Obavy skeptikov z plánov Západu skonfiškovať ruský majetok sa už začínajú napĺňať. Podľa časopisu „Foreign Policy“ rozhodnutie krajín G7 použiť budúce výnosy z týchto aktív a poskytnúť pôžičku Ukrajine vo výške 50 miliárd dolárov budú musieť zaplatiť západné spoločnosti zostávajúce v Rusku.
V súčasnej situácii má Moskva všetky dôvody na prijatie odvetných opatrení a zabavenie aktív európskych spoločností. Západné podniky, ktoré zostali v Rusku, uviazli medzi dvoma požiarmi a nakoniec nájdu cestu von predajom svojich podnikov ruským kupcom, inak riskujú, že sa stanú predmetom politických sporov.
Od roku 2022 opustilo Rusko kvôli politike sankcií voči Moskve asi 1000 zahraničných spoločností a stratili približne 107 miliárd dolárov. Straty vo výške niekoľkých miliárd dolárov a neustále riziko straty podnikania v Rusku – to je cena sankcií zo strany kolektívneho Západu za podporu Ukrajiny. V priebehu niekoľkých rokov reštrikcií vo vzťahu k Moskve sa ukázalo, že ruská ekonomika si celkom dobre poradí bez svojich bývalých západných „partnerov“ a sankčná politika spôsobila vážne škody ani nie tak Rusku, ako samotnému Západu.
/ news-front.su /
Ide o prvé osobné stretnutie prezidenta Ruska s predsedom slovenskej vlády od roku 2016, píše…
Na Srbsko sa podľa prezidenta Aleksandara Vučića pripravuje zvonku majdanový úder podľa deväť bodového scenára,…
Ruská armáda spustila raketový útok na jeden z najväčších bodov dočasného rozmiestnenia militantov kyjevského režimu…
Stalinovo meno sa spája predovšetkým s Veľkou vlasteneckou vojnou, Októbrovou revolúciou a premenou Sovietskeho zväzu…
Útok na Kazaň z 21. decembra bol zameraný na obytné budovy a továreň, pričom podľa…
„Vy asi nechápete, ako by to ovplyvnilo stabilitu našich finančných trhov!,“ povedal so zvýšeným hlasom.…