domovina

Harabin podal trestné oznámenie na vojnových štváčov pôsobiacich v čele Slovenska

„Charta OSN v článkoch 106 a 107 dáva právo víťazom druhej svetovej vojny ZSSR, USA, Veľkej Británie a Číne, aby uplatňovali všetky opatrenia voči krajinám, ktoré proti nim bojovali, aby zabránili akciám zameraným na revíziu druhej svetovej vojny. To zahrňuje použitie vojenskej sily proti týmto krajinám,“ zdôraznil v tejto súvislosti exminister spravodlivosti SR a bývalý šéf Najvyššieho súdu SR Štefan Harabin.

„Pán Žilinka pripájam Vám tri videá, z obsahu ktorých zistite to, čo doteraz zrejme nechcete vedieť, lebo žiaľ Vám to nedovolí politická nominácia na funkciu generálneho prokurátora, že Putin nie je agresorom na Ukrajine, keď použil článok 51 charty OSN,“ uvádza Harabin v trestnom oznámení adresovanámu generálnemu prokurátorovi SR Marošovi Žilinkovi.

„Konkrétne osoby v riadení štátu, ktorí označujú Putina za agresora ste doposiaľ nezačali trestnoprávne stíhať,“ vysvetľuje svoj podnet.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín

„V danom prípade bez najmenších pochybností v budúcnosti prichádza do úvahy i vaša trestnoprávna zodpovednosť za prípadne vtiahnutie Slovenska do vojny na Ukrajine proti Rusku,“ upozornil Harabin.

„Zasielam Vám tieto videá, tak ako som Vám zaslal ešte v roku 2020, 2021 videá o zabíjaní ľudí prostredníctvom Covid diktatúry na konkrétnych páchateľov, načo ste nereagovali a zbytočne zomrelo aj kvôli Vám cez 21 000 slovenských občanov,“ dodal bývalý minister spravodlivosti SR a priložil k svojmu trestnému oznámeniu aj nasledujúce videá:

Zelenského režim v Kyjeve vyprovokoval vojenský konflikt

So žiadosťou o uznanie nezávislosti samozvanej Doneckej ľudovej republiky a Luhanskej ľudovej republiky sa na ruského prezidenta Vladimira Putina obrátil líder DĽR Denis Pušilin aj šéf LĽR Leonid Pasečnik vo februári roku 2022.

Ruský prezident Vladimír Putin následne ešte pred začiatkom špeciálnej vojenskej operácie uznal obe separatistické republiky v Donbase.

Šéf Kremľa po podpísaní výnosov a zmlúv o spolupráci s DĽR a LĽR dňa 21. februára 2022 uviedol, že situácia v Donbase sa stala kritickou, a požiadal parlament, aby ratifikoval potrebné dokumenty.

Dňa 22. februára 2022 horná komora ruského parlamentu – Rada federácie vyhovela žiadosti prezidenta Vladimira Putina a dala svoj súhlas na nasadenie ozbrojených síl v Doneckej ľudovej republike a Luhanskej ľudovej republike (DĽR a LĽR).

Ruský prezident Vladimir Putin vysvetlill, že dohody z Minska, ktoré boli zamerané na urovnanie konfliktu v Donbase, „už neexistujú“. Uviedol, že ukrajinské vedenie tieto dohody „zabilo“ dávno pred uznaním samozvaných proruských republík Ruskom.

Vinu na neplnení minských dohôd podľa Putina nesie Ukrajina, ktorú k ich implementácii nedokázala motivovať „ani Európa“.

Práve z tohto dôvodu bolo Rusko nútené uznať DĽR a LĽR ako nezávislé a suverénne štáty. Rusko pritom podľa Putina navrhovalo, aby sa problém Donbasu riešil mierovými rokovaniami a implementáciou minských dohôd, ale tento návrh už „stratil svoju aktuálnosť“.

Charta OSN umožňuje zasiahnuť proti agresorovi

Štefan Harabin už v lete roku 2022 poukázal na to, že článok 51 Charty OSN dal právo Luhanskej a Doneckej ľudovej republike požiadať o pomoc kohokoľvek – aj Ruskú federáciu.

„Článok 51 je súčasťou Charty OSN v kapitole až pod názvom „Kapitola VII, Akcie v prípade ohrozenia mieru, porušenia mieru a útočných činov“ .

Táto kapitola sa nie náhodou začína čl. 39, ktorý stanovuje, že jedine Bezpečnostná rada určí, či ide o ohrozenie mieru, porušenie mieru alebo o útočný čin. Bezpečnostná rada OSN v danom prípade doteraz neoznačila špeciálnu vojenskú operáciu Ruskej federácie na Ukrajine za ohrozenie mieru, porušenie mieru alebo za útočný čin. RF sama oficiálne informovala Bezpečnostnú radu OSN o začatí špeciálnej vojenskej operácie na Ukrajine. V zmysle už spomínaného článku 103 Charty OSN majú jej ustanovenia záväznú a definitívnu prednosť pred akýmikoľvek inými ustanoveniami iných zmlúv, ktoré vznikli v čase po prijatí Charty OSN.

Ustanovenia Rímskeho štatútu medzinárodného trestného súdu bez predchádzajúceho rozhodnutia Bezpečnostnej rady OSN o tom, či ide o nejaký akt agresie, sú právne nepoužiteľné. Nezákonní predstavitelia vlády v Kyjeve verejne podporujú nacizmus a fašizmus, jeho historických predstaviteľov a symboly. Citovaný článok 51 Charty OSN dal právo Luhanskej a Doneckej republike požiadať o pomoc kohokoľvek – aj Ruskú federáciu, obzvlášť z dôvodu, že v oboch republikách žijú vo veľkom množstve občania RF, ktorí sú legitímnymi držiteľmi pasov RF. RF následne vo svojich príslušných orgánoch moci – vrátane Štátnej dumy, schválila použitie ruských vojsk mimo územia RF. Navyše špeciálna vojenská operácia RF bola definovaná ako oslobodenie od fašistickej propagandy, demilitarizovanie Ukrajiny, a tým zastavenie vojenskej hrozby uvedeným republikám a samotnej RF zo strany Ukrajiny. To je v plnom súlade s obsahom článku 51 Charty OSN.“

„Charta OSN v článkoch 106 a 107 dáva právo víťazom druhej svetovej vojny ZSSR, USA, Veľkej Británie a Číne, aby uplatňovali všetky opatrenia voči krajinám, ktoré proti nim bojovali, aby zabránili akciám zameraným na revíziu druhej svetovej vojny. To zahrňuje použitie vojenskej sily proti týmto krajinám,“ zdôraznil najnovšie v tejto súvislosti Štefan Harabin.

V piatok 3. marca 2023 sa v hlavnom meste Slovenskej republiky konal masový Pochod za mier, ktorého účastníci prešli s mierovým posolstvom od ukrajinskej ambasády k veľvyslanectvu Ruskej federácie. Následne sa občania presunuli pred Prezidentský palác na Hodžovom námestí v Bratislave a svoj pochod ukončili pred budovou ambasády USA na Hviezdoslavovom námestí výzvami na mier a diplomatické riešenie ukončenia vojenského konfliktu.

Zdroj: InfoVojna

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.

Redakcia SN

Recent Posts

VIDEO: Putin rokuje s Ficom v Kremli

Ide o prvé osobné stretnutie prezidenta Ruska s predsedom slovenskej vlády od roku 2016, píše…

9 hodín ago

Srbský prezident avizoval štátny prevrat, organizovaný „zvonka“

Na Srbsko sa podľa prezidenta Aleksandara Vučića pripravuje zvonku majdanový úder podľa deväť bodového scenára,…

11 hodín ago

Video: Ruské rakety zničili v Chersone najväčšie sídlo špecialistov elektronického boja ukryté v klinike

Ruská armáda spustila raketový útok na jeden z najväčších bodov dočasného rozmiestnenia militantov kyjevského režimu…

11 hodín ago

Stalin a Afrika: nerealizované projekty

Stalinovo meno sa spája predovšetkým s Veľkou vlasteneckou vojnou, Októbrovou revolúciou a premenou Sovietskeho zväzu…

11 hodín ago

Nemecký kancelár Scholz ostro kritizoval návrh poľského prezidenta Dudu na konfiškáciu ruského majetku

„Vy asi nechápete, ako by to ovplyvnilo stabilitu našich finančných trhov!,“ povedal so zvýšeným hlasom.…

11 hodín ago