Analýza Slovenskej akadémie vied (SAV) týkajúca sa bezpečnosti vakcín proti ochoreniu COVID-19 nebola zaradená do programu stredajšieho výjazdového zasadnutia vlády v Senici. Rovnaká téma sa neobjaví ani na budúcotýždňovom rokovaní kabinetu. Ako po rokovaní vlády uviedla agentúra TASR, oznámil to predseda vlády Robert Fico (Smer-SD), ktorý zároveň deklaroval plnú podporu pre splnomocnenca povereného preverovaním procesu riadenia a správy zdrojov počas pandémie COVID-19 Petra Kotlára.
„Dnešné zasadnutie vlády bolo výjazdové a nechcel som ho zaťažovať nesúvisiacimi otázkami,“ konštatoval premiér. Zároveň pripomenul, že budúcotýždňové rokovanie sa uskutoční pri príležitosti 50. výročia Agrokomplexu v Nitre, pričom od utorka do štvrtka absolvuje oficiálnu pracovnú cestu v Číne. „Možno na nasledujúcich zasadnutiach sa k tejto téme dostaneme, dnes však nebola predmetom diskusie,“ zdôraznil.
Podpora pre Kotlára
Predseda vlády vyjadril podporu vládnemu splnomocnencovi Petrovi Kotlárovi. „Je to čestný človek a odhodlaný bojovník. Želal by som si, aby všetci ministri boli rovnako principiálni. Nepodľahnem žiadnym tlakom smerujúcim k jeho odvolaniu,“ vyhlásil Fico. Zároveň odmietol tvrdenia, že prejavená dôvera voči splnomocnencovi znamená spochybňovanie autority Slovenskej akadémie vied. „Prosím, nepripisujte mi takéto výroky. K SAV mám veľký rešpekt a úctu,“ dodal predseda vlády.
Slovenská akadémia vied (SAV) vo štvrtok 21. augusta oznámila, že výsledky jej analýzy potvrdili prítomnosť iba minimálneho množstva molekúl DNA vo vakcínach proti COVID-19, a to výrazne pod stanovenými limitmi. V tejto súvislosti upozornila, že riziká, na ktoré poukazoval vládny splnomocnenec, sa nepotvrdili. Závery a tvrdenia o údajne vysokom obsahu DNA označila za výsledok nesprávnych metodických postupov a/alebo nesprávnej interpretácie dát. SAV ich preto vyhodnotila ako nepresné a zavádzajúce.
Splnomocnenec vlády Peter Kotlár na otázky agentúry TASR reagoval s tým, že sa k stanovisku SAV nebude vyjadrovať a požaduje, aby o celej záležitosti rozhodla súdna moc.
Zdroj: tasr/ ereport.sk
Budú hladovať? Potraviny a voda?
Mnohí experti konštatujú, že vojna na Ukrajine trvá tak dlho iba a hlavne preto, lebo počas nej veľmi efektívne funguje tzv. ,,kickbaking“ – systém ,,spätných platieb“.
VIDEO: „Ľudia sa boja nekontrolovaného rastu cien energií a premýšľajú nad tým, čo bude, ak by došlo k nedostatku plynu alebo ropy,“ uviedol Robert Fico, ktorý kritizoval ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského „za hlúpy krok“ zastaviť dodávky ruskej ropy Slovensku a Maďarsku a „permanentné poškodzovanie“ našej krajiny.
Výbuch na americkom veľvyslanectve v Európe
VIDEO: Pozdrav Čurillovcom
Angela Merkel vyhlásila, že by chcela, aby EÚ nebola len vojenským podporovateľom Ukrajiny, ale aj diplomaticky prispela k ukončeniu konfliktu
Nemecko je bez ochrany
Wall Street je v panike
USA už minuli 2,5 miliardy dolárov pri pokusoch zostreliť iránske rakety
Nemecký politológ: “Zelenskyj je na pokraji zrútenia, Orbán odhalil pranie jeho špinavých peňazí”
Cudzie deti. Nacizmus nie je deviácia, ale skutočná podstata západnej civilizácie
Prečo je vojna proti Iránu pre Rusko oveľa nebezpečnejšia ako sa zdá
Mäsomlynček môže dorásť do obludných proporcií. Zelenský medzitým dezinformuje západnú spoločnosť o 55 000 zabitých
Irán sa rozhodol vyčerpať USA a Izrael
Hlavný porazený vojny s Iránom sa nachádza v USA. A nie je to Trump
Pepe Escobar: Porazená európska elita a ich krok zúfalstva
VIDEO: Kaliňák vyviedol Nvotovú z omylu- Bombardier nie je bombardér!
VIDEO: J. Laššáková- Počúvali sme o diverzifikácii doteraz klamstvá?
USA zvažujú zrušenie sankcií na ruskú ropu
Obrovský ruský útok! Výbuchy otriasli Kyjevom, Charkovom, Chmelnickou oblasťou, Ukrajina vyhlásila celoštátny letecký poplach
zo sekcie
Fico podporil prácu Kotlára: Je to čestný človek! Odmietam tlak na jeho koniec
Fico podporil prácu Kotlára: Je to čestný človek! Odmietam tlak na jeho koniec
Fico podporil prácu Kotlára: Je to čestný človek! Odmietam tlak na jeho koniec