Existencia uznesení vlády Slovenskej republiky a vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky v tejto spojitostí vydávané sú právne nulitné, upozorňuje Štefan Harabin.
Exminister spravodlivosti a bývalý šéf Najvyššieho súdu SR Štefan Harabin reagoval na zrušenie obvinenia za to, že ľudí vyzýval dať si dole rúške raz a navždy:
Policajná inšpekcia stíha Jakuba Podmajerského a ďalších policajtov, ktorí sa podieľali na policajnej šikane mojej osoby v súvislosti s nenosením rúška 17. 11. 2020.
Od samého začiatku Corona – divadla, tvrdím že platný právny stav na území Slovenskej republiky občanovi zákonom neukladá právnu povinnosť nosiť rúško, resp. respirátor, testovať sa, podrobovať sa registrácii na e-karanténu a ani očkovať sa. Existencia uznesení vlády Slovenskej republiky a vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky v tejto spojitostí vydávané sú právne nulitné.
V konfrontácii so sorošovským policajtom, Jakubom Podmajerským, sa to bez najmenších pochybnosti ukázalo, keď príslušný prokurátor zrušil obvinenie, ktoré svojvoľne vzniesol voči moje osobe na politický pokyn, dnes už trestne stíhaného, Petra Kovařika.
V tejto súvislosti je potrebné verejnosť oboznámiť s tým, že Policajná inšpekcia už vedie trestné konanie voči Jakubovi Podmajerskému za zneužívanie právomoci verejného činiteľa, lebo nezákonným spôsobom dal moju osobu do kriminálneho pátrania a za porušovanie domovej slobody celej mojej rodiny v spolupáchateľstve s ďalšími policajtami.
Úrad verejného zdravotníctva v Bratislave voči mne nevedie priestupkové konanie, pretože by mi polícia už dávno doručila uznesenie o postúpení veci na priestupkové prejednanie.
Notoricky známy, bez priestupkového stíhania, je aj prípad, keď som nemal rúško v električke.
Budem nesmierne rád, keď Úrad verejného zdravotníctva v Bratislave už konečne začne voči mne priestupkové konanie, lebo mi poskytne unikátnu možnosť na ďalšie súdne víťazstvo so svojvôľou juristútov v pozíciách štátnych úradníkov, aby občania Slovenska by sa rukolapne presvedčili, že nemajú právnu povinnosť nosiť rúško.
Bývalý minister spravodlivosti začiatkom marca 2021 vyzval všetkých občanov Slovenska, aby si pre budúcnosť zhromažďovali dôkazy o trestnej činnosti v súvislosti s korona-šikanou: „Vážení občania, zabezpečujte a ukladajte dôkazy o trestnej činnosti konkrétnych páchateľov, aby boli k dispozícii v čase, keď nastúpi právny čas. Príde doba, že aj za túto svojvôľu a šikanu budú títo policajti raz trestne stíhaní za trestné činy zneužívania právomoci verejného činiteľa a obmedzovania osobnej slobody.“
V prvom rade je podľa Harabina nutné vedieť, že ani jedno zo súčasných „protipandemických“ opatrení neukladá občanovi SR právnu povinnosť nosiť rúško, respirátor, či dodržiavať lockdown.
Bývalý sudca upozorňuje, že policajti nemajú právomoc kontrolovať opatrenia vlády, resp. Mikasom nariadené uznesenia, či vyhlášky. Obmedzovať ľudskú slobodu a základné práva garantované Ústavou SR je možné totiž len a výlučne zákonom.
Parlament však v tejto súvislosti na počudovanie zákony záhadne nevydáva. Dôvodom je podľa Harabina to, že takéto zákony by boli v rozpore s Ústavou SR aj medzinárodnými dohovormi. Vyhláškami Mikasa a vlastnými uzneseniami sa chce vláda účelovo vyhnúť prijímaniu protiústavných zákonov parlamentom. Nemá totiž istotu, či by ich poslanci aj odsúhlasili.
Dôsledkom tohto postupu vlády je, že uznesenia a vyhlášky nemajú právnu záväznosť pre občana. Pozor – Polícia SR a vláda iba zneužíva právne nevedomie väčšiny Slovákov.
Harabin informuje, že policajt vám nemôže uložiť pokutu, ani vás inak postihovať za niečo, čo vám neukladá zákon. Ak tak koná máte možnosť právne sa brániť! Treba policajta upozorniť na jeho protiprávne konanie a informovať ho, že ak od neho neupustí, podáte naňho trestné oznámenie. Ak neprestane, treba to trestné oznámenie skutočne i podať. Pokutu neplatiť a požiadať o doručenie rozhodnutia o pokute písomne. Správne konanie napokon podľa Harabina spravidla končí napomenutím bez uloženia pokuty. Aj voči napomenutiu sa treba, ale odvolať – treba byť dôsledný a stáť i za svojím až do konca.
Harabin v tejto spojitosti upozorňuje aj na to, že policajt by sa k vám podľa „Mikasa“ nemal priblížiť na menej ako 2 metre a pokiaľ ste nespáchali priestupok (napr. i v aute) nemá ani právo požadovať váš občiansky preukaz. Takéto konanie je v zmysle platného právneho stavu bez najmenších pochybnosti rovnako zneužívaním právomoci verejného činiteľa.
Z Ústavy Slovenskej republiky o základných právach a slobodách, vyplýva, že na obmedzenie ľudskej slobody a práve je potrebný zákon a nie vyhláška, či uznesenie vlády, vysvetlil Harabin v súvislosti s notoricky zavádzajúcimi statusmi admina facebookovej stránky Polície SR, ktorý sa okrem odbornosti na zdravotnícku tému, pasuje aj do roly vykladača práva s patentom na jedinú pravdu, ktorá neodporuje súčasnej garnitúre.
Polícia Slovenskej republiky zverejnila na sociálnej sieti vo februári 2021 paragrafové okienko so sebavedomým dodatkom: „covidoví študenti práva si prídu na svoje“. Príspevok bol venovaný „internetovým hrdinom“, ktorí oponujú polícii pri dodržiavaní opatrení. Príspevok si však prečítal Štefan Harabin a hneď autora právnej „analýzy“ polície uzemnil.
„Kovařikova Polícia Slovenskej republiky verejne a hanebne klame slovenských občanov a sama sa zo lži aj usvedčuje,“ začína hneď z ostra známy bývalý sudca. „Policajti nemajú právo kontrolovať nulitné „covidové opatrenia“ ani ukladať pokuty,“ stále si stojí za svojím Harabin.
„Pokiaľ tak robia zdravý občan nemá povinnosť ich zaplatiť a nič mu nebráni, aby za svojvoľné a šikanózne konanie policajtov podal trestné oznámenia za obmedzovanie osobnej slobody, resp. zneužívania právomoci verejného činiteľa,“ vysvetľuje ešte.
Š. Harabin informuje, že Polícia SR na svojej FB stránke uverejnila príspevok s názvom: „Covidoví študenti práva si prídu na svoje: prinášame paragrafové okienko k protipandemickým opatreniam.“
Admin polície napísal: „Slovenskú dezinformačnú scénu si v posledných dňoch získali „internetoví hrdinovia“, ktorí sa pri kontrole záväzných epidemiologických opatrení často ohradzujú tým, že opatrenia pre nich neplatia a reagujú otázkami „Na základe akého zákona?“ a dožadujú sa, aby im boli vysvetlené.“
„Žiadny problém,“ odpovedá si admin sám a pripája právnu analýzu, ktorú si môžete prečítať TU. Každopádne, tvrdia, že ak občan nerešpektuje nariadenia, tak porušuje zákaz vychádzania, zákaz vychádzania bez rúška, prípadne obmedzenie prevádzok a hromadných podujatí a ak ide zo zahraničia tak povinnosť registrácie pri vstupe na územie SR a povinnosť izolácie. Zakaždým pripája aj odkaz na vyhlášku, či uznesenie vlády. A to je kameň úrazu.
„Ani jedna z hore citovaných povinnosti, obmedzení, resp. zákazov nebola uložená zákonom, ale len a výlučne buď uznesením vlády, alebo vyhláškou Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky,“ ozrejmuje Štefan Harabin. „Polícia sa sama bez najmenších pochybnosti zo lži aj usvedčuje,“ dodáva.
„Zdravý človek nemá právnu povinnosť nosiť rúško, dať sa testovať, resp. očkovať má právo pokojne a slobodne sa zhromažďovať, bez akýchkoľvek obmedzení, má slobodu pohybu a pobytu aj právo podnikať a uskutočňovať inú zárobkovú činnosť. Ide bez najmenších pochybnosti o kategóriu základných práv a slobôd garantovaných Ústavou, Chartou základných práv Európskej únie a Európskym dohovorom o základných ľudských právach a slobodách, Medzinárodným paktom OSN o občianskych a politických právach,“ napísal bývalý minister spravodlivosti a pridal aj čl. 7 ods. 5 Ústavy Slovenskej republiky o základných právach a slobodách, i čl. 154c ods. 1.
Z nich vyplýva, že na obmedzenie ľudskej slobody a práve je potrebný zákon a nie vyhláška, či uznesenie vlády.
„Kovařikova polícia zámerne a účelovo prehliada rozdiel medzi podmienkou vyžadujúcou obmedzenie základného práva zákonom a jeho obmedzením „na základe zákona“. Ide o dve rozdielne podmienky. …Požiadavka obmedzenia základného práva zákonom znamená, že len a jedine parlament smie obmedziť základné právo alebo slobodu. Túto podmienku vláda Slovenskej republiky, resp. Úrad verejného zdravotníctva tým, že uznesením, resp. vyhláškou ukladajú povinnosť nosiť rúška, resp. povinnosť testovať sa, obmedzovaním práva pokojne a slobodne sa zhromažďovať, slobody pohybu a pobytu aj práva podnikať a uskutočňovať inú zárobkovú činnosť, porušili,“ jasne vysvetľuje Š. Harabin. Dodáva ešte, že to „oni, a nie parlament, siahol na základné práva alebo slobody. Takú právomoc Ústava vláde Slovenskej republiky, ani Úradu verejného zdravotníctva nepriznáva,“ informuje.
„Vláda Slovenskej republiky, resp. Úrad verejného zdravotníctva nerešpektujú podmienky materiálneho právneho štátu vo vzťahu k forme, akou majú regulovať správanie v štáte. Porušujú Ústavu, Chartu základných práv Európskej únie a Európsky dohovor o základných ľudských právach a slobodách, Medzinárodný pakt OSN o občianskych a politických právach. Uvedené medzinárodné zmluvy, ktorými je Slovenská republika viazaná, bez pripustenia výnimiek, jednoznačne určujú, že akékoľvek obmedzenia výkonu základných práv a slobôd je možné len a jedine formou zákona (za splnenia aj ostatných predpokladaných podmienok) a nie normou nižšej právnej sily,“ zakončuje svoj príspevok na sociálnej sieti Štefan Harabin.
Zdroj: Facebook Štefan Harabin / InfoVojna
Ruské jednotky v Doneckej oblasti na východe Ukrajiny obsadili ďalšie dve dediny, uviedli v sobotu…
Ruská Štátna duma prijala prelomový zákon, ktorý zakazuje propagáciu bezdetného životného štýlu vo všetkých médiách…
Medzi májom a júnom 1947 britská vláda tajne presťahovala 8 000 Ukrajinských nacistických vojakov SS na…
Jednotky ukrajinskej armády sa ocitli v “ohnivom vreci” južne od Kurachova. Informoval o tom militant…
Rozprávky o polievke z netopiera, od ktorého sa nakazil celý svet, rozšírili do sveta korporátne…
ANI ČÍNA NEDOKÁŽE VYTIAHNUŤ SVET Z BLÍŽIACEJ SA HOSPODÁRSKEJ KRÍZY Za posledné dve desaťročia, od…