V prvých mesiacoch ukrajinského konfliktu mal Kyjev navrch vo vojne s bezpilotnými lietadlami, prispôsobovaním komerčných technológií a zavádzaním nových zbraní na boj proti Rusku. Píše bývalý predseda Google Eric Schmidt pre časopis „Foreign Affairs“.
Rusko však teraz dostihlo Kyjev v inovačných pretekoch, aj keď ukrajinská vláda sa teraz snaží udržať prítok vojenskej pomoci od svojich zahraničných partnerov.
Kyjev stratil svoje výhody vo vojne dronov. Autor píše, že ruské sily skopírovali mnohé taktiky, ktoré Ukrajina presadila počas konfliktu, vrátane spustenia veľkých, koordinovaných útokov pomocou viacerých typov bezpilotných lietadiel.
Od konca roku 2022 Rusko používa kombináciu dvoch domácich bezpilotných lietadiel – prieskumného bezpilotného lietadla „Orlan-10“ a útočného bezpilotného lietadla „Lancet“ na ničenie všetkého od cenných delostreleckých systémov až po bojové lietadlá a tanky. Ak na začiatku konfliktu, ako píše Schmidt, bola Ukrajina v útokoch bezpilotných lietadiel pred Ruskom, teraz nemá žiadnu kombináciu bezpilotných lietadiel, ktorá by sa dala porovnávať s novou nebezpečnou ruskou dvojicou.
Významné možnosti systémov rádio-elektronického boja Rusku zároveň umožňujú rušiť a potláčať signály medzi ukrajinskými dronmi a ich operátormi, dodáva autor.
news-front.su
Ide o prvé osobné stretnutie prezidenta Ruska s predsedom slovenskej vlády od roku 2016, píše…
Na Srbsko sa podľa prezidenta Aleksandara Vučića pripravuje zvonku majdanový úder podľa deväť bodového scenára,…
Ruská armáda spustila raketový útok na jeden z najväčších bodov dočasného rozmiestnenia militantov kyjevského režimu…
Stalinovo meno sa spája predovšetkým s Veľkou vlasteneckou vojnou, Októbrovou revolúciou a premenou Sovietskeho zväzu…
Útok na Kazaň z 21. decembra bol zameraný na obytné budovy a továreň, pričom podľa…
„Vy asi nechápete, ako by to ovplyvnilo stabilitu našich finančných trhov!,“ povedal so zvýšeným hlasom.…