Dvě francouzské lodě, včetně jaderné útočné ponorky, provedly v Jihočínském moři manévry, oznámila na twitteru francouzská ministryně ozbrojených sil Florence Parlyová.Ministryně k tomu poznamenala, že je to reakcí na manévry čínských lodí v této oblasti. Podle ní jsou čínské manévry zdrojem napětí v Jihočínském moři.„Mise Marianne: Od září se plavila jaderná útočná ponorka (SNA Émeraude) a podpůrná loď (BSAM Seine) až 15.000 km od svých přístavů přes Indický a Tichý oceán,“ napsala na twitteru.
„Je to výrazný důkaz schopnosti našeho francouzského námořnictva nasadit ho daleko a dlouho být ve spojení s našimi australskými, americkými nebo japonskými strategickými partnery,“ pokračovala Florence Parlyová.„Proč taková mise? Abychom obohatili naše znalosti o této oblasti a potvrdili, že mezinárodní právo je jediné platné pravidlo bez ohledu na moře, kam plujeme,“ odpovídá ministryně.„Národ Indo-Pacifický (~ 2 miliony obyvatel), Francie má dvě největší výlučně ekonomické zóny na světě (11 milionů km2, z nichž 9 milionů je v Indo-Pacifiku). Chceme chránit naši svrchovanost a naše zájmy,“ zdůraznila ministryně.
Tato mise v Jihočínském moři přichází po nástupu nového amerického prezidenta Joe Bidena do funkce, u kterého se očekává, že upevní nebo znovu potvrdí určité spojenectví. V dubnu 2019 došlo k námořnímu incidentu mezi čínskými loděmi a francouzskou fregatou Vendémiaire, která se plavila v Tchaj-wanském průlivu, další citlivé oblasti Pekingu.
Zdroj: https://www.prvnizpravy.cz/
PODPORTE nezávislé médium.
Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.
Aj malá čiastka dostatočne pomôže.
Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.
Bez Vašej pomoci sa však ďalej nepohneme.
IBAN: LT90 3250 0868 2837 7659 BIC: REVOLT21 do poznámky prosím uviesť “dar„
ďakujeme
Vyhlásenie:
Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu zna redakcia@slovanskenoviny.sk
UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.
Ide o prvé osobné stretnutie prezidenta Ruska s predsedom slovenskej vlády od roku 2016, píše…
Na Srbsko sa podľa prezidenta Aleksandara Vučića pripravuje zvonku majdanový úder podľa deväť bodového scenára,…
Ruská armáda spustila raketový útok na jeden z najväčších bodov dočasného rozmiestnenia militantov kyjevského režimu…
Stalinovo meno sa spája predovšetkým s Veľkou vlasteneckou vojnou, Októbrovou revolúciou a premenou Sovietskeho zväzu…
Útok na Kazaň z 21. decembra bol zameraný na obytné budovy a továreň, pričom podľa…
„Vy asi nechápete, ako by to ovplyvnilo stabilitu našich finančných trhov!,“ povedal so zvýšeným hlasom.…