18-ročná aktivistka na svojom twitterovom účte zdieľala zoznam návrhov príspevkov, ktoré mali byť ňou a ďalšími verejne známymi osobami zdieľané na sociálnych sieťach. Tento dokument zo svojho účtu následne zmazala.
Klimatická aktivistka Greta Thunbergová opäť budí rozruch, píše server echo24.cz. V jednom z príspevkov na svojom twitterovom účte totiž omylom zdieľala a následne zmazala dokument, v ktorom jej bolo povedané, čo a ako má zdieľať o vzbure farmárov v Indii. Následne zdieľala aj súbor s petíciou a výzvou indickej vláde. Jej počínaním sa mala zaoberať aj indická polícia.
Informáciu priniesli server rozhlasu Deutsche Welle alebo New York Post.
18-ročná aktivistka na svojom twitterovom účte zdieľala zoznam návrhov príspevkov, ktoré mali byť ňou a ďalšími verejne známymi osobami zdieľané na sociálnych sieťach. Tento dokument zo svojho účtu následne zmazala.
Zdieľala aj súbor označovaný ako „toolkit“, ktorý mal nabádať ľudí, aby podpísali petíciu, ktorá odsudzuje štátne násilie proti demonštrantom v Indii. Takisto naliehal na indickú vládu, aby demonštrantov počúvala. V súbore boli spomenuté aj rôzne hashtagy, ktoré sú na Twitteri používané k podpore protestov indických farmárov alebo výzva k protestom v blízkosti indických veľvyslanectva v dňoch 13. a 14. februára. Aj tento súbor následne zmazala a zdieľala jeho aktualizovanú verziu. Týmto súborom sa začala zaoberať indická polícia. Tá súbor vníma ako propagandistický nástroj, ktorý bol vytvorený indickým separatistickým hnutím.
Materiály ku kampani a šablónu pre príspevky na sociálnych sieťach ale údajne vytvorila kanadská nadácia Poetic Justice Foundation, ktorá tvrdí, že je základnou skupinou vytvárajúcou udalosti provokujúce, spochybňujúce a narušujúce systémové nerovnosti a predsudky.
Potom, čo sa teraz opäť prevalilo, že švédska aktivistka je v skutočnosti inštruovaná z pozadia, vydala kanadská nadácia v sobotu vyhlásenie, že bola v reakcii na to terčom nenávistných útokov na sociálnych sieťach a tiež vysvetľuje svoj postoj a ideológiu a potvrdzuje, že je aktívne zapojená do farmárskych protestov v Indii, pretože tamojší farmári sú utláčaní. Popiera však, že stojí za Thunbergovou.
„Nadácia Poetic Justice Foundation nekoordinovala Rihannu, Gretu Thunbergovú ani žiadne konkrétne celebrity, aby tweettovali o #FarmersProtest. Nikomu sme neplatili za tweettovanie – a rozhodne sme nikomu neplatili 2,5 milióna dolárov, aby tak robili,“ píše nadácia.
Indické spravodajské kanály k terajšej kauze pôvodne uvádzali, že bolo proti Grete Thunbergové začaté vyšetrovanie. Mala byť obvinená z podnecovania k vzbure, zámorského sprisahania a pokusu o nepriateľstvo medzi skupinami. Neskôr však polícia uviedla, že prípad s mladou aktivistkou nesúvisí a vyšetrovaní budú tvorcovia súboru „toolkit“.
Greta Thunbergová, americká popová hviezda Rihanna a ďalšie celebrity boli indickou vládou kritizované za šírenie podpory poľnohospodárom, ktorí protestujú proti novým reformám poľnohospodárstva. Ich online podpora bola indickým ministerstvom zahraničných vecí považovaná za „senzáciechtivú“ a „nezodpovednú“.
Desiatky tisíc poľnohospodárov mesiace protestujú blízkosti New Dillí kvôli novým zákonom, podľa ktorých budú ponechaní napospas veľkým spoločnostiam. Demonštrácie sa začali v auguste minulého roka.
Už pred rokom vyšlo najavo, že Greta Thunbergová nejedná úplne zo svojej vôle. Chyba Facebooku vtedy umožnila jeho používateľom zistiť, že svoje správy zjavne nezverejnila ona, ale jej otec Svante Thunberga a indický klimatický aktivista Adarsh Prathap, ktorý pracoval ako delegát Medzivládneho panelu pre zmenu klímy OSN.
Mladá ekologická aktivistka však vždy tvrdila, že na sociálne siete písala svoje vlastné správy, čo zvlášť po kauze s Facebookom už nepôsobilo dôveryhodne.
Marc Reisinger z francúzskeho spravodajského portálu Causeur sa v apríli 2019 chcel porozprávať s Gretou Thunbergovou a spoznať jej skutočnú hĺbku vedomostí ohľadne ochrany klímy.
„Uvedomil som si, že oni (aktivisti) nevedia skutočnú príčinu problému, keď protestujú proti globálnemu otepľovaniu,“ hovorí novinár o ekologických aktivistoch bojujúcich proti klimatickej zmene. Reisinger sa rozhodol Gretu Thunbergovú osloviť priamo v švédskom Štokholme, kde mladá aktivistka každý piatok štrajkuje pred budovou parlamentu.
Thunbergová diskutovala v uliciach Štokholmu o klimatickej zmene so skupinou mladých Francúzov, keď ju Marc Reisinger oslovil. „Videl som ťa v Bruseli, bolo tam veľa ľudí … Počul som, že hovoríš študentom, aby študovali klímu. Rád by som s tebou urobil rozhovor na túto tému ak súhlasíš,“ hovorí vo videu.
Greta Thunbergová ostýchavo prikývne. Na videu však vidieť, ako aktivistka pocítila diskomfort, možno strach, následne si stiahla vlnenú čiapku a v tom momente sa pred kamerou objavila žena stredného veku, ktorá stiahla Gretu preč a Reisingerovi s úsmevom povedala, že ju to mrzí, ale momentálne majú niečo iné na práci.
Zdroj: konzervativnyweb.sk / InfoVojna
PODPORTE nezávislé médium.
Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.
Aj malá čiastka dostatočne pomôže.
Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.
Bez Vašej pomoci sa však ďalej nepohneme.
IBAN: LT90 3250 0868 2837 7659 BIC: REVOLT21 do poznámky prosím uviesť “dar„
ďakujeme
Vyhlásenie:
Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu zna redakcia@slovanskenoviny.sk
UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.
Ide o prvé osobné stretnutie prezidenta Ruska s predsedom slovenskej vlády od roku 2016, píše…
Na Srbsko sa podľa prezidenta Aleksandara Vučića pripravuje zvonku majdanový úder podľa deväť bodového scenára,…
Ruská armáda spustila raketový útok na jeden z najväčších bodov dočasného rozmiestnenia militantov kyjevského režimu…
Stalinovo meno sa spája predovšetkým s Veľkou vlasteneckou vojnou, Októbrovou revolúciou a premenou Sovietskeho zväzu…
Útok na Kazaň z 21. decembra bol zameraný na obytné budovy a továreň, pričom podľa…
„Vy asi nechápete, ako by to ovplyvnilo stabilitu našich finančných trhov!,“ povedal so zvýšeným hlasom.…