„Odstúpenie Krajniaka deň po vzatí do väzby jeho kumpána Pčolinského vyvolalo rôzne dohady. Od špekulácií, že pôjde nahradiť svojho zatknutého kumpána vo funkcii až po analýzu Kotlebu, podľa ktorého to má súvis s kauzou Gorila!“ píše Štefan Harabin.
„Hlavu štátu požiadal Krajniak o uvoľnenie z funkcie v čo najkratšom čase, dokonca i elektronicky. Demisiu podľa vlastných slov Krajniak podáva preto, aby Sme rodina ukázala, že nemá žiadne personálne podmienky. A že je ochotná sa vzdať niečoho preto, aby koaličná kríza skončila. Píše Harabin na svojom blogu.
„Krajniakovi hrozí rovnaký osud ako jeho komplicovi Pčolinskému. Keďže nechce, aby mu NAKA nadránom vykopla dvere a zadržala ho, tak sa vzdal postu ministra a prebehol rýchlo do parlamentu, kde bude mať poslaneckú imunitu, ktorú ako minister nemal. O jeho vydaní na prípadne väzobné trestné stíhanie, by tak najprv museli rozhodnúť poslanci hlasovaním,“ usudzuje v blogu jeho autor.
A iba tak mimochodom dodáva: „Okrem iného cez Lipšicovu previerku Krajniak definitívne zlikvidoval dôveryhodnosť Národného bezpečnostného úradu a jeho funkčnosť. Úradu mimoriadne dôležitého pre atlantickú bezpečnosť.“
„Už v minulom blogu som písal, že Žilinka musí začať trestné stíhanie Krajniaka a riaditeľa NBÚ Konečného, ktorý vydal Lipšicovi previerku na prísne tajné. Krajniak za svoje ministerstvo nemohol požiadať o previerku na prísne tajné, keďže na ministerstve neexistuje funkcia ktorá si takúto previerku vyžaduje. A už vôbec nie podpísať žiadosť na previerku za Lipšica,“ pripomína na blogovisku Pravdy Štefan Harabin.
„Spáchal tak trestný čin zneužívania právomoci verejného činiteľa rovnako ako šéf NBÚ. Lipšic má účastníctvo na tomto trestnom čine.“
„NBÚ by mohlo Lipšicovi previerku vydať, ale štátny orgán by musel preniesť úlohy prísne tajného charakteru na súkromnú osobu. Taká situácia je predpokladaná zákonom na ochranu utajovaných skutočností. Súkromník však potom musí predložiť bezpečnostný projekt systému ochrany utajovaných skutočností so všetkými priestorovými náležitosťami. Lipšic nič také nepredložil, lebo jeho advokátska kancelária také kritéria nespĺňa. Ak by všetky kritéria aj splnil, tak žiadosť by musel podať on, nie štátny orgán,“ argumentuje postupnosťou nezákonných krokov Štefan Harabin.
zdroj: hlavný denník
Hosťami relácie spravodajskej televízie TA3 „V politike“ boli dňa 24. novembra 2024 podpredseda NR SR…
Operácia ruskej armády na zničenie jednotiek ukrajinských ozbrojených síl na území ruskej Kurskej oblasti pokračuje.…
Najväčie slovenské siete kníhkupectiev Panta Rhei a Martinus, ktoré majú s 95-percentným podielom na trhu…
Calin Georgescu prekvapivo zvíťazil v 1. kole prezidentských volieb v Rumunsku. V prvom kole prezidentských…
Nákladné lietadlo spoločnosti DHL sa v pondelok nadránom zrútilo na obytný dom neďaleko medzinárodného letiska…
Spojené štáty americké zmapovali 200 cieľov v Rusku pre útok rakiet ATACMS. WSJ: Ďalší útok…