„Dnes sa koncept kapitalizmu zainteresovaných strán, ako aj myšlienky, že zložité problémy v našom svete možno vyriešiť len verejno-súkromnou spoluprácou, konečne stávajú hlavným prúdom! Zodpovednosť zainteresovaných strán na korporátnej, ale aj globálnej úrovni zostáva základným základným princípom všetkého, čo robíme.“
Klaus Schwab, zakladateľ Svetového ekonomického fóra [1]
Ide o to, aby obchodní a finanční lídri pridali svoje odborné znalosti k problémom, ktorým čelí svet, aby poskytli odpovede vládam sveta? Alebo je to naopak?
Svetové ekonomické fórum minulý piatok ukončilo svoje 24. výročné stretnutie v Davose. Vedúci predstavitelia Davosu sa pochválili prezentáciami o AI, úlohe miest pri posilňovaní udržateľnosti, odolnosti a cenovej dostupnosti, centrálnych bankách a digitálnych menách, pohľadoch na geopolitiku Blízkeho východu a Afriky a ďalšie. Podľa ich webovej stránky WEF poskytuje „riešenia Crowdsource pre najdôležitejšie a najpálčivejšie problémy sveta“. [2][3]
Ale WEF už neuvažuje vo vákuu ľudovej pozornosti. V skutočnosti sú rokovania vedúcich predstaviteľov svetového obchodu a ich spojencov vo vláde v očiach zvedavej verejnosti veľmi v popredí. A ich rozhovory za zatvorenými dverami podnecujú podozrievavosť o tom, čo plánujú na
Je to náhoda, že farmári sú zatvorení kvôli oxidu dusnému, ktorý ich činnosť produkuje , ale nikoho by ani nenapadlo zastaviť finančnú zlatú horúčku prameniacu z umelej inteligencie, od ktorej sa očakáva zvýšenie spotreby energie. [5][6]
Existujú konkrétne podozrenia týkajúce sa veľkého úsilia o boj proti klimatickým zmenám. Gretu Thunbergovú a správu o tom, že uhlík je „nepriateľ číslo jedna“ sotva stiahnete z YouTube, Facebooku a internetových vyhľadávačov tak, ako bola kritika vakcín mRNA. V skutočnosti boli kritici tejto pozície. [7][8]
Konvenčný aktivizmus v oblasti zmeny klímy NIE JE hrozbou pre elity. V skutočnosti história WEF od jej začiatku, keď Rímsky klub ukazuje, že ich trieda CHCE, aby si masy mysleli, že existuje globálna hrozba, zjavne preto, aby riešenia, ktoré poskytujú, boli prijaté a nie odmietnuté. [9]
Ak je problémom zmena klímy, čo by sme si mali myslieť o riešeniach, ktoré poskytujú. To je otázka, ktorú budeme podrobnejšie skúmať v tohtotýždňovej epizóde Global Research News Hour.
Pre väčšinu tohtotýždňovej relácie Global Research News Hour dve postavy, ktoré pravidelne prispievajú do Global Research, Peter Koenig a Julian Rose , zvažujú, ako klimatická hrozba, ktorú predstavuje uhlík, nie je taká, ako sa zdá (sú skeptici) a úlohu, ktorá sa plní v súvislosti s pandémiami a všetkými ostatnými hrozbami, ktorým svet čelí a ktoré povedie až do roku 2030.
Nechali sme tiež ďalšiu autorku Global Research, Elizabeth Woodworthovú , aby zvážila obavy z toho, že WEF podkopáva demokraciu, hoci vychádza z pozície, ktorá je v súlade s postojom drvivej väčšiny publikovaných klimatických vedcov.
Peter Koenig
O autorovi článku a autoroch rozhovoru (v pôvodnom článku): Peter Koenig je geopolitický analytik a bývalý hlavný ekonóm Svetovej banky a Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO), kde pôsobil viac ako 30 rokov po celom svete. Je autorom knihy Implózia – ekonomický triler o vojne, ničení životného prostredia a korporačnej chamtivosti; a spoluautorka knihy Cynthie McKinneyovej „Keď Čína kýchne: Od blokovania koronavírusu po globálnu politicko-ekonomickú krízu“ ( Clarity Press – 1. novembra 2020). Peter je výskumným pracovníkom Centra pre výskum globalizácie (CRG). Je tiež nerezidentom Senior Fellow Inštitútu Chongyang na Renminskej univerzite v Pekingu.
Julian Rose je ekologický farmár, spisovateľ, vysielateľ a medzinárodný aktivista. Je autorom štyroch kníh, z ktorých posledná „Overcoming the Robotic Mind“ je jasnou výzvou, aby sme odolali despotickému ovládnutiu našich životov Novým svetovým poriadkom. Navštívte jeho webovú stránku pre ďalšie informácie www.julianrose.info . Je pravidelným prispievateľom do Global Research.
Elizabeth Woodworth sa intenzívne venuje vede a aktivizmu v oblasti klimatických zmien. Publikovala 42 článkov o globálnom výskume, je spoluautorkou „Unprecedented Climate Mobilization“, „Unprecedented Crime: Climate Science Denial and Game Changes for Survival“ a koproducentkou videa COP21 „A Climate Revolution For All“. Je autorkou populárnej príručky o aktivizme jadrových zbraní „Čo môžem urobiť?“ a román „The November Deep“. 25 rokov slúžila ako hlavná lekárska knihovníčka pre vládu BC. Má bakalársky titul z Queen’s a titul z knižničných vied z UBC. Je pravidelným prispievateľom do Global Research.
Pôvodný článok aj s rozhovorom (MP3) nájdete TU
skspravy.sk
Bývalá dánska kráľovná Margaréta II. svojich zosnulých rodičov obraňuje. Peter Kramer vo svojej 380-stranovej knihe…
Koncepcia „prvotného antigénového hriechu“ bola prvý raz navrhnutá pred šesťdesiatimi rokmi. Tento fenomén má potenciál…
„Na ich vyradenie z prevádzky boli použité oveľa silnejšie výbušné nálože a oveľa väčšie plavidlo,“…
Hlavné mestá krajín Západu zrazu zabudli na princípy, ako je spravodlivá súťaž, nedotknuteľnosť vlastníctva, prezumpcia…
Nemecko vysvetľuje včerajšiu náhlu návštevu ministerky zahraničných vecí Annaleny Baerbockovej na Ukrajine túžbou oficiálneho Berlína…
Ruské veľvyslanectvo ostro odsúdilo slová britského veľvyslanca Edwarda Fergusona, ktorý sa v článku pre srbské…