Tibor Gašpar poskytol dlhý rozhovor. Hovoril o úmrtí a vyšetrovaní smrti generála Lučanského, aj o súčasnom stave EÚ aj Európskej komisie.
Smrť Lučanského aj po výsledku Generálnej prokuratúry stále nie je podľa neho plne objasnená. Bývalý policajný prezident sa dotkol aj témy čurillovcov, kajúcnikov i nového trestného zákona.
Prvou témou rozhovoru bolo úmrtie generála Lučanského. Generálna prokuratúra definitívne prípad uzavrela s tým, že k jeho smrti nedošlo cudzím zavinením. Gašpar upozorňuje, že tento prípad má viacero rovín. Jednou je tá, či zomrel alebo nezomrel vlastným zavinením a tá druhá je, či sa do väzby dostal zákonne. Politik upozornil aj na to, že rodina generála je stále presbedčená, že okolo úmrtia je stále veľa nevyjasnených okolností – a to aj napriek uzáverom GP. Ďalšou dôležitou vecou je to, že do väzby ho poslala Pamela Záleská a na obvineniach pracoval tím čurillovcov. A toto spôsobuje podľa T. Gašpara výkričníky.
Bývalý policajný prezident upozorňuje aj na to, že pri čurillovcoch nejde len o prípad Lučanského či Santusovej. Ide aj o ich činnosť navádzania a inštruovania svedkov. Dôkazy o tomto konaní sú zachytené na odposluchoch. Tibora Gašpara zaráža, že čurillovci vôbec ešte pracujú na polícii a sú len postavení mimo službu. Z PZ už podľa neho mali byť prepustení.
„Keď sa zverejnia nahrávky čurillovcov, ešte len potom sa ukáže rozsah a obludnosť ich konania,“ dodal podpredseda NRSR. Upozornil aj na to, že z odposluchov je jasné, že sa snažili obvinených uhnať na smrť. V tomto zmysle si písali napríklad o Dušanovi Kováčikovi.
Ďalšou témou rozhovoru boli aj kauzy členov strany SMER-SSD a im blízkych ľudí. Ide napr. o kauzu Ezechiel 7. Tam bolo Gašparovi zrušené obvinenie. Pri kauze Očistec je presvedčený, že vo výsledku dopadne úplne rovnako.
Témou bola aj kontroverzná novela trestného zákona, ktorú už odobril aj Ústavný súd SR. Tibor Gašpar informuje, že novelou trestného zákona sledovala vláda aj to, aby sa mohli preskúmať benefity, ktoré bývalí prokurátori ÚŠP ponúkali kajúcnikom. Upozornil, že kompetentní žiadali zoznamy benefitov pre jednotlivých kajúcnikov, ale s týmto majú niektorí prokurátori ÚŠP problém a údaje zverejniť nechcú. Bývalý policajný prezident upozorňuje, že je neakceptovateľné, aby ľudia s obrovkou históriou trestnej činnosti, kedy sa obohatili o milióny, výmenou za beztrestnosť alebo podmienečné tresty svedčili proti vybraným ľuďom vo veciach, kde škoda činí len desiatky tisíc eur a kde ide o v podstate, pri porovnaní s ich vlastnou trestnou činnosťou, iba o „banálne“ skutky, ako zneužitie právomoci verejného činiteľa.
Bývalý policajný prezident sa rozhovoril aj o Európskej komisii, EÚ a Európskom parlamente. Podľa neho, ak chcú pokračovať v tom, ako pracujú v súčasnosti, sú tieto inštitúcie odsúdené na zánik. Zasahujú totiž do vnútornej politiky štátov a to účelovo. Dôkazom je aj Správa o stave právneho štátu na Slovensku, kde podľa Gašpara účlovo manipulujú iba preto, že chcú konať proti R. Ficovi. Ak EK nevyčítala z hľadisla právneho štátu nič Márii Kolíkovej, nemá právo niečo vyčítať súčasnej vláde. Gašpar upozornil aj na to, že EK je ovládaná progresívcami, podobnými tým, ktorí sú v Progresívnom Slovensku.
/ ereport.sk /
Ide o prvé osobné stretnutie prezidenta Ruska s predsedom slovenskej vlády od roku 2016, píše…
Na Srbsko sa podľa prezidenta Aleksandara Vučića pripravuje zvonku majdanový úder podľa deväť bodového scenára,…
Ruská armáda spustila raketový útok na jeden z najväčších bodov dočasného rozmiestnenia militantov kyjevského režimu…
Stalinovo meno sa spája predovšetkým s Veľkou vlasteneckou vojnou, Októbrovou revolúciou a premenou Sovietskeho zväzu…
Útok na Kazaň z 21. decembra bol zameraný na obytné budovy a továreň, pričom podľa…
„Vy asi nechápete, ako by to ovplyvnilo stabilitu našich finančných trhov!,“ povedal so zvýšeným hlasom.…