Dlhé roky počúvame z úst opozičných lídrov a ich spriaznených médií, ako Robert Fico (Smer-SSD) patrí do basy ku Kočnerovi. Myslené to bolo možno len ako akýsi „politický folklór“, veď v politickom súboji je dovolené snáď všetko.
Ibaže práve Robert Fico sa stal 15. mája terčom atentátnika a piatich jeho výstrelov. Juraj Gedra z Úradu vlády SR sa vo videu pre istream vyjadril, že kým sa s tým ako spoločnosť nevysporiadame, nebudeme sa vedieť pohnúť ďalej.
Gedra pripomína „humoristickú“ reláciu Denníka N Toto vystrihneme, kde sa redaktori bavili nadávkami na úrovni malých detí. Upozornil, že takto sa vulgarizuje spoločnosť a stráca sa rešpekt aj u detí, čoho dôkazom je aj vyšetrovanie polície na školách. Gedra však hovorí, že takto štandard nemá vyzerať. Nepáči sa mu ani, že úlohu opozície prebrali médiá, ktoré sú spoluzodpovedné za spoločenskú situáciu a svedčí o tom aj ich konanie po premiérovom prejave na Devíne.
Gedra pripomenul tlačovú besedu po „humoristickom“ podkaste Denníka N, kde sa redaktori spôsobom päťročných detí bavili na tom, ako jemu, Erikovi Kaliňákovi a Richardovi Glückovi nadávali do d*bilov.
„Ja som hral v hokeji 15 rokov, mňa takéto veci neurazia – ani náhodou. Tu ale nejde o to. Ide o to, že sa takýto spôsob komunikácie legitimizuje – a to nie len voči politikom alebo verejne známym osobám,“vysvetľuje Gedra.
„Potom to vidí nejaká mladá generácia, povedzme 14-15 ročných a povie si: Veď keď to môžu púšťať v rádiu, v televízii, voči čelným predstaviteľom štátu, prečo by som to aj ja nemohol povedať svojej učiteľke, svojim rodičom? Autoritám, ktoré mám rešpektovať?,“ uviedol Gedra s tým, že pohoršovať sa nad problémami v školách je neskoro.
Pripomenul, že na niektorých školách, kde študenti ostentatívne schvaľovali atentát na premiéra, je stále vedené policajné vyšetrovanie.
„To nie je o nás – to je len príklad. To toto ideme ukazovať ľuďom na Slovensku, že je štandard? To je normálne? To je akože niečo, čo je v pohode?,“ pýtasa Gedra pripomínajúc, že práve o tom bola tlačová beseda predstaviteľov Úradu vlády. Hoci sa Denník N ospravedlnil, Gedra takéto ospravedlnenie akceptovať nemôže.
„Deň na to sa do nás pustili takým absurdným spôsobom, urážky, dehonestácia…. Že sme mentálne zaostalí…Akí?! Akože, sorry!,“ reaguje Gedra.
„Veľa z tých lídrov liberálnych médiách hovorí o tom, že dnes opozícia neexistuje. A ja s nimi úplne súhlasím. Preto sa my zapodievame médiami, pretože oni vidia, aká je dnešná úloha opozície v kvalite svojej práce – tak preberajú ich robotu. Lenže to robiť nemajú. Oni môžu kritizovať, ale tá vnútorná nespokojnosť s tým, že ich sympatizanti zlyhávajú vo svojej práci voči nám, voči vláde Slovenskej republiky… Tak zoberú situáciu do vlastných rúk a v článkoch bojujú…,“ myslí si Gedra.
Aj Gedra mal možnosť diskutovať o tom, kto je za situáciu na Slovensku a za nepriaznivé nálady voči vláde zodpovedný.
„Dobre, tak sa poďme baviť o tom, že kto koľko obsahu produkuje do toho verejného mediálneho alebo online priestoru,“ uvažuje Gedra.
„Sú to politické strany, či je to politická strana SMER, alebo opozičné strany, alebo sú to médiá…? Koľko článkov vyjde každý deň ? Koľko podcastov? Koľko správ- ranných, večerných? Koľko kadejakých komentárov?“ pýta sa s tým, že médiá sa zodpovednosti za spoločenskú klímu nemôžu zbaviť.
„Všetko má svoje hranice ktoré dokážeme chápať a tolerovať. Ale ja mám pocit po premiérovom vystúpení v piatok (5.7.) na Devíne, ako keby tým novinárom liberálnym úplne spadli okovy obmedzení z rúk a to, čo sú oni schopní za pomoci opozičných politikov naformulovať, nemá nič spoločné so zdravým rozumom,“ hovorí politik. Práve v tejto súvislosti chápe premiérovo vyjadrenie: Dámy a páni z progresívnych a liberálnych denníkov, prepáčte že som prežil, ale som späť.
„Fakt to tak vyzerá, že ich štve, že vôbec Fico prežil,“ vyjadril sa Gedra.
/ hlavnydennik.sk /
Ide o prvé osobné stretnutie prezidenta Ruska s predsedom slovenskej vlády od roku 2016, píše…
Na Srbsko sa podľa prezidenta Aleksandara Vučića pripravuje zvonku majdanový úder podľa deväť bodového scenára,…
Ruská armáda spustila raketový útok na jeden z najväčších bodov dočasného rozmiestnenia militantov kyjevského režimu…
Stalinovo meno sa spája predovšetkým s Veľkou vlasteneckou vojnou, Októbrovou revolúciou a premenou Sovietskeho zväzu…
Útok na Kazaň z 21. decembra bol zameraný na obytné budovy a továreň, pričom podľa…
„Vy asi nechápete, ako by to ovplyvnilo stabilitu našich finančných trhov!,“ povedal so zvýšeným hlasom.…