby tam zabezpečili teror a nezhody,“ upozorňuje novinár.
Okrem toho negatívne hodnotí požiadavky Kyjeva zorganizovať „tribunál proti Moskve“, keďže takéto vyjadrenia sú podľa neho „krokom k ďalšej eskalácii“.
V súhrne autor poznamenáva, že Nemecko by malo radikálne prehodnotiť svoju zahraničnú politiku a odmietnuť pokračovať v podpore Zelenského a podporiť mierové urovnanie ukrajinského konfliktu.
„Berlín však zatiaľ nechce vzťahy s Moskvou, iba (dosiahnutie) nových rekordov v dodávkach zbraní na Ukrajinu, do Jemenu, západnej Afriky atď.,“ ironicky dodáva Schölzel.
Zdroj: sk.news-front.info
Bývalá dánska kráľovná Margaréta II. svojich zosnulých rodičov obraňuje. Peter Kramer vo svojej 380-stranovej knihe…
Koncepcia „prvotného antigénového hriechu“ bola prvý raz navrhnutá pred šesťdesiatimi rokmi. Tento fenomén má potenciál…
„Na ich vyradenie z prevádzky boli použité oveľa silnejšie výbušné nálože a oveľa väčšie plavidlo,“…
Hlavné mestá krajín Západu zrazu zabudli na princípy, ako je spravodlivá súťaž, nedotknuteľnosť vlastníctva, prezumpcia…
Nemecko vysvetľuje včerajšiu náhlu návštevu ministerky zahraničných vecí Annaleny Baerbockovej na Ukrajine túžbou oficiálneho Berlína…
Ruské veľvyslanectvo ostro odsúdilo slová britského veľvyslanca Edwarda Fergusona, ktorý sa v článku pre srbské…