… reagoval Fico, ktorý zároveň varoval všetkých občanov pred hrozivým scenárom po uchopení moci sorosovsko-čaputovskou progresívnou partičkou.
NAKA v rámci akcie Rozuzlenie vo štvrtok obvinila viacero osôb. Medzi nimi podnikateľa Petra Košča, bývalého šéfa Slovenskej informačnej služby (SIS) Vladimíra Pčolinského, súčasného riaditeľa SIS Michala Aláča, bývalého príslušníka NAKA Jána Kaľavského a bývalého príslušníka SIS Martina Ciriaka.
Národná kriminálna agentúra (NAKA) mala v piatok zadržať riaditeľa Slovenskej informačnej služby (SIS) Michala Aláča obvineného v rámci akcie Rozuzlenie. Ten prišiel po 10.00 h vypovedať na pracovisko NAKA v Žiline. Informujú o tom viaceré médiá aj predseda strany Smer-SD Robert Fico.
Deň po zemetrasení v bezpečnostných zložkách a obvinení šéfov SIS a NBÚ prišiel na výsluch riaditeľ tajnej služby Michal Aláč. Šéf Slovenskej informačnj služby mal byť podľa Hamrana a tzv. čurillovcou súčasťou zločineckej skupiny. Ten obvinenia odmieta. Pred vyšetrovateľa sa postupne postavia aj Aláčov predchodca Vladimír Pčolinský aj šéf Národného bezpečnostného úradu Roman Konečný.
Michal Aláč prišiel na výsluch do Žiliny krátko pred desiatou hodinou. Médiám sa vyhol. Zadržať ho chceli už počas včerajšej akcie Rozuzlenie, doma ho však nenašli, nakoľko sa nachádzal na služobnej ceste. Podľa vyšetrovateľa spolu s ďalšími tvorili zločineckú skupinu na čele ktorej mal stáť Peter Košč prezývaný Pán X.
Riaditeľa Slovenskej informačnej služby Michala Aláča obvinil vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúr zo skutku spájaného so založením zločineckej skupiny. Po niekoľkohodinovom výsluchu ho vyšetrovateľ zadržal a podľa všetkého bude pre neho žiadať väzbu. S návrhom sa musí stotožniť dozorujúci prokurátor. Ak sa tak stane, žiadosť predloží službukonajúcemu sudcovi Špecializovaného trestného súdu. Informoval v piatok večer portál Plus 7 dní.
„Vzhľadom na prebiehajúce úkony trestného konania nebudeme v súčasnej dobe poskytovať bližšie informácie,“ uviedli z Prezídia Policajného zboru.
K otázkam sa bližšie nevyjadrila ani SIS. „Slovenská informačná služba vzala na vedomie výsledky prvotných procesných úkonov orgánov činných v trestnom konaní. S cieľom nezasahovať do priebehu trestného konania v tomto štádiu sa SIS nebude k veci vyjadrovať,“ skonštatovala jej hovorkyňa Zuzana Morávková pre TASR.
Aláča obvinila polícia v súvislosti s činnosťou zločineckej skupiny, ktorá údajne sabotovala vyšetrovanie trestných káuz. Skupina podľa policajného prezidenta Štefana Hamrana diskreditovala vyšetrovateľov NAKA, zbavovala zodpovednosti obvinených a skresľovala informácie. Do tejto oblasti podľa Hamrana spadá aj medializovaná správa o údajnom manipulovaní vyšetrovaní korupčných káuz z dielne SIS.
„Cieľom skupiny je sťaženie alebo zmarenie vyšetrovania korupčných a iných trestných činov, navodzovali dojem, že čurillovci systémovo zlyhávajú pri vyšetrovaní, diskreditácia OČTK, zabezpečovanie značne skreslených alebo celkom vymyslených informácií,“ vyhlásil policajný prezident Štefan Hamran na štvrtkovej tlačovej besede.
Členom skupiny mal byť podľa polície aj Aláčov predchodca. Okrem toho má Vladimír Pčolinský na krku aj obvinenie zo zneužitia právomocí verejného činiteľa z pomsty. Rovnaký paragraf má aj šéf NBÚ. Informuje portál TVnoviny.
Vladimír Pčolinský ide na výsluch v sobotu. Pred vyšetrovateľa by sa mal v nasledujúcich dňoch postaviť aj obvinený šéf NBÚ Roman Konečný.
Naopak výsluch má za sebou bývalý príslušník SIS Martin Ciriak. Je už na slobode. V putách ale neskončil prvýkrát. Len pred mesiacom ho odsúdili za úplatky, ktoré bral od podnikateľov za ochranu. Dostal podmienku a za svoje konanie sa ospravedlnil.
Bez obvinenia prepustili aj dvoch aktívnych policajtov.
Policajné vedenie tvrdí, že dôkazy zhromažďovali vyše roka. Vyšetrovateľ vypočul 20 ľudí aj utajeného svedka.
NAKA v rámci akcie Rozuzlenie vo štvrtok obvinila viacero osôb. Medzi nimi podnikateľa Petra Košča, bývalého šéfa Slovenskej informačnej služby (SIS) Vladimíra Pčolinského, súčasného riaditeľa SIS Michala Aláča, bývalého príslušníka NAKA Jána Kaľavského a bývalého príslušníka SIS Martina Ciriaka.
Obvinenie sa týka zločineckej skupiny, ktorá mala sťažiť alebo mariť vyšetrovania korupčných a iných trestných činov či navodzovať dojem o manipulácii výpovedí svedkov vyšetrovateľmi, ale aj diskreditovať orgány činné v trestnom konaní. Ďalší dvaja policajti boli zadržaní ako podozriví. Prezidentka vyzvala premiéra, aby zvolal v tejto súvislosti bezpečnostnú radu.
Polícia môže Aláča držať v cele 48 hodín. Za ten čas by sa vyšetrovateľ a prokurátor mali dohodnúť, či bude pre riaditeľa SIS žiadať väzbu. O zadržaní informoval líder strany Smer-SSD Robert Fico na sociálnej sieti.
„Riaditeľa SIS Michala Aláča NAKA zadržala a ako dôvod uviedla, že môže ovplyvňovať svedkov. To sa nedá bez predbežného súhlasu špeciálnej prokuratúry,“ informoval v piatok večer na sociálnej sieti bývalý ministerský predseda Robert Fico.
„Takýto zásah nie je možný bez vedomia prezidentky Čaputovej,“ skonštatoval predseda Smeru. Ako dodal, prezidentka si teraz počká na rozhodnutie súdu o väzbe a ak súd skonštatuje, že obvinenie je zákonné, Aláča odpáli, aby tak posilnila pozície Progresívneho Slovenska v bezpečnostných zložkách.
„Už majú ministerstvo obrany a vojenské spravodajstvo, plne kontrolujú ministerstvo vnútra, Úrad špeciálnej prokuratúry, po odvolaní Aláča dostanú aj SIS. Potom po voľbách 30. 9. 2023 prezidentka odmietne poveriť víťaza volieb zostavením vlády a jej sluha Ódor môže kľudne vládnuť ďalšie mesiace. Sorosova Čaputová – demokracia na Slovensku – 1:0! A prezidentka podá na mňa za toto všetko trestné oznámenie,“ priblížil Fico.
„Preboha, Slovensko, zobuďme sa! Toto je normálny prevrat,“ dodal bývalý premiér.
Prezidentka SR Zuzana Čaputová požiadala ešte vo štvrtok predsedu úradníckej vlády Ľudovíta Ódora, aby zvolal Bezpečnostnú radu štátu. V piatok po jej zasadnutí vyhlásila, že štvrtková akcia nebola policajným prevratom.
Odmietla tiež, že by o zásah vedela. „Žiadny policajný prevrat na Slovensku neprebieha, prebieha vyšetrovanie trestných činov, o ktorých rozsahu sa v médiách veľa popísalo,“ uviedla Čaputová s tým, že viaceré podozrivé osoby sa už priznali, viacerí sú obvinení a niektorí aj právoplatne odsúdení.
„Nik vám krajinu neunáša,“ dodal Ľudovít Ódor – výkonný predseda Čaputovej úradníckej vlády, ktorý pred tým pôsobil ako guvernér NBS a súčasne vyučoval aj na Sorosovej univerzite vo Viedni pred tým, ako sa táto liaheň sluhov nenávideného amerického miliardára Georgea Sorosa presťahovala z Maďarska, aj v Budapešti.
Tri týždme po menovaní exguvernéra NBS a hosťujúceho pedagóga na Sorosovej univerzite vo Viedni Ľudovíta Ódora za výkonného predsedu Čaputovej úradníckej vlády bola v Centrálnom registri zmlúv dňa 6. júna 2023 zverejnená Zmluva o poskytnutí nenávratného finančného príspevku adresovaného Nadácii otvorenej spoločnosti (NOS-OSF) amerického miliardára Georgea Sorosa zo strany Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR.
Tento nenávratný finančný príspevok, ktorý zaplatí každý Slovák je v neuveriteľnej hodnote sume 21 706 898, 89 eur. Čaputovej Ódorova vláda tak použila štátne peniaze na podvratnú činnosť tohto miliardára s pochybnou povesťou voči nášmu štátu, ktorú budú financovať samotní Slováci.
Americký miliardár George Soros v roku 2019 verejne priznal, že súčasnú prezidentku Zuzanu Čaputovú, ktorá pred tým pôsobila v mimovládnej organizácii Via Iuris prepojenej na jeho Nadáciu otvorenej spoločnosti financoval. Prezidentka sa však zo všetkých síl snaží dištancovať od jeho osoby a odmieta spájať svoje meno s ním. Tvrdí, že všetko sú to konšpirácie a hoaxy.
Čaputová krátky čas pred oznámením svojej kandidatúry na post prezidenta pôsobila ako podpredsedníčka Progresívneho Slovenska. Súčasným predsedom PS je europoslanec Michal Šimečka (nar. 1984).
Otec predsedu Progresívneho Slovenska Michala Šimečka, publicista Martin M. Šimečka v novembri roku 2017 počas verejnej diskusie pod názvom „Otvorene o extrémizme“ priznal, že Soros pomáhal pred 30 rokmi odstrániť vládu Vladimíra Mečiara. Amerického miliardára a finančného špekulanta označil pri tejto príležitosti za svojho priateľa.
Sorosovo priznanie o podpore Čaputovej bolo zverejnené na stránkach britského denníka The Guardianzačiatkom novembra roku 2019.
Jeho syn Alexander Soros junior (nar. 1985) pricestoval koncom mája 2023 na Slovensko. Dôvodom okrem stretnutí s viacerými poslušnými politikmi bola aj medzinárodná militaristická konferencia GLOBSEC.
Mladý Soros sa mal okrem účasti na Globsecu v pláne stretnutnúť aj s prezidentkou Zuzanou Čaputovou, premiérom Ľudovítom Ódorom a bratislavským primátorom Matúšom Vallom z Progresívneho Slovenska.
Zdroj: tvnoviny.sk / plus7dni.sk / ta3.com / cas.sk / InfoVojna
Ide o prvé osobné stretnutie prezidenta Ruska s predsedom slovenskej vlády od roku 2016, píše…
Na Srbsko sa podľa prezidenta Aleksandara Vučića pripravuje zvonku majdanový úder podľa deväť bodového scenára,…
Ruská armáda spustila raketový útok na jeden z najväčších bodov dočasného rozmiestnenia militantov kyjevského režimu…
Stalinovo meno sa spája predovšetkým s Veľkou vlasteneckou vojnou, Októbrovou revolúciou a premenou Sovietskeho zväzu…
Útok na Kazaň z 21. decembra bol zameraný na obytné budovy a továreň, pričom podľa…
„Vy asi nechápete, ako by to ovplyvnilo stabilitu našich finančných trhov!,“ povedal so zvýšeným hlasom.…