Ak má toto určovať, čo je pravda a čo nie a má to prednosť pred dekanom právnickej fakulty, tak Boh ochraňuj túto krajinu!“
„Denník N a jemu podobné médiá ťahajú Slovensko do pekla. Do pekla neúcty k vzdelaniu a profesionálnej kariére,“ konštatoval predseda vlády SR Robert Fico v reakcii na rozhovor, ktorý Denníku N a Sorosovmu denníku SME poskytol študentský senátor Právnickej fakulty Univerzity Komenského Marek Janiga ohľadne otvoreného listu pre dekana PF UK Eduarda Burdu a výzve na diskusiu o zrušení špeciálnej prokuratúry.
„Protislovenský Denník N dnes zverejnil rozhovor s nejakým študentom Právnickej fakulty v Bratislave s nadpisom: „Vyjadrenia dekana Burdu k špeciálnej prokuratúre vzbudzujú podozrenia.“
Ako študent práva som bol tiež múdry ako gate Šalamúna. Ale vedel som, kde je moje miesto. To čo dnes robia protislovenské médiá, je hrubou urážkou autority a vzdelania.
Je to dôkaz, že v mene boja so súčasnou vládou sú schopné čohokoľvek. Aj zverejniť rozhovor s absolútne nepodstatným študentom práva bez akýchkoľvek znalostí práva a životných skúseností, len aby mohol spochybniť postoje vzdelaného vysokoškolského pedagóga so širokou publikačnou činnosťou a významnou vysokoškolskou funkciou, ktorý si dovoľuje mať iný názor na zrušenie špeciálnej prokuratúry, ako si želá Denník N.
Denník N a jemu podobné médiá ťahajú Slovensko do pekla. Do pekla neúcty k vzdelaniu a profesionálnej kariére. Ak má mať študent s pubertálnymi vyrážkami na nose prednosť pred dekanom právnickej fakulty a určovať, čo je pravda a čo nie, Boh ochraňuj túto krajinu!“ uviedol Fico vo svojom príspevku na sociálnej sieti.
Chceme počuť argumenty oboch strán, preto žiadame diskusiu dekana Burdu so špeciálnym prokurátorom Lipšicom, hovorí študent Právnickej fakulty UK Marek Janiga, ktorý spolu s ďalšími študentmi inicioval otvorený list dekanátu.
V rozhovore s reportérkou Luciou Osvaldovou hovorí aj o tom, prečo verejné vyjadrenia dekana Burdu študentom prekážajú a či sa zúčastnia opozičných protestov:
Rozhovor Sorosovej redaktorky ZKH z denníka SME so študentom Janigom:
„Doteraz som nepochopil, čo má byť cieľom týchto požadovaných diskusií. Bude každé verejné vystúpenie dekana odobrovať akademický senát? Alebo nebodaj hŕstka študentov podľa ich aktuálnej politickej nálady? Podľa mňa bol dekan v tomto smere príliš ústretový a defenzívny, a cesta, ktorú si zvolil, nemôže viesť k žiadnym zmysluplným výsledkom. Obávam sa, že aj v tomto prípade je deklarovaná snaha o dialóg iba falošná zámienka, ako ho umlčať a legalizovať na fakulte jediný povolený názor – ten progresívny (ako sa to napokon deje už na Filozofickej fakulte UK),“ uviedol vo svojom článku publicista, politický analytik a vysokoškolský pedagóg Eduard Chmelár.
„Na slobodnej akademickej pôde by mali slobodne a bez strachu prednášať svoje odborné stanoviská tak dekan ako aj ostatní kvalifikovaní pedagógovia bez ohľadu na ich svetonázorové alebo politické presvedčenie. Akékoľvek pokusy zaväzovať kohokoľvek z nich, aby sa nevyjadroval – ako to aktuálne dosiahla pomerne úzka skupina študentov – sú diskurzom cenzúry, a podľa toho by s nimi mali slobodní ľudia aj naložiť,“ dodal Chmelár.
Zdroj: InfoVojna
Ide o prvé osobné stretnutie prezidenta Ruska s predsedom slovenskej vlády od roku 2016, píše…
Na Srbsko sa podľa prezidenta Aleksandara Vučića pripravuje zvonku majdanový úder podľa deväť bodového scenára,…
Ruská armáda spustila raketový útok na jeden z najväčších bodov dočasného rozmiestnenia militantov kyjevského režimu…
Stalinovo meno sa spája predovšetkým s Veľkou vlasteneckou vojnou, Októbrovou revolúciou a premenou Sovietskeho zväzu…
Útok na Kazaň z 21. decembra bol zameraný na obytné budovy a továreň, pričom podľa…
„Vy asi nechápete, ako by to ovplyvnilo stabilitu našich finančných trhov!,“ povedal so zvýšeným hlasom.…