„Dnes sa koncept kapitalizmu zainteresovaných strán, ako aj myšlienky, že zložité problémy v našom svete možno vyriešiť len verejno-súkromnou spoluprácou, konečne stávajú hlavným prúdom! Zodpovednosť zainteresovaných strán na korporátnej, ale aj globálnej úrovni zostáva základným základným princípom všetkého, čo robíme.“
Klaus Schwab, zakladateľ Svetového ekonomického fóra [1]
Ide o to, aby obchodní a finanční lídri pridali svoje odborné znalosti k problémom, ktorým čelí svet, aby poskytli odpovede vládam sveta? Alebo je to naopak?
Svetové ekonomické fórum minulý piatok ukončilo svoje 24. výročné stretnutie v Davose. Vedúci predstavitelia Davosu sa pochválili prezentáciami o AI, úlohe miest pri posilňovaní udržateľnosti, odolnosti a cenovej dostupnosti, centrálnych bankách a digitálnych menách, pohľadoch na geopolitiku Blízkeho východu a Afriky a ďalšie. Podľa ich webovej stránky WEF poskytuje „riešenia Crowdsource pre najdôležitejšie a najpálčivejšie problémy sveta“. [2][3]
Ale WEF už neuvažuje vo vákuu ľudovej pozornosti. V skutočnosti sú rokovania vedúcich predstaviteľov svetového obchodu a ich spojencov vo vláde v očiach zvedavej verejnosti veľmi v popredí. A ich rozhovory za zatvorenými dverami podnecujú podozrievavosť o tom, čo plánujú na
Je to náhoda, že farmári sú zatvorení kvôli oxidu dusnému, ktorý ich činnosť produkuje , ale nikoho by ani nenapadlo zastaviť finančnú zlatú horúčku prameniacu z umelej inteligencie, od ktorej sa očakáva zvýšenie spotreby energie. [5][6]
Existujú konkrétne podozrenia týkajúce sa veľkého úsilia o boj proti klimatickým zmenám. Gretu Thunbergovú a správu o tom, že uhlík je „nepriateľ číslo jedna“ sotva stiahnete z YouTube, Facebooku a internetových vyhľadávačov tak, ako bola kritika vakcín mRNA. V skutočnosti boli kritici tejto pozície. [7][8]
Konvenčný aktivizmus v oblasti zmeny klímy NIE JE hrozbou pre elity. V skutočnosti história WEF od jej začiatku, keď Rímsky klub ukazuje, že ich trieda CHCE, aby si masy mysleli, že existuje globálna hrozba, zjavne preto, aby riešenia, ktoré poskytujú, boli prijaté a nie odmietnuté. [9]
Ak je problémom zmena klímy, čo by sme si mali myslieť o riešeniach, ktoré poskytujú. To je otázka, ktorú budeme podrobnejšie skúmať v tohtotýždňovej epizóde Global Research News Hour.
Pre väčšinu tohtotýždňovej relácie Global Research News Hour dve postavy, ktoré pravidelne prispievajú do Global Research, Peter Koenig a Julian Rose , zvažujú, ako klimatická hrozba, ktorú predstavuje uhlík, nie je taká, ako sa zdá (sú skeptici) a úlohu, ktorá sa plní v súvislosti s pandémiami a všetkými ostatnými hrozbami, ktorým svet čelí a ktoré povedie až do roku 2030.
Nechali sme tiež ďalšiu autorku Global Research, Elizabeth Woodworthovú , aby zvážila obavy z toho, že WEF podkopáva demokraciu, hoci vychádza z pozície, ktorá je v súlade s postojom drvivej väčšiny publikovaných klimatických vedcov.
Peter Koenig
O autorovi článku a autoroch rozhovoru (v pôvodnom článku): Peter Koenig je geopolitický analytik a bývalý hlavný ekonóm Svetovej banky a Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO), kde pôsobil viac ako 30 rokov po celom svete. Je autorom knihy Implózia – ekonomický triler o vojne, ničení životného prostredia a korporačnej chamtivosti; a spoluautorka knihy Cynthie McKinneyovej „Keď Čína kýchne: Od blokovania koronavírusu po globálnu politicko-ekonomickú krízu“ ( Clarity Press – 1. novembra 2020). Peter je výskumným pracovníkom Centra pre výskum globalizácie (CRG). Je tiež nerezidentom Senior Fellow Inštitútu Chongyang na Renminskej univerzite v Pekingu.
Julian Rose je ekologický farmár, spisovateľ, vysielateľ a medzinárodný aktivista. Je autorom štyroch kníh, z ktorých posledná „Overcoming the Robotic Mind“ je jasnou výzvou, aby sme odolali despotickému ovládnutiu našich životov Novým svetovým poriadkom. Navštívte jeho webovú stránku pre ďalšie informácie www.julianrose.info . Je pravidelným prispievateľom do Global Research.
Elizabeth Woodworth sa intenzívne venuje vede a aktivizmu v oblasti klimatických zmien. Publikovala 42 článkov o globálnom výskume, je spoluautorkou „Unprecedented Climate Mobilization“, „Unprecedented Crime: Climate Science Denial and Game Changes for Survival“ a koproducentkou videa COP21 „A Climate Revolution For All“. Je autorkou populárnej príručky o aktivizme jadrových zbraní „Čo môžem urobiť?“ a román „The November Deep“. 25 rokov slúžila ako hlavná lekárska knihovníčka pre vládu BC. Má bakalársky titul z Queen’s a titul z knižničných vied z UBC. Je pravidelným prispievateľom do Global Research.
Pôvodný článok aj s rozhovorom (MP3) nájdete TU
skspravy.sk
Vraj sa tým klaniame režimu, ktorý podkopáva bezpečnosť celej Európy. Novopečený „energetický expert“ a poslanec…
Ukrajinský prezident podľa slovenského premiéra finančne poškodzuje Slovensko a kvôli podpore sankcií na ruský jadrový…
Ide o prvé osobné stretnutie prezidenta Ruska s predsedom slovenskej vlády od roku 2016, píše…
Na Srbsko sa podľa prezidenta Aleksandara Vučića pripravuje zvonku majdanový úder podľa deväť bodového scenára,…
Ruská armáda spustila raketový útok na jeden z najväčších bodov dočasného rozmiestnenia militantov kyjevského režimu…
Stalinovo meno sa spája predovšetkým s Veľkou vlasteneckou vojnou, Októbrovou revolúciou a premenou Sovietskeho zväzu…