Bývalý policajný prezident Štefan Hamran sa zase raz vyznamenal. Kandidát v nadchádzajúcich eurovoľbách cez Naďovu stranu Demokrati je jedným z tých, ktorí by Slovensko radi pripravili aj o posledné možnosti na suverénne vystupovanie v rámci EÚ.
Aj on totiž hovorí o zrušení práva veta, ako o dobrej veci. Proti tomuto postoju na Facebooku statusom vystúpil podpredseda Maďarskej aliancie Győrgy Gyimesi.
U Vagoviča Hamran vysvetlil, že vďaka právu veta aj jedna krajina zablokuje akcieschopnosť Európskej únie, čo je v jej neprospech. Ako príklad použil konflikt na Ukrajine a to, že nik nechce mať ruské vojská tesne za hranicami. Je teda v podstate proti právu veta v akejkoľvek otázke. Győrgy Gyimesi však pripomína, že Štefan Hamran je po celý svoj profesný život policajta naučený prijímať rozkazy, čo z neho robí ideálneho kandidáta Demokratov. Gyimesi preto upozorňuje, čo hrozí, ak by sa Hamranovi podobní vykonávači rozkazov dostali do EP.
„Sú tu situácie, keď jedna jediná členská krajina je schopná zablokovať nejakú snahu Európskeho spoločenstva,“hovorí Štefan Hamran – hosť vo Večere Mareka Vagoviča. Ako príklad takého neposlušného štátu uvádza Maďarsko a jeho zablokovanie finančnej pomoci Ukrajine. Nezdá sa mu to správne, keďže vo väčšine prípadov sa rozhoduje kvalifikovanou väčšinou.
„Ak sa nám stane, že jedna jediná krajina zablokuje snahu zvyšných krajín, tak niečo nie je v poriadku. Ja si neviem predstaviť, že Slovenská republika by využila právo veta a zvyšok EÚ by bol opačného názoru a chcel by prijať nejaké rozhodnutie, ktoré je striktne v rozpore s našimi predstavami,“ upozorňuje Hamran s tým, že si nevie predstaviť existenciu niečoho, v čom by sme mohli nesúhlasiť so zvyškom, teda veľkými krajinami EÚ.
Hamran nezabudol pripomenúť, že len dvaja premiéri v rámci EÚ sú „pootočení smerom na Rusko“ – Viktor Orbán a Robert Fico. Lenže podľa Hamrana dnes vieme, aké veľmi dôležité je, aby Ukrajina vyhrala, alebo minimálne „uhrala remízu“, ak nechceme mať ruské vojská na hranici. Vagovič sa opýtal, či je teda Hamran v akej koľvek otázke proti právu veta členských štátov. „V podstate áno,“ znela Hamranova odpoveď.
„Štefan Hamran ako kariérny policajt bol celý život učený slúžiť a poslúchať rozkazy. Bez rozmyslu a okamžite. Inak ideálny kandidát pre Demokratov. Tí tiež bez rozmyslu slúžia cudzím záujmom. Najnovšie sa Hamran vyjadril, že je za zrušenie práva veta v EÚ (video nižšie), pretože si myslí, že je nehorázne, ak jedna krajina má iný názor než tie ostatné. Nemôžeme sa až tak čudovať, pretože to hovorí človek, ktorý si ako policajný prezident nevšimol migrantov,“ hodnotí Hamranove vyjadrenia Győrgy Gyimesi na Facebooku.
„Nevšimne si ani tlak EÚ na naše hodnoty, šialenú zelenú politiku ani rozhodnutia, ktoré poškodzujú náš vidiek a bežného človeka. Rozkaz tentokrát znie jasne! Podporovať Ukrajinu na úkor Slovenska, podporovať import cudzích myšlienok a hodnôt a vítať migrantov. …a Štefan poslušne salutuje!,“ uzatvára Gyimesi.
/ hlavnydennik.sk /
Ide o prvé osobné stretnutie prezidenta Ruska s predsedom slovenskej vlády od roku 2016, píše…
Na Srbsko sa podľa prezidenta Aleksandara Vučića pripravuje zvonku majdanový úder podľa deväť bodového scenára,…
Ruská armáda spustila raketový útok na jeden z najväčších bodov dočasného rozmiestnenia militantov kyjevského režimu…
Stalinovo meno sa spája predovšetkým s Veľkou vlasteneckou vojnou, Októbrovou revolúciou a premenou Sovietskeho zväzu…
Útok na Kazaň z 21. decembra bol zameraný na obytné budovy a továreň, pričom podľa…
„Vy asi nechápete, ako by to ovplyvnilo stabilitu našich finančných trhov!,“ povedal so zvýšeným hlasom.…